What's in a name 8 Zoek dat nu maar eens uit en hoe ik mij ook op het door de heer van Goor's „Herenkapper" geknipte achterhoofd krabde, ik kwam er niet uit. „Heb je misschien een geboortebewijs of een ander suratje waar je naam uit opgemaakt kan worden." „Tada Tuan" (Is er niet.) „Tuan musti pikir, Ahmat." (Ik moet er over den ken, Ahmat.) Ahmat af, in de gedachte, die komt er wel uit, maar hoe ik ook piekerde ik kwam er niet uit en toen na een week zijn hele familie, zijn „Bini" (vrouw) in cluis, bij me geweest was met de boodschap dat Mat nu zelfs geen Nasi (rijst) meer at kreeg ik werkelijk medelijden met hem. Hij zag er dan ook slecht uit. Er moest wat aan gedaan worden en de „Tuan Besar" die van m'n affectie voor Mat wist gaf een free-hand. Dus de volgende dag, 's middags om twee uur, met een bibberende Ahmat op stap. Hij zag zichzelf al in 't gevang. Eerst naar de Verkeerspolitie, daar besloten was dat Mat voortaan maar Ahamat bin Mohamed moest heten, dus moest dat rijbewijs veranderd worden. Kunt u het allemaal volgen waarde lezers? Daar stond een keurig besnorde Police Officer ons te woord die mij adviseerde naar het Centraal Police- station te gaan, waar na aankomst bleek dat die er ook geen raad mee wisten en ons naar het 3e Politie Gerechtshof verwezen waar we een document te pak ken kregen dat, aangezien Amat noch kan lezen, noch schrijven, door mij ingevuld moest worden. Het is dan ook een ontroerend stukje proza geworden. Van hier gingen we naar de Supreme Court waar we voor één van mijn dollars een zegel er op kregen. U ziet er zijn nogal een paar gerechtshoven in S.pore en ik heb ze nog niet eens allemaal genoemd. Maar laten we terugkeren naar Ahmat. Toen wij dus in het bezit waren van alle benodigde bescheiden kwamen we nog net op tijd terug in het 3e Politie Gerechtshof waar Ahmat onder eede ver klaarde dat zijn naam A. b. M. was en de zaak was weer gezond. Ahmat kreeg steeds meer angst en ik kennissen bij de politie. De laatste hindernis moest nog genomen worden in de vorm van de Verkeerspolitie, maar daar troffen we diezelfde besnorde meneer nog aan die de naam op het rijbewijs veranderde in Ahamat bin Mohamed alias Ali bin Bakar. Terug naar de brouwerij; Ahmat was zo in de wol ken dat hij zelfs een cigaretje uit mijn doosje pikte en ook maar vergat die dollar terug te betalen. De volgende dag kwam „Bini", na eerst haar Sirih pruim te hebben afgelegd, mededelen dat Ahmat weer banjak nasi (veel rijst) gegeten had. Eind goed al goed. Zo ook onze (brouwerij)repu tatie als „Filiaal van Tuan Allah". TUAN BOTTEL. BRUSSEL Het deed ons innig goed te merken, dat ons blad ook in Brussel nog steeds goed gelezen wordt: Van de heren P. en G. Damiens bereikte ons het volgende schrijven: C'est avec un trés vif plaisir que nous avons constaté que vous avez pu tirer parti de la photo de nos chevaux „qui ne mériteriont plus leur avoine". Nous avons beaucoup apprécié l'esprit de Pega sus et vous remercions de la publicité que vous avez pu donner a l'événement qui nous a tous touché, c'est a dire, le départ de nos chevaux. Nos félicitations et l'expression de nos senti ments reconnaissants a votre Comité de Rédac- tion Vers van 't Vat et plus spécialement a Pegasus. Wij, op onze beurt, danken Brussel zeer voor deze waarderende woorden. PERSONALIA BUITENLAND De familie Van Berge te Surabaia werd op 26 Mei zwaar getroffen door het verlies van haar jongste dochtertje Liesbeth. Ir. G. J. J. van Goor is op 8 Juni vertrokken naar Caracas in verband met de bouw van de brouwerij aldaar. De heer L. Bels is met zijn gezin op 16 Juni naar Lagos vertrokken om de werkzaamheden van de heer Lens van Rijn waar te nemen tijdens diens verlof. De heer C. Koopman zal met zijn gezin op 24 Juli per m.s. „Willem Ruys" terugkeren naar Surabaia. Ir. J. Lens van Rijn is begin Juli met Europees verlof gegaan en inmiddels in Holland aangekomen. Mevr. van Straten is op medisch advies naar Holland vertrokken en arriveerde op 23 April j.l. per K.L.M. in het moederland. De heer P. Phaff is met Europees verlof op 23 Juni van Singapore met de „Willem Ruys" naar Holland vertrokken. Het volgende artikel is onlangs verschenen in de San Francisco Examiner. Eén van de kellners in het Tarantino (een bekend restaurant in San Francisco, Red.) is een Ier, met een zwaar zuidelijk accent, Bill Connell genaamd. Bill moest enige tijd geleden een viertal Ierse heren bedienen. De gastheer vroeg hem welk soort bier hij zou aanbevelen en Bill antwoordde dadelijk „Hannegan's" „Hannegan's?"herhaalde de gastheer „nog nooit van gehoord ,maar bier met zo'n naam moet wel goed zijn. Breng er maar vier". Connell bracht 4 flessen.... Heineken's Bier. Vit „The Windmill"

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 8