FABRIEK AMSTERDAM 3 Op 30 December j.l. hebben 14 leden van het per soneel te Amsterdam de dienst verlaten, hoewel zij nog geen 65 jaar waren. In de voorspoediger twintiger jaren is er in Am sterdam zoveel vast personeel aangesteld, dat de oude garde in verhouding tot de jongeren te sterk in aantal was. Ook de overgang van fustbier naar flessenbier en de geleidelijke vervanging van houten door metalen vaten maakte, dat er andere eisen aan de personeels- samenstelling werden gesteld. De directie heeft daar om degenen die ouder dan 60 jaar waren, in de ge legenheid gesteld om, indien zij dit wilden, op bij zondere voorwaarden met vervroegd pensioen te gaan. Ook al was het een mooi aanbod, toch was het voor de betrokkenen een heel ding, om enige jaren eerder dan waarop zij gerekend hadden, met pen sioen te gaan. Naast andere overwegingen hebben de meesten echter ook gedacht aan hun jongere collega's, die door hun vertrek een betere kans kregen en zo hebben 14 mensen een vervroegd pensioen aange vraagd. In een bijeenkomst in de schermzaal hebben de vertrekkenden onder het genot van een sigaar en natuurlijk een glas Heineken's afscheid van de H.B.M. genomen. Jammer genoeg kon Stolwijk door ziekte niet aanwezig zijn, doch wij hopen hem spoedig nog eens op de Brouwerij te zien. De gehele zaal was gevuld met bazen en belangstellende collega's. De heer Honig sprak hartelijke woorden, die bij de aan wezigen en vooral bij de a.s. gepensionneerden nog lang in herinnering zullen blijven. Als je zoveel jaren bij een zelfde „baas" gewerkt hebt en goede en kwade tijden meegemaakt hebt, doet het goed te horen, dat je werk gewaardeerd wordt en dat je steeds welkom zult blijven in de oude kring. Enige korte toespraken namens bazen en collega's, waaruit oprechte kameraadschap sprak, volgden op de toespraak van de heer Honig. Na een dankwoord van één der vertrekkenden werd met een stevige handdruk van alle nieuw-gepensionneerden afscheid genomen. De namen van hen, die afscheid namen: J. H. van Beek, koeler, in dienst sedert 16/8/'15. R. J. v. Brederode, hulp-portier, in dienst sedert 12/5/'15. K. A. Dooijeweerd, voorman smederij, in dienst sedert 23/9/'19. H. A. Gerrits, handlanger kuiperij, in dienst sedert 7/2/'21. H. v. d. Hoonaard, gereedschap afgever, in dienst sedert 6/5/'21. W. Kroone, waterontharder, in dienst sedert 3/3/'13. J. Th. Nietveld, chauffeur, in dienst sedert 7/3/'21. H. Nonhebei, ijker, in dienst sedert 14/7/'20. G. P. ten Oort, vuurwerker, in dienst sedert 26/9/T9. A. A. Overwater, koetsier, in dienst sedert 16/5/T9. J. A. Smal, omklinker, in dienst sedert 23/5/'24. G. Stolwijk, kuiper, in dienst sedert 10/1/'21. J. v. Tol, stoker, in dienst sedert 21/5/'07. De veertiende was H. H. Schut, die om gezond heidsredenen vertrok. (Zie „Het leven in de brou werij.") Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden op: 10 Januari 1951 van de heer WILLEM DUVALOIS geboren 23 Februari 1872, gepensionneerd laboratoriumbediende te Rotterdam. 14 Januari 1951 van de heer THOMAS WILHELMUS MUIJS in de leeftijd van 56 jaar, werkzaam te Amster dam als filtermassawasser. 22 Januari 1951 van de heer PETRUS JOHANNES JACOBUS VAN UGGELEN in de leeftijd van 73 jaar, gepensionneerd voorman-schilder te Amsterdam. KOREA I Van Sergt. H. Pakker, legernummer 250106103. H.Q.Coy Neth.Det.U.N. c/o Postmaster Amsterdam Holland (NAPO 5100) lazen wij de volgende brief: „We zitten nu twee maanden hier in Korea en zijn gedurende die tijd reeds verschillende keren verhuisd. We hebben een week training gehad in Teagu, zijn daarna een paar weken in Suwon geweest en nu zitten we gedurende drie weken in de voorste lijn. Ten Noorden van Wonju en rondom Wonju hebben we een beetje gevochten en onze eerste verliezen geleden. Tot nu toe heb ben wij drie gesneuvelden, tien gewonden en een paar vermisten. Het is hier een heel andere oorlog dan in Indië; je zit hier meestal ingegraven in een foxhole in een verdedigingslijn en wanneer er geen directe aanvallen zijn, worden er verkenningspatrouilles in het voorterrein gelopen. Het Inlichtingenwerk is ook iets anders dan in Indië, maar wel interes sant. De knapen van mijn groep zijn verd geschikt. Ik kan er goed mee opschieten en ik heb een stelletje goede tolken. De Koreaanse taal is razend moeilijk en het valt niet mee om het te leren." Rotterdammers zullen zich Pakker herinneren van de bazencursus. Onze beste wensen voor zijn welzijn daarginder. KOREA II De Christelijke Geheelonthoudstersvereniging in Cincinnati, die al enige tijd vruchtensap stuurt naar de soldaten in Korea om hen af te houden van het bier, ontving dezer dagen de volgende brief: „Waarde dames van de Christelijke Geheelonthoud stersvereniging, de mannen van het 76ste bataljon genie zijn u dankbaar voor het vruchtensap, dat u hun stuurt. Het kan weliswaar het bier niet helemaal vervangen, maar je kunt er nog veel beter tipsy van worden. We doen er alleen maar een beetje gist en suiker bij, zetten het op de kachel en krijgen dan een dekselslekker wijntje. Gist en suiker zijn hier nog al schaars, dus we zouden u heel dankbaar zijn als u. bij uw volgende zending, daarvan ook wat er bij zoudt doen. Hartelijk dank, en gaat u maar door!" (Le Monde.)

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 3