ROTTERDAM 11 Voor de promotiewedstrijden naar de derde klasse zijn we ingedeeld bij A.T.T.C. 1 en P.C.B. 1. De wed strijd tegen de Amstelveners een uitwedstrijd is inmiddels gespeeld en heeft ons team een fikse 73 overwinning opgeleverd. Met lode schoenen zijn we anders die avond naar Amstelveen gegaan, want de verhalen over de kracht van het A.T.T.C.-team wa ren erg angstaanjagend. Onze dames hoewel zeer nerveus hadden echter zin en het lukte die avond. Na zenuwslopende partijen, waarbij prima tafelten nis gespeeld werd en waarbij ook onze supporters zich danig roerden, slaagde ons team er in de volle buit binnen te halen. Een keurige prestatie. Mej. van der Zee was ongenaakbaar en won al haar partijen. Mevr. Seger, die verrassend vast speelde, wist het tot twee overwinningen te brengen, ter wijl mej. Pastoor met een overwinning in het enkel spel wat tegenviel. Het dubbel was ook voor onze dames. Nu nog minstens een gelijk spel tegen P.C.B. en de promotie is een feit. En dan volgend jaar naar de hoogste damesklasse. Enfin daar hebben we het nog wel eens over. Het eerste herenteam heeft dit seizoen een span nende strijd om de leiding gevoerd met A.T.T.C. 2 en G.H.B. 1, een strijd, die geëindigd is in een kam pioenschap van G.H.B. 1. De voor ons beslissende strijd tegen dit laatste team ging met 64 verloren. Verder werd nog gewonnen van: A.P.G.S. 3 met 6—4 Maccabi 5 91 Sorry 1 91 Achter G.H.B. 1 en A.T.T.C. 2 eindigde ons team op de derde plaats. Volgend jaar beter en dat kan. Het tweede herenteam speelde zeer wisselvallig, ontmoette veelal of zeer sterke of zeer zwakke teams; gewonnen werd van: Maccabi 9 met 100 Mijnssen 4 91 Jovo 4 82 •en verloren van: U.S. 3 9—1 G.P.V. 1 6—4 de Bary 2100 Uiteindelijk werd de vijfde plaats bezet. Tweede Paasdag trokken 7 Heineken's mensen het zij als speler (ster) hetzij als supporter naar den Bosch, waar die dag de Nederl. kampioenschappen verten- nist werden. Onze heren Pronk en Stap kwamen bei den uit de strijd met twee overwinningen, doch werden in de volgende ronde verslagen. Het herendubbel van hen beiden werd echter een verrassing want na vijf maal in drie sets gewonnen te hebben, kwamen ze ook tot hun eigen verwondering in de finale, waarbij van twee keihard slaande Hagenaartjes ver loren werd. Ze hadden echter een aardige medaille en wat waren ze er trots op verdiend. Dat overigens het goede spel van onze dames ook dekeuzecommissie van de N.T.T.B. niet is ontgaan, bleek uit het feit, dat mej. van der Zee uitgenodigd werd deel te nemen aan de jeugdtraining, waar voor een aantal veelbelovende spelers en speelsters uitgekozen zijn. Voor de nationale jeugdkampioenschappen (tot en met 19 jaar) wees het district Amsterdam 4 dames aan w.o. mej. van der Zee, terwijl mej. Martens als reserve werd aangewezen. Op de 5 aangewezen da mes dus 2 Heineken's leden. Aan deze jeugdkam pioenschappen namen 24 dames deel, verdeeld over 8 poules van 3. Mej. van der Zee, die overigens zeer behoorlijk speelde verloor de eerste beide partijen in 3 sets. Dit was echter zeker geen slecht figuur, want naar later bleek, waren haar beide tegenstand sters ook de beide finalisten van dit tournooi. Wel een erg toevallige loting dus. In het verliezerstournooi be wees ze dit ook wel, want met groot gemak won ze twee rondes en de finale van dit tournooi en daarbij een mooi Oostenrijks tafeltennisbat. Proficiat. Na zo de prestaties van onze teams en leden ge memoreerd te hebben staan we nog voor enkele tour- nooien, w.o. de Amsterdamse kampioenschappen, en voor een paar maanden training. De heer Cor du Buy, onze nationale tafeltenniskampioen, heeft de training op zich genomen van onze spelers en speelsters en als we het goed gezien hebben, loopt het wel met die training. Succes er mee en ook met de diverse tournooien. Tetecee. MUI 111111111111I11111111I I111111111111 111111111111.1 liII I111 H l 11" I II II1111 lll l 1111 I'M I II I .'.1.11,.,.'lil,.11,11.» SCHAAKCLUB „H.B.M." Maandag 19 Maart j.l. was het voor de schaaklief hebbers van de „H.B.M." een zeer bijzondere avond. De heer L. G. Eggink, een zeer bekend schaak- paedagoog en redacteur van het „Ned. Schaakorgaan" heeft voor 22 leden van ons personeel een simultaan- wedstrijd gegeven. Deze ruim 70-jarige veteraan stelt zich geheel belangeloos beschikbaar voor het houden van simultaan wedstrijden en lezingen ten bate van het „Trainingsfonds van de Koninklijke Neder landse Schaakbond". Dit fonds heeft ten doel jonge Ned. schakers in de gelegenheid te stellen te studeren in binnen- en buitenland. De directie heeft haar wel willende medewerking gegeven en de kosten van deze avond ten bate van dit fonds betaald. De schaakmeester ving na een hartelijk welkom van de voorzitter precies om 8 uur zijn rondloop langs de 22 borden aan. Zijn voornemen was tot precies 11 uur te spelen. Na 30 minuten viel van Heineken reeds het eerste slachtoffer en spoedig volgden er meer. Evenwel gemakkelijk had hij het niet want aan diverse borden ondervond hij hevige tegenstand (ge zien zijn bedenkelijk gezicht en krabben achter zijn ,oor). Bij zijn eerste nederlaag tegen de heer Niemeyer zei de schaakmeester met een lachend gezicht: „Het Bier is weer best maar de H.B.M.-schakers niet veel minder." Om 11 uur wilde de voorzitter volgens af spraak de wedstrijd beëindigen maar de ijzersterke veteraan wilde daar niet van horen. Zijn resultaat wilde hij natuurlijk zo goed mogelijk hebben. Hij kon evenwel niet beletten dat hij van de volgende heren heeft verloren: Niemeyer afd. Export van Setten afd. Expeditie Bos, afd. Expeditie Visser, afd. Controle Beer, afd. Bottelarij Jansen, afd. Reserve, terwijl de heren Huisman en Frenks remise behaal den. Tegen half twaalf was de wedstrijd geëindigd en moe maar zo fris als een hoentje ging de heer Eggink temidden van de deelnemers zitten om een schaakpraatje te houden. Na de gebruikelijke kopjes koffie vroeg hij een glas bier „want er is niets wat ik zo lekker vind. Tjonge, wat is dit bier toch best en wat gezellig en prettig om in deze Raadskelder simultaan te spelen." Na nog enige anecdoten uit zijn schaakloopbaan te hebben verteld reikte hij de win naars een waardevol schaakboek over en de remise-spelers ook een schaakwerkje. Hij vond de avond prachtig en het resultaat ook, 70 voor hem

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 11