Contact met U.S.A. 9 •f" De heer Balink gereed voor een tocht door de steppen van Arizonain de klederdracht van dit deel van de Verenigde Staten. de loop der jaren zulk een uitste kende ambassadeur van de Neder landse belangen in Amerika is ge bleken. Gedurende de donkerste oor logsjaren werd verscheidene malen een gedeelte van de oplage van dit blad in kleindruk uitgeworpen boven bezet Nederland, waardoor wij op de hoogte werden gesteld van de strijd van onze geallieerde vrienden. De oplage bestaat thans uit 10.000 exemplaren per maand, waarvan een gedeelte wordt toege zonden aan alle Amerikaanse pers agentschappen die zorgen voor de verdere verspreiding van dit Ne derlandse nieuws in alle delen van de V.S. Toen enige tijd geleden aller wegen werd gevoeld dat de voor lichting die het Amerikaanse volk over Nederland ontving ten enen male onvoldoende was en de Ne derlandse Regering hier machteloos tegenover stond, ging de Heer Balink op energieke wijze aan het werk. Dank zij zijn toewijding en energie werd door Nederlandse particulieren en bedrijven een be langrijk fonds gevormd waaruit jaarlijks een prijs van dlrs 2500,- benevens een gouden medaille wordt uitgereikt aan die Ameri kaanse journalist, die het beste artikel over Nederland heeft ge schreven in een Amerikaans blad. Eind April ontvingen wij bezoek van een lid van de „Happy Heineken Family", waarvan onze ver koopleider in de U.S.A., Leo van Munching, de va der is. Dit was de Heer Albert Balink, reeds ve le jaren Amerikaans staatsburger, doch wiens hart nog hevig klopt voor zijn vroegere vaderland, voor al wanneer het gaat om Heineken's bier. De Heer Balink is bijzonder op ons blad gesteld omdat hij uitgever en hoofdredacteur is van „The Windmill", ons zusterorgaan in Amerika. Dit blad is vol leven en geest en bloemrijke artikelen over de vele „schoondochters" van de Heer van Mun ching en kookrecepten, waarbij Heineken's bier een belangrijk onderdeel vormt, wisselen elkaar af. Hoewel een van de doelen van de komst van de Heer Balink naar Nederland ongetwijfeld was om zich op literair gebied te verrijken door gesprek ken met de redactie van „Vers van 't Vat", wil len wij u toch ook iets vertellen over de andere bezigheden van de Heer Balink. Allen die in Amerika op de hoogte willen zijn van wat er in Nederland gebeurt, zijn n.l. de Heer Balink bijzonder dankbaar omdat hij de oprichter, uitgever en hoofdredacteur is van het bekende blad „The Knickerbocker", welk blad in De prijs werd genoemd „William the Silent Award" (Willem de Zwijgerprijs) en de eerste uitreiking van deze prijs was een hoogtepunt in liet journalistieke leven van Amerika waarvoor grote belangstelling werd getoond door President Truman, generaal Eisenhower en talloze andere vooraan staande Amerikanen die hierover persoonlijke brie ven tot de Heer Balink richtten. Bij deze gelegen heid werd in een bijna voltallige zitting van de Senaat de Willem de Zwijger-prijs een uitstekend voorbeeld van internationale samenwerking ge noemd, terwijl zeer waarderende woorden aan Ne derland gewijd werden. Dank zij dit uitstekend initiatief, geheel van par ticuliere zijde, heeft Nederland zijn goodwill in de V.S. aanmerkelijk kunnen verbeteren. „The Windmill" mag zich gelukkig prijzen dat iemand van het kaliber van de Heer Balink de scepter over haar kolommen zwaait, hoewel wij hier wel kunnen verklappen dat de Heer Balink bij al zijn drukke werkzaamheden een groot liefhebber is van een goed glas bier en ervan overtuigd is dat er op het Oostelijk zowel als het Westelijk half rond zeer moeilijk een beter bier kan worden ge vonden dan Heineken's, waarvoor hij dus steeds met vreugde de pen ter hand neemt.

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 9