SINGAPORE Tiger-]£ag 8 TWEE PROFS IN WATERSNOOD. (Historisch.) Wonderlijk weer is het soms in Singapore, het ene ogenblik prachtig, alles is kurkdroog, terwijl nog geen vijf minuten later het zó hard regent, dat men bijna een roeiboot nodig heeft om van de ene plaats naar de andere te komen. Het gebeurde op een avond, dat ik naar het huis van mijn vriendinnetje reed. Regenen, dat het deed! Het leek wel, of de gootsteen lek was. De wegen stonden op enkele plaatsen 40 tot 50 cm onder water en de diepe straatgoten waren eveneens onder water verdwenen. Zo arriveerde ik na veel moeite bij het huis van de bewuste dame, die helemaal overstuur was, omdat ze juist een telefoontje had gekregen, dat haar ouders met de auto in de drain (water-afvoergoot) waren gereden. En volgens verklaring was de auto voor driekwart onder water. Ijlings snelden wij naar de plaats des onheils, waar zoals gezegd de wagen werkelijk voor het grootste gedeelte onzichtbaar was. De inzittenden (professor en ega) stonden als twee natte poedels op de kant te staren, alsof ze pas de afstand Calais-Dover in record-tijd hadden gezwommen. Intussen was er een andere professor, die nabij woonde en van het ongeluk had gehoord, gearri veerd. Hij zou de zaak even inspecteren, zo mogelijk nog hulp verlenen ook. Met een zaklantaarn gewa pend wandelde hij in de richting van de ge strande auto. Mij was deze mijnheer onbekend; ik herinnerde me niet hem ooit eerder te hebben gezien en aan hem te zijn voorgesteld. De Maleiers, die het schouwspel bekeken, vroegen in het Maleis, of hij ook een bad wilde hebben, want dan moest hij doorlopen. De arme man verstond geen Maleis, met als resultaat, dat het een meesterlijke duik werd. Luchtbelletjes stegen op, de zaklantaarn brandde nog onder water, zodat het precies geleek op een geïllumineerde gondelvaart. Hij kwam aan de andere kant van de drain gelukkig boven water, misschien met een gevoel van „Luctor et Emergo". Belangstellend vroeg hij aan de andere professor, hoe de zaken stonden, die op zijn beurt wilde weten, waarom hij door de drain was gekomen. Hierop kwam geen antwoord. Na deze voorstelling had ik lichte krampen van het lachen en legde mijn meisje en haar moeder (die nog steeds kletsnat was) uit, wat een stommeling die vent was om daar te gaan zwemmen, terwijl de Maleiers hem hadden gewaarschuwd. Intussen waren de professor en de „stommeling" de goede weg gevolgd en kwamen in de richting, waar wij stonden. Even later kreeg ik het gevoel, dat ik in de drain lag, want ik werd voorgesteld aan de „stommeling", die ook een professor bleek te zijn. Heel beleefd werd de hand geschud, terwijl bij het slachtoffer nog steeds het regenwater uit mond, neus en oren liep, wat nogal een vreemd gezicht was. De foto op zijn persoonsbewijs, dat hij uit zijn broekzak haalde, was drie keer afgedrukt op de andere bladzijde, niet erg duidelijk, maar toch zicht baar. Zelf kreeg ik weer een hoestbui en moest me een poosje verwijderen. Het is een wonder, wat regenwater in Singapore kan doen! G. S. Onderstaande afbeelding uit Singapore toont het echtpaar de Jonge en de heer Gerben Swart op een „Tiger and Anchor Beer" avond in de Hollandse Club. Zoals men weet zijn Tiger en Anchor de merken, waaronder onze brouwerijen in Singapore hun bier verkopen. Men lette speciaal op de hoofdversiering van mevr. de Jonge, bestaande uit palmboom en tijger. De heer de Jonge was die avond barkeeper-biertapper en de heer Swart fungeerde als „Anchor Beer"-boy. ARUBA Juist voor het ter perse gaan van dit nummer be reikte ons de telegrafische juichkreet uit Aruba, dat het Heineken's Baseball-team, waarvan wij in een vorig nummer van Vers van 't Vat een foto plaatsten, kampioen geworden is. Wanneer wij bedenken dat dit kampioenschap reeds behaald werd in het eerste jaar dat het Heineken's Team aan de competitie deelneemt, krijgt dit resultaat wel een zeer bijzondere betekenis. Wij wensen de promotor, de heer J. W. Scholl en zijn mannen van harte geluk met de fraaie wijze waarop zij de naam Heineken in de West hebben weten hoog te houden.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 8