HEINEKEN'S BROUWERIJ MANNENKOOR 12 Voor de derde keer in ons ötè-jarig bestaan, had het Heineken's Brouwerij Mannenkoor de eer om voor de Vara-microfoon op te treden. Een mooie prestatie, zeer zeker ons laatste concert. Nu wil ik niet zeggen dat er niets aan haperde (wij zijn geen Rotte's Mannenkoor), maar toch neem ik mijn petje af voor onze Directeur, de Heer Chris van Beek, die met ons kleine koor zo veel weet te bereiken. Vol gens de uitspraak van de Vara-pianist, de Heer Nederpelt, hadden wij goed gezongen, ook mochten wij vele adhaesie-betuigingen ontvangen, zelfs van onze directeur, de Heer J. M. Honig, die ons schreef met veel belangstelling naar ons te hebben geluis terd en van mening te zijn, dat er op sublieme wijze was gezongen. Maar ik zou zeggen, het kan nog beter, momenteel hebben wij 36 leden, als wij het nu eens tot 60 op konden voeren, dan kregen we een koor dat klonk als een klok. Het is heus de laatste keer niet geweest dat wij voor de microfoon optraden; als er dus onder het personeel mensen zijn, die naast lichamelijke ontspanning zich geestelijk willen ont spannen, die geven zich op als lid van ons koor. Er staat nog heel wat op het program: 3 November op treden in de Rivièra Hal te Rotterdam, 10 November concours Overschie, 28 November Lommerrijk (lus trumviering van Van Stolk's Mannenkoor), enz. Dus niet te lang wachten. Laat ik U iets van de reis naar de Vara-studio ver tellen. Wij vertrokken om half negen van de Croos- wijksesingel, met schitterend weer naar Rijswijk, waar ons lid De Lange met zijn vrouw instapte. Hoe wel wij wat laat waren, zag de chauffeur nog kans ons door het prachtige villa-dorp Wassenaar te rijden, maar toen moest er een schepje op, want om 10 uur was er een excursie op Schiphol, waar wij even over tienen arriveerden. Nadat wij koffie hadden gedron ken, werden wij op het vliegveld rondgeleid. Eerst werd ons op ons hart gedrukt niet te roken, anders kon het wel eens gebeuren, dat wij 4.000.000 schade vergoeding moesten betalen. Daar wij zo veel geld niet bij ons hadden, hebben wij het roken maar achterwege gelaten. Deze excursie was zeer interessant (en kan ik aanbevelen). Voordat wij naar Amsterdam vertrokken werd eerst nog een foto van het gezelschap gemaakt, welke hier is afgedrukt. In Amsterdam werd een boterhammetje gegeten. Daarna hebben wij een tocht ge maakt langs de Loosdrechtse Plassen en het Kagermeer. Een prachtig gezicht en echt „Heineken's Weer." Daarom gaf de voorzitter de chauffeur een seintje, als hij een café zag te stoppen. Stop, ieder keek naar buiten. Algemeen geroep Amstel bier, niets hoor, wij moeten Heineken's bier, rijd maar net zolang tot je een Hei neken's zaak vindt. Nog geen twee minu ten later geroep Heineken's, ja hoor, de Karseboom en wat een gezellig zitje op het terras. Het eerste glas was zo geblazen, er waren dames die in no time twee glazen opdron ken. Nu is bier heel lekker, maar er moest nog ge zongen worden ook, dus zochten wij de bussen weer op die ons naar de Vara-studio brachten. De dames gingen toen bij elkaar in één bus om nog wat te gaan toeren, dan zou de chauffeur om 5 uur de radio inschakelen en konden zij op een stil plekje naar ons luisteren. Wat het concert betreft behoef ik niets te vertellen, U hebt zelf kunnen luisteren en oordelen. Toen wij weer buiten stonden, kwam met gezang de bus met de dames aanrijden. Nou, jullie hebben prachtig gezongen. (Ze hadden eens wat anders moe ten zeggen, dan waren wij met de andere bus er vandoor gegaan!) Maar de dag was nog niet ten einde, de inwendige mens moest nog versterkt wor den, dus terug naar Ruteck in Amsterdam, waar wij prima hebben gegeten. Er was natuurlijk bier bij en onder het wachten hebben wij de Amsterdammers ons Ahoy'-lied laten horen. Het was onder de hand al 8 uur geworden, dus werd het tijd om de bussen weer op te zoeken. Om kwart over tienen arriveer den wij voor de brouwerij, om in de Raadskelder nog een glaasje bier te drinken. De voorzitter wekte de dames op om er voor te zorgen, dat hun mannen geen enkele repetitie zouden overslaan. Van de leden waren er ook die het bestuur hartelijk dank zegden voor de prettige dag. Maar voor ik eindig wil ik in de eerste plaats onze voorzitter, de Heer Bos, harte lijk bedanken, want hij is steeds de promotor ge weest en het is zijn werk dat wij voor de Vara- microfoon konden optreden. Ook aan al diegenen die deze dag tot een onvergetelijke hebben gemaakt, hartelijk dank en zeer zeker aan onze dirigent, de Heer Chris van Beek. J. C. G. T

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 12