9 SOERABAJA In de steek gelaten Met alle andere buitenlandse brouwerijen heeft de redac tie ons verweten, dat wij haar in de steek hebben ge laten voor haar September nummer en een beetje waar is dat misschien ook wel Nu zegt een bekend spreek woord „beter een goede buur, dan een verre vriend". Wij hebben echter mogen ervaren dat het nog beter is een goede buur èn een verre vriend te hebben. Immers on ze goede buur in Djakarta: „Kobus" (alias Zantman) prijkte met zijn machtig ge spierde armen op de volgende pagina. Bovendien heeft onze verre vriend de -heer van der Kooy zich laten interviewen en er daarmede met de inter viewer*) voor gezorgd, dat Soerabaja in het nummer niet ontbrak. De daarbij afgedrukte lucht foto van onze brouwerij heeft onze ijdelheid geprikkeld. Im mers, deze geeft slechts de toestand van de brouwerij weer in 1937. Veel is er sindsdien gebouwd, dat wij (foto Drakulic) Exterieur van het kantoorgebouw van H.I.B.M. Het interieur van de ontvangzaal (foto Drakulic) op deze foto missen, o.m. het poortgebouw met zijn ont vangzaal (volgens Mevr. Feith misschien wel de mooiste van het concern). Verder de bo venverdieping van het kan toor, de grote goedang naast de tennisbaan, de uitgebreide kistenwerkplaats en dan de gist- en ligkelders. We willen er op wijzen, dat het kelder gebouw dat op de bovenaan- geduide luchtfoto staat, in middels al verviervoudigd werd. Nu zijn wij zo gelukkig om in Soerabaja die bekende fo tograaf Drakulic te hebben; U weet wel, die bekende cineast, die met zijn gekleurde Bali-film kort geleden inter nationale bekendheid ver wierf. Deze heeft een aantal opnamen gemaakt, waarvan wij er enkele hierbij voegen om daarmede een indruk te geven van wat eir alzo ont staan is, nadat in 1936 aan deze brouwerij de naam Hei- neken werd verbonden. G. R. In dit geval was het een interview-ster, maar dat kon Soerabaja niet weten. Red.

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 9