BIER in vaste vorm Nog eens HAAK IN" 12 De Engelse oudheidkundige professor Lindner heeft ontdekt, dat de Babyloniërs uit de tijd van Nebukad- nezar, die in de 6e eeuw voor onze jaartelling leefde, een manier kenden om bier in vaste vorm te maken. Dergelijke brokken bier noemden ze savig en zij namen ze mee als ze op reis moesten. Zij behoefden niets anders te doen dan zo'n brokje in een kruik met water te werpen. Als de savig was opgelost bleek het water in bier te zijn veranderd. Overgenomen uit („Wereld") Op 24 Mei j.l. vond in het Concertgebouw te Amsterdam de slotavond plaats van de „Haak In"- actie. Deze feestelijke bijeenkomst werd door 4.- H.B.M.'ers, twee uit Amsterdam en twee uit Rotter dam, bijgewoond, dank zij de bemiddeling van onze directie. Met z'n tweeën trokken we dus naar Amsterdam waar op de brouwerij twee metgezellen op ons wachtten, opdat wij niet zouden verdwalen in hun grote stad. Na een gezamenlijke maaltijd wandelden wij via het Leidseplein en het bekende Vondelpark naar het Concertgebouw. De bedoeling was te ver schijnen in originele beroepskledij. Amsterdam was vertegenwoordigd in het bekende koetsiersuniform, Rotterdam in gistkeldertenue (witte overall met rubberlaarzen) en kuiperskledij (blauwe overall en lederen schort). Aldus uitgedost mengden wij ons tus sen de pl.m. 400 genodigden en allen gekleed in schitterende klederdrachten en beroepskleding uit het gehele land. Het was een fantastisch mooi gezicht al die kleuren die door de vele schijnwerpers een nog fraaier aanzien kregen. Dat wij tussen al dat schoons (er waren heel wat knappe meiskes) opgemerkt werden, bewezen vaak de spontane uitroepen zoals: ha daar heb je de Heineken's, of: het bier is weer best! Of wij geno ten hebben? U had de glunderende gezichten eens moeten zien, vol aandacht en bewondering en ten slotte pijnlijke handen van het enorme applaudisse ren. Het was een schitterende avond die ons lang zal heugen. Nogmaals hartelijk dank aan de directie en initia tiefnemers voor hetgeen wij mochten genieten. Namens de feestgangers, F. J. HUYBRECHTSE. M. VERSFELD. JUBILEUM P. H. BEUKERS Op 28 Mei j.l. was het vijftig jaar geleden, dat de Heer P. H. Beukers in dienst van onze maat schappij trad. Ter gelegenheid hiervan werd op 26 Mei in het ge bouw van de studenten vereniging S.S.R. een feestavond gegeven. Aanwezig waren Ir. Emmens, de zojuist uit Amerika teruggekeerde bedrijfsleider Drs. J. Gom- bert, de ass.-bedrijfslei- ders, het personeel van de afd. garage en expeditie en enige andere genodigden, waaronder de ambte naren der Accijnzen, die veel met de jubilaris sa mengewerkt hebben. Aan het begin van de avond richtte Ir. Emmens enige woorden tot de jubilaris. Nadat hij in korte trekken de loopbaan van Beukers geschilderd had en zijn waardering voor de ijver en plichtsbetrachting had kenbaar gemaakt, deelde Ir. Emmens mee, dat het H.M. de Koningin had behaagd Beukers te benoe men tot drager van de bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau. Een luid applaus volgde op deze mededeling. Ook namens de ambtenaren werd het woord ge voerd. De Heer Postma schilderde de jubilaris als een betrouwbaar persoon, waarmee alle ambtenaren graag samenwerkten. Het verdere verloop van het feest, dat tot ver na middernacht voortduurde, bestond uit een geani meerd bal, met tussentijds optreden door artisten. Van deze plaats wensen wij de jubilaris nog van harte geluk met zijn onderscheiding, en wij hopen, dat het hem gegeven zal zijn deze onderscheiding nog vele jaren in gezondheid te mogen dragen.

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 12