van onze veReniqinqen AMSTERDAM 10 S. O. H.B.B.A. Nu de vacanties zo ongeveer voorbij zijn (onder getekende moet zijn jaarlijkse regenbeurt nog onder gaan) zien wij onze sportafdelingen weer één voor één ontwaken. Beginnen wij met de biljarters, dan zien wij, dat deze heus van bond veranderd zijn en dit om wel zeer geldige redenen. Zij spelen nl. nu in de Amsterdamse Biljart Federatie, de F.B.A.O., en, hoe kan het anders, vol goede moed, vooral wat betreft de komende massakampen. Kampioen van Amsterdam klinkt wel goed, niet waar heren? Wij zullen vast medailles bestellen. Succes en veel sportief genoegen. De klaverjassers hebben in het geheel niets ver anderd en dat was dan ook bij al de behaalde suc cessen wel te verwachten. Maar zij hebben zich vast voorgenomen om nog meer prijzen in de wacht te slepen dan verleden jaar. Arme medaillekast, zet je maar schrap. Ook deze dames en heren veel succes en plezier; schrijven blijft belangrijker dan spelen. O zo! Ons guitaarclubje is tot nu toe geheel intact ge bleven en dat waarborgt ons succesvolle feestavon den met zoetklinkende Zuidzeemelodieën en pittige cowboyliedjes met Schlagers van Joop de Rijk. „Happy Players" veel oefenen, succes verzekerd. En nu dan onze voetbalafdeling. Eerst maar het sombere. Alweer gedegradeerd en dat met slechts één schamele overwinning, foei. Bier werkt zo inspire rend op onze klaverjassers en biljartcracks. Probeer het ook eens met zo'n grote Heineken's Pils (na de wedstrijd). Maar van de heren voetballers (wat klink dat, hè) verwachten wij dit jaar toch zeker betere prestaties en dat kan, want, lezers, Amsterdam heeft Rotterdam geslagen en wel volkomen verdiend met 21. Het elftal, dat deze opzienbarende prestatie ver richtte was als volgt samengesteld: B. Leentvaar H. Versteeg A. de Bruyn J. Bekker J. Hollander A. Koornstra P. Gimbel G. Gischler J. Smit H. Vis K. Smit Joop Smit was onze onvermoeibare doelpuntenma- chine (slechte sigaren rookt Karei, hè Joop) en Leent vaar en Gischler bleken over zeer vele goede kwa liteiten te beschikken. Tè veel voor Rotterdam, terwijl alle andere onver moeibaar en hard gewerkt hebben. Bravo boys, jullie ziet, dat het gaat, je weet nu hoe het moet, dus door gaan. Wat viel de rondvaart bij onze Rotterdamse vrien den in de smaak, jammer, dat voorzitter Guus door zijn tranen (de nederlaag) niets kon zien. Een daverende feestavond besloot ook weer dit festijn. De Heer Brink zorgde nog voor een zeer ge waardeerde surprise en we besluiten met tot 2 Sep tember a.s. RotterdamAmsterdam (Veteranen). Vol verwachting enz. enz. J. J. M. HOLLANDER. „HET BROUWERS MANNENKOOR" AMSTERDAM. Nu het dan weer September is geworden nemen we aan, dat ieder in de afgelopen zomer (wat we dan zomer noemen) een prettige vacantie heeft gehad en weer is uitgerust om zijn arbeid te beginnen. De repetities van ons koor zijn dan ook weer in volle gang en we hopen dat ieder lid zijn best zal doen deze weer geregeld te bezoeken. Nogmaals willen wij onze Amsterdamse collega's er op wijzen, dat zij zich iedere Vrijdagavond als lid kunnen opgeven. Wij repeteren van 8.3010.30 uur in de Raadskelder. Iedereen is welkom en kan eerst eens komen luisteren. In verband met de ziekte van onze collega de Heer Smink (donateur), die in het Sanatorium „Zonneglo ren" te Soestduinen is opgenomen, hebben we con tact opgenomen met de directrice van deze instelling en verzocht eens te mogen zingen voor de aldaar ver blijvende patiënten, dus ook voor onze heer Smink. Als resultaat delen wij U dan mede, dat wij aldaar een concert zullen geven op Zaterdag 29 September a.s. des middags te 4 uur. Wij rekenen op een mooie herfstdag en zullen dan gezamenlijk om plm. 3 uur per autobus van de brou werij vertrekken. Daar er verschillende werken zullen worden gezon gen met pianobegeleiding en er ook solisten mee gaan, zoals onze pianist, de Heer Dammers en Mej. Nelly v. d. Meulen (sopraan), heeft de directrice be sloten deze werken per radio door de zalen van het Sanatorium uit te zenden, zodat iedere patiënt of patiënte toch al is het dan per koptelefoon het geheel kan beluisteren. De werken die a capella ge zongen worden, zullen buiten op verschillende ter rassen worden uitgevoerd. We hopen dat alle leden zullen meewerken, om deze mensen een prettige en gezellige middag te bezorgen. Verzuimt dus geen repetitie. Tot slot kunnen we U nog mededelen, dat het be stuur op veler verzoek zal overgaan tot het organiseren van een tweede contactavond in de Schermzaal der H.B.M. Wij hopen spoedig nadere mededelingen hierover te kunnen geven. N. BURGERS, Secr. mankeer niets hoor! Schrik maar niet, baas, ik

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 10