BuitenLanö Singapore viert jeeót 8 November was voor de H.B.M.-ers in Singapore een ware feestmaand. In het vierde nummer van dit maandblad werd reeds melding gemaakt van het toe kennen van de gouden en zilveren medaille voor het Anchor Beer op de in October gehouden ten toonstelling in Londen. Dit heuglijke feit is op waardige wijze door het personeel van de beide Singapore-brouwerijen gevierd. Reeds een week, nadat het grote nieuws bekend was, werd een groot festijn georganiseerd („makan besar") voor het voltallige personeel, met inbegrip van vrouwen en kinderen, van beide brouwerijen. Dit werd gehouden in de prachtige nieuwe expeditie hall, waarmede de A.B.C.-brouwerij verrijkt is en welke toen nog niet officieel geopend was. In deze grote hall waren ongeveer een 1100 personen tezamen en de mengeling van de kleurige kledij en der ver schillende rassen bood een prachtig schouwspel. Helaas konden de geprojecteerde sportwedstrijden, welke 's middags aan het feest vooraf zouden gaan, niet worden gehouden. Niet, dat het brouwerij-voet balveld die dag niet „beschikbaar" was er zijn hier blijkbaar niet zo veel kampongs als in Soera- baja maar de regen trad als spelbreker op. Niettemin was de in de avond gehouden eetpartij, gevolgd door een filmvoorstelling, een groot succes. Vanzelfsprekend vloeide het gouden bier behoor lijk. De -es trotse H.B.M. ers van de A.Ii.C. (t) Bijgaande foto's geven een indruk van de feest vreugde. Foto no. 1 geeft de min of meer trotse H.B.M.-ers van de A.B.C.-brouwerij weer, poserend voor een afgedankt en voor deze gelegenheid opge tooid houten ligfust. Foto no. 2 geeft een algemeen overzicht van de menigte. Foto no. 3 zou een goede reclame-foto zijn voor de u welbekende campagne van „het bier is weer best". Het zijn de A.B.C.- „jaga's" (bewakers), welke die nacht voor dieven gemakkelijk te verschalken geweest zullen zijn. De feestgangers (2) Het toeval wilde, dat enkele weken na deze festi viteit in dezelfde hall een ander feest zou plaats vinden ter gelegenheid van de officiële opening van deze nieuwe expeditiehal annex spoorweg-aansluiting. Intussen waren de beide medailles en diploma's uit Londen gearriveerd en kreeg het feest een extra cachet, daar van de gelegenheid gebruik werd ge maakt, de diploma's te laten overhandigen door Z.E. de Gouverneur van Singapore, die tevens de offi ciële opening van het nieuwe gebouw verrichtte. Na zijn rede gehouden te hebben, waarin de onder nemingslust van de Malayan Breweries en de quali- teit harer producten, alsmede vooral de sociale verzorging der arbeiders, ten zeerste werden gepre zen, werd Z.E. door het bedrijf rondgeleid. Z.E. toonde hierbij zo'n grote belangstelling, dat enkele zijner vingers onder de verf geraakten, hetgeen on dergetekende een voor deze gelegenheid nieuw aangeschafte en speciaal gewassen zakdoek kostte. De bewakers f3)

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 8