vAn onze verenigingen AMSTERDAM ROTTERDAM 12 TAFELTENNIS Na een kleine rustpauze tijdens en om de feest dagen eind '50 draait de competitie weer op volle toeren en speelden onze teams reeds drie wedstrij den van het returnprogramma. Ons damesteam geeft nog steeds het goede voorbeeld en gaat ongeslagen regelrecht op haar eerste kampioenschap af. Na in de eerste helft der competitie nog overwinningen ge boekt te hebben op C.S.M. I (8—2), op P.C.B. III (72) en K.K. V (100) werd de tweede helft ge start met de returnmatch tegen Rapid IV. Evenals de eerste maal werd dit weer een 82 overwinning. De volgende wedstrijd tegen Sparta IV ging wat minder vlot, want hoewel ons team op volle sterkte verscheen de dames Seger en v. d. Zee zijn thans weer geregeld van de partij werd het slechts een benauwde 64 overwinning. Toen kwam de grote strijd tegen het Aalsmeerse „Bloemenlust", de ver eniging die met twee punten achterstand op de onzen in deze wedstrijd haar laatste kans had. Het is een spannende en sportieve wedstrijd geworden waarin onze dames Seger, Pastoor en v. d. Zee zich keurig weerden. Vooral laatstgenoemde was deze avond prima op dreef. Na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd zegevierden onze dames uiteindelijk met 73 en de bloemenhulde die zij na afloop van de Aals meerders ontvingen voor deze keurige wedstrijd en hun a.s. kampioenschap was zeker verdiend. De kansen van ons eerste herenteam zijn de laat ste weken iets gedaald. Wel werden achtereenvolgens Sorry I met 82 en D.L.R. II met 91 verslagen doch de belangrijke returnmatch tegen A.T.T.C. II ging met 73 verloren, een wedstrijd waarin slechts Pronk met 2 overwinningen zijn normale vorm benaderde. Vervolgens werd weer gewonnen van Shell II met 73 en van A.V.G.A. VI met 100. De achterstand op de leiders (G.H.B.) bedraagt thans twee punten, doch deze vereniging ontvangen we nog thuis en dat zal, willen we onze kans behouden, een overwinning moeten worden. Het tweede herenteam scharrelt wat in de midden moot van haar afdeling. De eerste helft der compe titie werd maar matig afgesloten want drie achter eenvolgende nederlagen (100 tegen G.P.V. I, 64 tegen Jovo IV en 64 tegen de Bary II) werden genoteerd. Vooral die tegen Jovo was geheel onno dig. De tweede helft werd begonnen tegen Rapid II. Na een spannende strijd verloren de onzen met 64. Tegen Ford III werd revanche genomen en werd weer een zege en nog wel met 100 genoteerd. Evenzo werd A.T.T.C. V met 100 verslagen. En dan, ja dan hadden we eind Januari weer als hoogtepunt van ons tafeltennisseizoen het befaamde onderlinge tournooi. Ditmaal met een record aantal inschrijvingen (32) en een record aantal prijzen (16). De deelname was gelijkelijk verdeeld, want zowel de dames- als de herenafdeling telde elk zestien enthou siasten. Er is hard gevochten figuurlijk hoor! en hier en daar viel nog een verrassing te noteren. Zo schakelde b.v. de hardzwoegende Hr. Sluyter voor wiens lijn we het tafeltennissen zeker kun nen aanbevelen onze competitie-reserve Hr. Stil uit. Bij de dames was Mej. Pastoor er ditmaal echt „in". In een keurige finale, waarbij ook haar „back hand" onverwacht goed was, wist ze Mej. v. d. Zee in de verdediging te dringen en in drie sets de over winning te behalen. Een prima partij, waarin van beide zijden goed gespeeld werd en beter dan we hen het gewoonlijk in de competitie zien doen. De strijd om de derde en vierde plaats ging hier tussen Mevr. Seger en Mej. Martens, een strijd die in het voordeel van eerstgenoemde beslist werd. Ook van de andere dames bleek het spelpeil belangrijk beter dan een jaar terug en met wat oefening kunnen het volgend seizoen zeker één of twee damesteams meer aan de competitie deelnemen. Bij de heren dezelfde finalisten van vorig jaar en wel Pronk en Staip. Pronk via een ruime zege op Dam mers, en Stap via een benauwde overwinning op Thomas die (terecht) „prikken" in dit geval toch maar verstandiger vond dan aanvallen en een wat ruimere op Gischler. De finale is door Pronk zeer verstandig gespeeld. Wel aanvallen doch niet for ceren en in een steeds gelijk opgaande strijd slaagde hij er, na drie zeer spannende games (2118, 2022 en 2119), in een verdiende overwinning te boeken. Gischler bleek ook in drie sets in de strijd om de 3e en 4e plaats, de sterkere tegen Dammers. Onze spelers uit het tweede team Lakeman, Thomas en Seger hebben zich deze avond keurig geweerd en bleken niet zoveel zwakker dan onze eerste team spelers. Al met al was het een echt gezellige H.B.M.- tafeltennisavond, die naast het uithoudingsvermogen dat hij van ons vroeg (er werd om 6 uur begonnen en tegen enen ruimden we de spullen op), ons veel vol doening gegeven heeft. Gezien nu de geweldige en steeds toenemende be langstelling die er voor de tafeltennisafdeling bestaat hebben we het aantal speelavonden met één uitge breid en zal er voortaan op Maandag, Woensdag en Vrijdag in de schermzaal getafeltennist worden. In dien over ca. 6 weken de competitiewedstrijden ge ëindigd zijn, zullen we de training onder deskundige leiding weer spoedig hervatten om ook de meer be- ginnenden zo snel mogelijk in de sport te bekwamen want we stellen ons toch voor volgend jaar zeker met 5 of 6 teams in de competitie uit te komen en we willen daarbij in elk geval een goed figuur slaan. Want u weet het: de Heineken's Teams moeten bo venaan. Go-ahead. Tetecee. Ir. Bartels en Ir. BoJarl in een moeilijk contract tegen Je heren ran Dijk en Willemstein, Ie prijsw. van ..van Marle".

Vers van 't Vat | 1951 | | pagina 12