'O mm 15 numinmmmiin»ui»" IN ONZE DIENST TRADEN: JUBILARIS. N. M. KIP. Rotterdam, afd. gistkelder, 2 Januari 1952 - 40 jaar. ..•Duin mlllilIlllllillllllnmill lil In. VAN OVER ALLES. Elk mens hep so ze akkefietjes. De een hebt altijd bonjer met se vrou, de ander met de kinders. De een loop scheef van de rimmetiek, de ander topt met een klein brongitissie. De een ken nie anders finden as los werk, de ander ze baas is een peskop. Me grootvader zaliger zee altijd: ieder huis hep se kruis en de goeie man had gelijk. Koba liep so tege Oud en Nieuw met een sjagge- reinig smoel as vanwege dat de buurmanne van bove en benede met een Kersverrassinkie tuis wazzen ge- kommen en Gerrit nie. Tja, wat doe je an soon boze bui; de brouwerij hep so ze eige gewoonte en ze wete bij ons pas tege de lente of dat der wat verdiend is. Maar dat hep se voordele, want de buurmanne hebbe dan de sen te allang op(gegete met de Kerse- mis) en Gerrit is dan de bollebof. Komp prachtig uit so tege April want me ouste zoon Piet wil na Pasen gaan trouwe en dat kost mijn netuurlijk óók me sente. Die knul hep met se meissie de boel anders aardig vóórmekaar. Je ken tegeswoordig weer van alles kope en de knul sit der eerlijk beter voor dan ze vader toen die in het bootje stapte. Me hadde een bed en een tafel en vier stoelen en een kabinetje van me grootmoeder en nog wat keukespullen en dat was het soon beetje. Piet en se meissie hebben al een heel ammeubelement en een opklapbed en die knul is amper 21. Die kindere hebbe geen geduld tegeswoor dig, dat wil maar trouwe en se hebbe geeneens een huis. Piet en se meissie gaan bij der ouders in, met een mooie kamer en een klein hokkie voor de opklap en Piet wil in een nissie een keukentje prutse. Sal mijn benieuwe. Klijne Kobus is ter nau al van onderste bove en hij wil in autoos rije, maar Piet en se meissie zallen wel heel fatsoenderlijk gaan loope naar het Stad huis want Koba hep tege Piet se meissie gezeg, kind zee ze, je ken de senten later veel te bes gebruiken as der kooters komme en dat meissie is bij de pinke genog en Kobussie ken dat autorije wel op se buik scrijve. Eerlijk gezeg hep ik deze rijs maar weinig beleeft om van te vertelle en daarom houd ik nu maar op met mijn geswam. U allen de groeten van Uwes GERRIT Amsterdam: 15-12-'51 Mej. C. Ch. M. v. d. Geest, afd. Export. 1- l-'52 Mej. J. H. Gemser, Secretariaat. 1- l-'52 J. C. Cornelis, afd. Export. 1- l-'52 A. Jens, afd. V.O. 1- l-'52 P. J. Kat, ass. machinekamer. 1- 2-'52 Mej. J. C. Nassette, boekhouding flessen- bier. Rotterdam: 1- 9-'51 W. K. H. Mertens, kostprijsber. 1-11-'51 F. J. Vreugdenburg, opz. verbouwing ketel huis. 26-ll-'51 Mej. A. v. d. Gaag, analyste. 1- l-'52 J. J. Wolff, ass. bedrijfsleider. 8- l-'52 Ir. W. J. Emmens, ass. v. d. Hoofdingenieur. 14- l-'52 J. Willemsen, inkoop-afd. 21- l-'52 R. G. Hölscher, inkoop-afd. 1- 2-'52 J. M. Homs, inkoop-afd. 1- 2-'52 Mej. C. H. Looman, soc.werkster. 1- 2-'52 A. Tak, vertegenwoordiger winkelverkoop. ONZE DIENST VERLIETEN: Amsterdam: 15-12-'51 Mevr. W. GraberSchroder. Rotterdam: 22- 9-'51 W. H. de Graaf, ass. acc. 16-11-'51 D. de Groot, adm.kantoor. 31-12-'51 J. C. M. Stapels, ass. boekhouding. 14- l-'52 Mej. J. L. Toneman, secr. Drs. Combert. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiii Het 'Bier was weer best Een in viltjescostuum gestoken excursionist uit Boxtel, die etiige uren later een te water geraakte mede-excursionist „opdook" en weer behouden thuis bracht.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 15