Dr. H. P. Heineken t 11 ER gelegenheid van Dr. Heineken's 65"ste verjaardag verscheen in de pers het vol gende bericht. „Amsterdam, 3 April. Een vooraanstaande figuur in de hoofdstad, dr. H. P. Heineken, heeft heden zijn 65-ste verjaardag ge vierd. Hoewel hij er tot op de dag van vandaag trots op is Amsterdammer te zijn, behoort dr. Hei neken tot die groep van personen, die een wijde blik heb ben, een groot orga nisatievermogen en gezond commercieel inzicht. Op 28-jarige leeftijd werd hij benoemd tot directeur van Heineken's Bier brouwerij, drie jaar later tot president directeur. Onder zijn leiding groeide het bedrijf tot een con cern met belangen in bijna alle wereld delen en een kapitaal van 15 millioen. Sinds 1940 bekleedt dr. Heineken de functie van ge delegeerd commissaris. Ook in liet openbare leven trad dr. Heineken op de voorgrond. Het meest hekend is hij ge worden als voorzitter van de Raad van Bestuur van het Concertgebouw. Hij is een hartstochte lijk muziekminnaar en was de eerste voorzitter, die op het podium aan uitvoeringen heeft medegewerkt. Sinds 1938 is dr. Heineken Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, in welk jaar hem door de Franse republiek ook het Légion d'Honneur werd verleend." Intussen heeft dr. Heineken in de Al gemene Vergadering van Aandeelhouders van 28 Maart j.l. zijn functie als ge delegeerd commissa ris neergelegd. De Heer Heineken heeft sedert zijn be noeming op 1 Oc tober 1914 tot Direc teur onafgebroken in het bestuur zitting gehad. Het derde geslacht Heineken deed zijn intrede in de leiding der vennootschap door de benoeming in dezelfde vergadering van dr. Heineken's zoon, de Heer A. H. Hei neken tot commissaris. Wij wensen de heer A. H. Heineken geluk met deze eervolle benoeming en een succesvol optreden in deze verantwoordelijke positie.

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 3