vAn onze veReniqinqen AMSTERDAM 10 S. EN O. Nu de feesten ter ere van ons 10-jarig bestaan dan tot het verleden behoren, even een terugblik op al die festijnen. Allereerst ons grote jaarfeest op 10 Februari in St. Willebrorduszaal. Wat hebben alle aanwezigen (waaronder onze Directeur de heer J. M. Honig) ge noten van de voortreffelijke revue, die het St. Pau- lusgezelschap ons bracht. Het was werkelijk één schaterlach van het begin tot het eind. Het duo Henk Hayé en Piet van Dooien en hun medewerkers harte lijk dank voor het gebodene. Heren, het was af! Ook ons gezelschap „The Happy Players," dat twee keer voor het voetlicht trad, oogstte een buitenge woon applaus. De dames Worm en Schooneveld en de heren Wilmse, de Rijk en Smit hebben wel eer van hun werk en wij hopen hen nog vele malen voor ons te zien optreden. Wij konden door het overladen programma geen sprekers toelaten; slechts een uitzondering moesten wij maken voor onze vrienden van de H.B.B. uit Rotterdam. Zij kwamen met een voetbal en hoopten, zoals hun populaire voorzitter zei, dat ons voetbal team met deze bal vele successen zal mogen boeken, en dat is, zo zei Guur, werkelijk hard nodig. Het gebaar der dames, die ons jubilerende bestuur een fraai schilderij aanboden, voorstellende alle tak ken van sport en amusement, door ons beoefend, trof ons diep. Bestuurdersvrouwen, nogmaals hartelijk dank. Ook voor de vele blijken van waardering, in de vorm van bloemen, gelukstelegrammen e.d. onze hartelijke dank. Na de revue, heeft het bal, voortreffelijk geleid door de heer van Dooien, ons beziggehouden tot pl.m. 4 uur. En dat ook dit een succes was bewees het feit dat niemand voor de sluiting wegging. Daarna volgde op 17 Februari de feestelijke prijs uitreiking van het jubileum-tournooi der biljartafde ling. Elk der 10 deelnemende verenigingen kwam in het bezit van een fraaie prijs, beschikbaar gesteld door ons hoofdbestuur. Deze uitreiking der prijzen werd op een bijzonder prettige wijze verricht door ons directielid, Mr. ter Haar. Voor elk der vereni gingen had hij een toepasselijk speechje klaar, iets wat door alle aanwezigen op hoge prijs werd gesteld. De avond werd opgeluisterd door ons huisorkest „De Hartbrekers" en de heer Nol Kleyn. Beiden kwe ten zij zich op loffelijke wijze van hun taak, zodat ook deze avond een succes werd. En dan ten laatste op 24 Februari de prijsuitrei king voor de klaverjassers. Uit 24 deelnemende ver enigingen hadden zich 9 prijswinnaars gemeld. Deze keer werden de prijzen door onze directeur en beschermheer, de heer J. M. Honig, zelf uitgereikt. Op geestige wijze heeft hij zich van deze taak gekwe ten, zó zelfs dat enige der prijswinnaars uitriepen: „Ja, met een dergelijke beschermheer is het geen kunst een geslaagd tournooi te houden en een sterke vereniging op te bouwen," en zo is het. Ook op deze avond, zoals ook op de voorgaande feestavond, waren onze bedrijfseconoom, de heer S. J. A. Brink, en de dames der sociale afdeling, Wol- ters en Stroeker, aanwezig, hetgeen door ons zeer op prijs werd gesteld. Rest nu nog één jubileummatch, n.l. die der voet ballers. Slecht weer en moeilijke terreinomstandig heden hebben het doorgaan tot dusver belet, maar heren, uitstel is in dit geval zeer zeker geen afstel en misschien is deze match, als u deze regels leest, al reeds gespeeld, en prijkt de fraaie jubileumprijs in de kast der H.B.M. of in die der H.B.B.A. Spannen zal het nietwaar H.B.M.-ers? Mogen wij, het bestuur der H.B.B.A., de heren Honig, ter Haar en Brink, de dames Wolters en Stroeker, de feestcommissie en allen die aan het sla gen van ons 2e lustrum hebben medegewerkt, harte lijk bedanken voor al hun goede werk? Rest tot slot nog even de eindstanden der jubi- leumtournooien te vermelden: Klaverjas: 1. S.B.E.H. 2. Amstel Brouwerij 3. H.B.M. 4. Z.S.V.C. 5. B.K.C. 6. Oranje Zwart 7. Excelsior 8. De Wester H.B.M. tevens marsenprijs Biljarten: 1. 't Centrum 2. De Telegraaf 3. Blauwwit 4. Het Oosten 5. Insulinde 6. Jan Wiemers 7. Fred. Hendrik 8. Concordia 9. Vriendenkring 10. T.O.G. Tenslotte nog de opstelling der voetbalelftallen: H.B.M. Leentvaar Versteeg Jansse Kapmeyer Pronk Vaassem Gieschler Smit Gimbel Sluyter A. Bieuwers C. Beider H. Vis A. de Bruyn A. Schutter J. Bekker J. Hollander J. Croese K. Smit A. Koornstra J. Bos H.B.B.A. J. J. M. Hollander, Secretaris. TAFELTENNIS. Al onze teams zijn thans voor de competitie uit gespeeld en het resultaat is, dat ons damesteam kampioen geworden is, het eerste herenteam op de 3e en het tweede herenteam op de 5e plaats van hun afdeling geëindigd zijn. Geen gek resultaat voor het eerste jaar in de N.T.T.B., en toch had het beter gekund. Voor onze dames niets dan lof, want dezen hebben tot het einde hun ongeslagen overwinningenreeks weten te handhaven. Achtereenvolgens werd nog van R.D.K. 2 met 82 P.V.W.A. 19—1 C.S.M. 1 7—3 P.C.B. 3 10—0 gewonnen. Slechts de wedstrijd tegen K.K. 1 eindigde in een gelijk spel 55. Onnodig overigens, want onze dames stonden deze wedstrijd slechts met twee „man." Door een administratief abuis (lees vergissing van de tetecee) was voor deze wedstrijd geen reserve aangeschreven. Toen daarbij mej. van der Lee en mej. Pastoor elk nog een partij verloren was de mogelijk heid op een overwinning verloren. Met 5 punten voor sprong op no. 2 is nu het afdelingskampioenschap door onze dames v. d. Zee, Pastoor en Seger met als reserve mej. Martens bereikt.

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 10