DRIE GENERATIES HEINEKEN'S BIER Heerlijk genietend van zon en zee op het strand van het Deauville Hotel Miami-Beach 's morgens om onge veer 11 uur zaten niet ver van mij Grootmoeder (het badpak flatteerde haar nog zeer), Moeder en twee peuters van circa 2 en 3 jaar. Hoorde ik nu goed? Bestelde Oma „Two Heineken and one Orange-juice?" En jawel, even later kwamen 2 flesjes Heineken en een orange-juice. Ik kon de verleiding niet weerstaan Oma even aan te spreken. „Neemt U mij niet kwalijk, Mevrouw, maar door wat U zojuist besteld heeft, bewijst U een goede smaak te hebben. Ik kom n.l. uit Holland en ben bij Heineken aldaar geïnteresseerd. Het doet mij dan ook genoegen te merken, dat U dit Hollands product prefereert." Oma: „Het is zeer interessant dit van U te horen en ik zal dit ook aan mijn echtgenoot vertellen, hij is een groot bierliefhebber." Een halfuurtje later zag ik een bijna leeg glas Hei- neken's aan de mond van de jongste telg J. B. MEIJER. Deze aardige reis-anecdote van de heer Meijer, die als directeur van Corona in Den Haag het Heineken's bier heeft leren waarderen, verleenden wij gaarne plaatsruimte. (Red. Vers van 't Vat). Vechten tegen de Bierkaai Met deze uitdrukking plegen wij te zeggen, dat wij machteloos tegenover iets of iemand staan. Het is niet zo moeilijk de oorsprong van deze zegswijze te ontdekken. In de 15e en 16e eeuw was bier in Holland een zo belangrijk artikel, dat de woorden bierhaven, bierkade, biersohipper en bierschuit alle daagse begrippen waren. De bierschippers en hun knechts, gewend om de zware fusten van boord op kade en karren te tillen, waren echte potelingen en lieten zich gaarne in met vechtpartijen, die in de taveernen niet tot de uitzonderingen behoorden. Een gevecht tegen de krachtpatsers van de bierkaai was als regel een verloren strijd. De bierkaai kwam bijna steeds als overwinnaar uit het gevecht. De roem van deze athleten wordt nog heden ten dage veelvuldig, doch vaak onbewust, gezongen door eik één, die beweert, dat onder die of deze omstandig heden oppositie of verzet gelijk is aan: een vechten tegen de bierkaai. (foto Drakulic)

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 9