van onze verenigingen ROTTERDAM 12 BRIDGECLUB „H.B.M." De H.B.M.-ers hebben 1951 afgesloten met een over winning van 75 M.punten op „Van Berkels Patent". Op Vrijdag 21 December hebben wij onze tradi tionele Kerstdrive gehouden met onze Bridge-vrien- den van „Van Marle". Ditmaal hebben wij de onder linge strijd aangebonden met een record aantal deel nemers, namelijk 84 personen (42 H.B.M.-ers, 42 van „Van Marle"). Ook bij deze zesde Kerstdrive zag de prijzentafel er weer prachtig uit. Versierd met spar rengroen lagen de Kerstboutjes rustig af te wachten in wiens handen zij zouden vallen. Het was een prettige strijd, waarin de wedstrijdleiders weinig moeite hadden, want alles liep gesmeerd. Door één van onze leerlingen van de H.B.M.-Bridge-cursus is zelfs een eerste prijs gewonnen (alle lof voor onze leermeester de heer Huisman!) Om 23 uur was de wedstrijd ten einde en toen de wedstrijdcommissie zich even afzonderde voor het uitrekenen van de punten, maakte ons lid C. M. Lodders zich weer verdienstelijk met het spelen van dansmuziek. Al ras hadden zich diverse paartjes op de dans- tegels gewaagd. Tegen 24 uur was de uitslag bekend en werd begonnen met het uitreiken der prijzen. In Groep A waren de eerste prijswinners: Gebr. Lodders. In Groep B waren de eerste prijswinners: de heer R. Klijn-Mej. v. d. Wolf. In Groep C waren de eerste prijswinners: de heer v. Vliet-Mevr. v. d. Hoff. Toen ongeveer 1 uur 's nachts de prijzentafel ge heel geplunderd was en in de bierleiding geen drup pel gerstenat meer over was, toog men gepakt huis waarts. Het was als van ouds een gezellige H.B.M.- avond geweest. v. H. KLAVERJASSEN. De laatste tijd is er weinig geschreven over het klaverjassen. Dit betekent niet dat de Klaverjassers stil gezeten hebben. In de afgelopen zomer is voor de 5e maal de zes kamp gespeeld. Zoals U misschien weten zult, gaat deze zeskamp tussen de volgende verenigingen: C.P.K., v. Nelle, Tediro, Oranjeboom, Hermandad en H.B.M. Doordat deze strijd altijd 's zomers gestreden wordt, zijn wij meestal gehandicapt, omdat veel spelers ver stek moeten laten gaan. Deze zomer hebben wij ech ter alles op alles gezet om op het eerste lustrum als kampioen uit de bus te komen. Na zeven wedstrijden aan de kop te hebben ge staan, kwam Tediro sterk opzetten, welke vereniging kennelijk het zelfde doel voor ogen had als wij. In een verwoede nek-aan-nek race ging het op de veel begeerde wisselbeker af. Helaas moesten we dit jaar de eer aan Tediro laten, maar we zinnen op revanche. Dit jaar dus een eervolle 2e plaats. Aan ons record van hoogste uitslag per wedstrijdavond heeft echter niemand kunnen tippen en daardoor kunnen we nog een extra-beker aan onze collectie toevoegen. 16 Februari a.s. vindt de uitreiking plaats bij de Firma van Nelle, waar tevens het 5-jarig bestaan feestelijk gevierd zal worden. Van de zeskamp naar de Bedrijfsklaverjasbond, welke uit de zeskamp ontstaan is. Momenteel nemen daar 2200 mensen aan deel, een teken dat met de oprichting ervan in een behoefte voorzien is. Deze competitie is in volle gang; de stand zullen wij publi ceren in het volgende „Vers van 't Vat". Tenslotte nog een beroep op de Klaverjassers om een betere opkomst bij de uitwedstrijden. F. H. 1. Tediro 189754 2. H.B.M186122 3. Oranjeboom 179872 Hoogste aantal punten op één avond: H.B.M. 20287. 4. P.C.K179564 5. v. Nelle 179164 6. Hermandad 177026 Hoogste aantal punten voor de Koppels: Tediro (v. Zetten en Vos) 2275. REISVERENIGING „VERS VAN 'T VAT" CLUBLIED Wijze: Cheerio - Cheerio „Vers van 't Vat" is een reisclub, heel netjes en fijn, Gezellig voor iedereen, Bekend door zijn reisjes door heel Nederland, Al gaan ze nog niet over zee. En al de leden ze zeggen, wij zijn toch zo blij Om in deze club te mogen zijn. We gaan nu goed sparen. Al duurt het ook jaren. Om de beste club in Holland te zijn. Refrein Cheerio Cheerio, bij de Heinekens zingen ze zo. Weg met het lopen, wat heb je er aan, Je kan toch veel beter met een Autobus gaan, Want je moet maar eens kijken naar de club [„Vers van 't Vat" Die hebben toch altijd plezier. Je hoort op het werk, het is toch wel sterk, Wat smaakt toch het Heinekens bier. Wij reizen door dorpen, wij reizen door stad En komen zo overal. Wij houden van bossen en van de natuur En zien graag een waterval. Ja zo zitten wij zomers, eerst hier, en dan daar En kijken dan goed in het rond. Wij willen niets missen, Je kan je vergissen, Maar in de bossen is het gezond. Refrein J. W. DE MAN. REISVERENIGING De Reisvereniging Vers van 't Vat zette op een der laatste dagen van November haar lid Jan de Weger, die zijn 40-jarig jubileum bij de brouwerij vierde, in de bloemetjes. Hem werd een stel prachtige hengels overhandigd, terwijl zijn vrouw met bloe men werd bedacht. Na de gebruikelijke toespraken werden enige toneelstukjes opgevoerd, die, gezien de geringe ervaring der meespelenden, geslaagd mochten heten. Een gezellig bal besloot de avond. De Heer A. Kuipers, onder wiens leiding de stukjes werden opgevoerd, zou het op prijs stellen wanneer nog enkele dames van leden van de Reisvereniging zich voor het toneelclubje aanmeldden.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 12