Venezuela 9 .King Kong l) Een en ander werd na afloop van het officiële gedeelte gevierd in een gezellig samenzijn van alle H.B.M.-ers. De foto op de voorpagina toont de ge hele familie in vrolijke stemming, poserende voor de tentoongestelde diploma's en medailles. Als onderdeel van de reclame-campagne, welke na het winnen der medailles op touw werd gezet, werd een bezoek georganiseerd van enkele worste laars met de nodige vertegenwoordigers van de pers aan de A.B.C.-brouwerij. De worstelsport is in Sin gapore zeer populair, niet het minst bij de dames. De kopstukken trekken regelmatig de aandacht in de sportpagina's van de couranten en zijn dus zeer ge schikt voor propaganda-doeleinden. Deze ruwe heren, aangeduid met bijnamen als „bone-cirusher" e.d., kwamen dus de A.B.C. met een bezoek vereren en gelukkig waren ze tevreden over de qualiteit van het na afloop geschonken bier, daar er anders misschien slachtoffers waren gevallen. Foto no. 4 toont de kam pioen van de worstel-arena, een ex-Hongaar, zich noemende „King Kong", poserend temidden van enkele door hem geledigde en nog te ledigen flessen. Een (later op de avond) georganiseerde voetbalwed strijd tussen de heren worstelaars en de Europese staf der beide brouwerijen kon geen doorgang vin den, daar geen overeenkomst bereikt kon worden aangaande de betaling der hospitaalkosten. Ik meen te kunnen besluiten met de opmerking, dat al deze feestdrukte niet in de productiecijfers tot uiting is gekomen, hetgeen goede hoop geeft voor het eventueel winnen van een volgende medaille. H. Wanschers. Nu de oprichting van de C.A. Cerveceria Heineken de Venezuela is aangekondigd, zullen de lezers van Vers van 't Vat misschien meer belang gaan stellen in dat land en zijn hoofdstad Caracas. De oppervlakte van Venezuela is ongeveer 30 maal zo groot als die van Nederland, het aantal inwoners daarentegen slechts ongeveer half zo groot. Belang rijke stukken van het land zijn uiterst dun bevolkt. Zijn opkomst en zijn tegenwoordige bloei heeft het te danken aan zijn grote minerale rijkdommen. De hoofdrol speelt hierbij de aardolie die vooral om en in het meer van Maracaïbo maar ook in meer oostelijke delen van het land in zeer grote hoeveel heden wordt gewonnen en die vroeger alleen op Curagao en Aruba, maar nu ook in Venezuela (Punta Cardon, Las Piedras en Puerta la Cruz) wordt geraf fineerd. De staat heeft bij de uitgifte van olieconces sies er voor gezorgd, dat door de oliewinning grote bedragen in haar eigen kas vloeien. In de latere jaren zijn in het Oosten van het land, niet heel ver van Ciudad Bolivar zeer rijke ijzerertsen ontdekt, die aan de oppervlakte liggen en dus gemak kelijk kunnen worden gewonnen en waarvan de exploitatie door twee zeer grote Amerikaanse staal industrieën is ter hand genomen. Behalve deze en andere minder belangrijke mine rale rijkdommen leent het land zich ook voor tro pische landbouw en veeteelt. Deze mogelijkheden worden nog slechts weinig benut gedeeltelijk door gebrek aan verkeersmiddelen en gedeeltelijk door gebrek aan goedkope arbeidskrachten, die in de olie en anderszins meer kunnen verdienen dan in de boerderij. Evenals wij hebben de Venezolanen een lange vrij heidsstrijd tegen de Spanjaarden moeten voeren en hun nationale vrijheidsheld is Simon Bolivar 1783— 1830. In vrijwel elk stadje in Venezuela vindt men een Bolivarplein (Plaza Bolivar) met een standbeeld, borstbeeld of andere herinnering aan de bevrijder. Een belangrijk deel van de Noordkust is bergach tig, welke bergen uitlopers zijn van de over het alge meen zich van het Noorden tot het Zuiden langs de gehele Westkust van Zuid-Amerika uitstrekkende Cordilleras de los Andes. Ten Zuiden daarvan strekt zich het stroomgebied van de Orinoco uit. Nog verder Zuidelijk omvat Venezuela zelfs een deel van het stroomgebied van de Amazone rivier maar dat deel wordt niet bereisd en is vrijwel onbekend. (Vervolg bldz. 10) SINGAPORE Herinnering aan Jhr. Feith's bezoek in December Bij zijn bezoek aan Singapore werd jhr. Feith van het vliegveld afgehaald door vertegenwoordigers van Malayan Brewe ries Ltd. Men ziet hier v.l.n.r. de Heer Max Lewis van Fraser Neave, Jhr. Feith, de Heer de Rijke en Ir. Wanschers. Deze foto werd met een verslag van het bezoek in de locale pers gepubliceerd.

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 9