Heineken's Brouwerij in Venezuela 8 Met verwijzing naar de publicaties die reeds in de Nederlandse en enkele buitenlandse bladen zijn ver schenen, kunnen wij thans bevestigen dat de reis die de Heren Honig, Van Goor en Ter Haar in Sep tember naar Venezuela hebben gemaakt tot resultaat heeft gehad dat is opgericht de Compania Anónima Cerveceria Heineken de Venezuela, welke maatschap pij een brouwerij zal exploiteren in Caracas, de hoofdstad van Venezuela. De leiding van de bouw van deze brouwerij en ook de technische en commerciële leiding, nadat de pro ductie heeft aangevangen, zal berusten bij Heineken. Verwacht wordt dat het ongeveer twee jaar zal duren alvorens met de productie van bier kan wor den begonnen. De grond werd inmiddels aangekocht. BRUSSEL Minheren, Ik hoop dat U m'n vorige brief goed ontvange heb. M'n professor, die de broeillon van die brief heef gekrontoleerd heef me gezeg dat ik nie konsekwent ben dat wil zegge zegde hij dat ik 'ns 'ne keer goed hollans schreef en 'n andere keer plat vlaams, maar dat zal wel komme zegde hij en die heere van de andere kant van de moerdiek zulle u toch wel ver staan en wipte z'n derde glaske Witstaar naar binne. Ik had U beloof dat ik oe zou vertelle hoe de long- schamp-fleuri is gewees. Nu dat is 'n groote bloeme- optoch in 't kamerbos, en daar gaan in mee schoone maskes in 't wit met bloeme in de hare en in otoos gezete of op véloos of in wagens getrokke door vier paarde ook in de bloeme; ook gaan daar in mee reuze, maar dat zijn valse reuze want onder in zitte manne zoals gij of ik zulle en die drage groote poppe met lachende of gezichte die grimasse trekke; ook reklaamwagens van braseries en andere kommercan- te. Moe, Pa, Line en ik hebbe de tram 4 gepak om te gaan zien maar alles is sckrikkelijk gewees, sckrikkelijkWe hebbe moete vechte om 'n plaatske en ik stond op de platform tusschen twee dikke madams en als de trams lings ging stoote ik tege de buuk van de eene madam en ging ie rechts tege die van de andere madam; ik kon nie meer aan m'n klak komme die over m'n ore stond; ook kon ik nie meer aan mn snotdcek komme zoo stond ik ge- pers, ik begon te zwitte van je welste zulle, en ik dag dat m'n laatste uur was geslage; toen heb ik gebid „slevenhierke, vergeef me alles, vergeef me dat ik Line gepes heb, dat ik meester met natte pappier- kes naar z'n kop heb gegooid en dat ik met de kon- koer heb afgekeke van 't jongske wat naast me zit. En toen eindelik de tram stilstond viele we er alle maal uit, ik vond Pa, Ma, en Line terug en ik had spiet van al die belofde. Verfomfaaide mense en hun hoed scheef op de kop kwame uit de tram en dronge 't bos binne om de optoch te zien, maar toen Pa hoorde hoe duur de plaatse ware zegde ie „nee". Toen krege we dispuut maar Pa is en blijf de mees ter en inviteerde ons in de laiterie, dat is 'n estami- net waar de rumba en de zamba gedans worde en toen Pa moes betale kreeg ie ruzie met de gargon omdat de konsommaties nog duurder ware dan de plaatse voor den optoch; hij betaalde toch maar en toen begon 't te regene en te dondere en vluchte alles naar huus en de optoch met al die schone maskes en ook de bloeme ware helemaal verregend. Geen plaatske was meer te krijge in de tram en we moeste voor Pa te voet naar huus waar we klets nat zijn aangekome en de serveus van zondags had maar honder franken geenkaisseerd. Léon de Mulder de oudste van onze klas is van school afgestamp omdat hij mij en nog 'n paar andere door de straat van de teater had doen gaan; daar zate aan de étalages van de estaminets met magniefieke stores schone maskes in badpakjes en die boge en knikte heel vrindeleik naar de meneere die langs kwame, „dat zijn nachvlinderkes" zegde Léon en een stak 'r tong naar ons uut en ik vond ze niet meer schoon zulle. Toen ik savonds tuus vertelde waar ik gewees was ben ik door Pa en Moe zo afgeranseld dat ik skreewde geliek 'n verkske dat ze slachte en de klante zegde dat 't schande was 'n klein jongske zo af te troeve. Ik moes zonder ete naar bed en s' morgens vond ik 'n stukske sjokolade op m'n nach- kasje; dat was van Moe, die doet dat altied as ik 'n aftroeving heb gehad. Maar toen ik s' morgens in de mis Adam en Eva zag en peinsde aan Blankenberg van ver lede jaar toen kon ik dat allemaal nie onder m'n klak verduwe en ik heb maar gebid „sleven- heerken laat ze toch ophouwe met vechte in Korea en verander toch de mense en doe er Pa, Moe, Line en de meester ook maar bie. Amen." Here, van 't Noorde ik ga 't afstappe want ik moet m'n konkoer van géografie nog blokke. Tot de vol gende keer dus maar weer. Hij die zich noemt Oe trouwe korrespondent, LOEKE D'HAVELLOZE. (Met vertraging geplaatst.) PERSONALIA Jhr. Feith die op 6 November jl. is vertrokken voor een reis naar Singapore en Surabaia heeft vervol gens op de terugweg een bezoek gebracht aan Cairo en keerde dezer dagen naar Nederland terug. De Heer A. R. J. Zantman, de nieuwe sales-promo- tor voor Surabaia, zal op 1 Januari a.s. per vlieg tuig uit Nederland vertrekken en na een stage van 14 dagen bij de Malayan Breweries zijn werkzaam heden voor de H.I.B.M. aanvangen. De Heer Zantman heeft voordien een stage van drie maanden bij onze bedrijven in Nederland door gemaakt. De Heer W. H. Koimans is op 9 December uit Indonesië vertrokken in verband met zijn terugkeer naar Nederland. De Heer G. van Baggem, vervangend chef-machi nist uit Surabaia, keert op 5 Januari a.s. naar Neder land terug. De Heer C. Koopman, tijdelijk afdelingsbaas te Lagos, keert eind Februari a.s. naar Nederland terug. De Heer C. Kroep uit Surabaia is met verlof in Nederland aangekomen. De Heer B. Pellekaan, afdelingsbaas te Lagos, is op 20 October jl. met verlof in Nederland aange komen. De Heer J. Puts is op 11 November naar Surabaia vertrokken om daar zijn werkzaamheden als chef machinist te hervatten. Mevrouw A. J. van Eek, steno-typiste van de afde ling buitenland te Amsterdam, is op 28 November in het huwelijk getreden met de Heer J. C. Kuyper en vertrok op 15 December naar Australië.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 8