De Heer en Mevrouw Feith bij hun aankomst te Djakarta 8 licht te vergeten. Niet zonder moeite bereikten we eindelijk onze gastheer, die zich uitputte in be leefdheden, vooral jegens Ir. Wanschers, die bij alle bierafnemers in Singapore bekend is, omdat hij het bier maakte dat de „Gold Medal" heeft ontvangen. Onmiddellijk werden voor elk van ons verschil lende dranken tegelijk ingeschonken. Een golf van versnaperingen werd ons voorgezet en alle heiren kregen een grote Hollandse sigaar in het hoofd. Langs de wanden grote hoeveelheden biscuits, sardines en andere ingeblikte zaken, daartussen hier en daar slapende kinderen en gebruikt vaatwerk. Wie niet sliepen waren de kakkerlakken en ze mochten er wezen, zowel in aantal als in grootte! Het waren niet deze vertrouwde vrienden van het Oosten, maar wel de overstelpende weldaden van onze Chinese gastheer, wiens vrijgevigheid niet te remmen was, die ons tenslotte deden opstappen. Niet zonder moeite ons persend achter lange rijen vracht wagens en springend over de bekende Singaporese goten (o, heer van de Griendt!) kwamen we einde lijk buiten de menigte, die, volgens de volgende dag verschijnende bladen, op ongeveer een half mil- lioen werd getaxeerd. Uren daarna schoven de verlichte wagens nog door de stad en de halve nacht bleef de lucht vervuld van het lawaai der onvermoeibare ketelmuzikanten. En al die tijd bleven ook de gebouwen en erebogen verlicht, waarop de spreuk van de dag was aan gebracht, „Majula Singapura", hetgeen betekent: Wees welvarend, o Singapore. Mr. H. C. DRESSELHUYS. PERSONALIA BUITENLAND. Jhr. Feith is 28 October j.l„ terugkomend van zijn inspectietocht naar Singapore en Soerabaja, op Schip hol aangekomen. De Heer Honig is, vergezeld door de Heren Hansen en Söhngen, op 5 November naar Venezuela vertrok ken, voor het voeren van besprekingen met onze nieuwe brouwerij aldaar. Ir. Lens van Rijn is 22 September j.l. van zijn Euro pees verlof in Lagos teruggekeerd. Daarop is zijn ver vanger, de Heer L. Bels, op 28 September weer naar Holland vertrokken. De Heer J. J. van der Eyk is met zijn gezin op 31 October j.l. uit Soerabaja op Schiphol gearriveerd voor een 6-maands Europees verlof. Ir. H. Wanschers hoopt ultimo Januari 1952 vanuit Singapore met verlof naar Holland te komen. Ir. H. F. Bannink is op 22 November a.s. naar Singa pore vertrokken om tijdelijk aldaar te assisteren tij dens de Europese verloven van de Heren J. E. de Rijke en H. Wanschers. De Heer H. Benne is op 27 October met zijn gezin naar Lagos vertrokken om aldaar achtereenvolgens de Heren Ekkelboom en Van Elswijk te vervangen tijdens hun Europese verloven. 5 October werd het gezin Benne verblijd met de geboorte van een zoon. Paultje was 22 dagen later de jongste passagier, die ooit door de K.L.M. naar West-Afrika werd vervoerd. Op 21 November vertrok de Heer H. Hartsuyker voor korte tijd naar Lagos voor het geven van advies betreffende magazijn-administratie. Mevr. H. A. de GrootSchlundt Bodien kwam met haar 4 kinderen op 21 October j.l. op Schiphol aan voor een tijdelijk verblijf alhier, verband houdende met de studie van de kinderen. 25 October j.l. is de Heer P. Phaff met zijn gezin na zijn verlof weer teruggekeerd naar Singapore. De Heer J. A. W. van der Wagt zal waarschijnlijk 20 Februari a.s. vanuit Singapore met verlof naar Holland vertrekken. Van links naar rechts: Mevrouw Feith met bloe men, haar aangeboden door Mevrouw Zantman) en de Heren Zantman, Feith en van der Eyk. Van links naar rechts: Mevrouw Zantman, de Heer Zantman, Mr. Dresselhuys, de Heer Bloemendaal van de firma Jacoberg, Jhr. Feith, Mevrouw Feith en de Heer van der Eyk.

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 8