Avond-vierdaagse 1951 V Wie de Heer Derksen kent, zal het niet verwon deren dat hij, vurig wandel-enthousiast als hij is, ons heeft gestrikt voor deelname aan de avond vierdaagse. Hij vroeg het mij voor de derde maal. In 1949 en 1950 was het mij nog na veel moeite gelukt er onder uit te komen. Dit jaar heeft het niet ge baat, ik moest mee. Dat ik niet direct in 1949 ben meegegaan, zal ik altijd blijven betreuren. Immers éénmaal voor de wandelsport gewonnen, ken ik geen betere ma nier, voor ons mensen van de kantoorkruk in het bijzonder, om naar lichaam en geest uit te rusten van het vermoeiende zitten. Het begon al met de training. De dames Stil ting en Zondervan, de Heer Derksen en ik, liepen op Woensdagen 23 en 30 Mei en 6 Juni zo'n 12 a 15 km. om de spieren te wennen aan een voor hen onbekende inspanning. Begunstigd door het prachtige ietwat verlate voorjaar en geleid door de Heer Derksen o.a. ontdekt hoe mooi het op zo'n voor jaarsavond kan zijn in het Amsterdamse Bos of in de met heel veel liefde verzorgde volkstuinen aan de Nieuwe Meer. Ook het verlichte Schiphol van uit de verte gezien was een verrassing. Voeg daarbij de prettige ontvangst na afloop met koffie en koek door de familie Weiman te Am stelveen, Derksen te Amsterdam en Burgers te Badhoevedorp, waarvoor vanaf deze plaats nog gaarne een woord van dank, en ge kunt u inden ken dat de voorbereiding voor de „echte" wandel tochten volkomen geslaagd was, ook al doordat de voeten zich goed hadden gehouden en blaren zich niet hadden voorgedaan. Dinsdag 12 Juni werd aangetreden voor het spor tieve evenement, waaraan in Amsterdam alleen al door 4500 wandelaars werd deelgenomen. Van H.B.M. waren aanwezig Mej. Stroeker (1) en de Heren Derksen (6), Elsman (3), Hartog (1), Leef- lang (1), Schuurman (3) en Vassen (6). De cijfers tussen haakjes geven aan dat deze vierdaagse voor de x-maal door de desbetreffende persoon werd gelopen. Deze in de avonduren gelopen 20 km naar Ou derkerk en terug leverde aanvankelijk geen moei- H.B.M.-Koor voor de radio Stemt allen Zondag 22 Juli a.s. van 17.00 tot 17.20 Uw radio af op Hilver sum I (golflengte 402 m.). Dan zingt het Heineken's Brouwerij Mannen koor (Rotterdam) weer voor de V.A.R.A.-microfoon. lijkheden op, doch eenmaal thuis bleek dat zich onder mijn voetzool een daverende blaar had ge vormd, die mij uitschakelde van verdere deelne ming. Door familieomstandigheden moest ook de Heer Derksen helaas opgeven. De overige vijf hebben de tocht van 65 km., verdeeld over vier avonden, echter volkomen fit uitgelopen en daar aan zoveel plezier beleefd dat met algemene stem men werd besloten volgend jaar weer van de par tij te zijn (ook ik ondanks de blaar), maar dan met een grotere groep, om ook anderen de geneug ten van het wandelen deelachtig te doen worden. Gaat u ook mee? Wij rekenen op u, in uw eigen belang. Hoewel niet actueel, is de hierbij afgedrukte fo to van de avond-vierdaagse 1949 toch wel waard aan de vergetelheid te worden ontrukt. Op deze aardige actie-kiek ziet u op de eerste rij in het midden onze sympathieke burgemeester Mr. Arn. J. d'Ailly met aan zijn rechterzijde zijn zoon en links van hem onze wandelveteraan H. Vassen, die over enige maanden met pensioen gaat. Daarach ter Mej. Broeke en de Heer Schuurman. Rechts van Mej. Broeke (op de foto) de Heren Elsman en Broeke. Achter de Heer Broeke de Heer Derk sen (onzichtbaar). Mij dunkt dat deze foto voldoende weergeeft hoe de stemming tijdens een vierdaagse wel kan zijn. Verdere propaganda te maken lijkt mij volkomen overbodig. Tot volgend jaar. LEEFLANG. A

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 5