11 hieronder de stand op 25 1. de Bussy I 2. K.N.S.M 3. Ned. Bank I 4. Kasvereniging 5. Toeloeng 6. de Valken 7. Lux et Lib 8. Ned. Bank II 9. H.B.M 10. de Bussy II 11. Aminco 12. P.T.T 13. Handel Mij 14. Robaver 15. Ass. Cass November j.l. 6 gespeeld 169665 punten 165744 165510 165070 163312 162081 159298 158494 138387 137345 136332 131093 130816 130606 106397 Zoals men hieruit ziet, zijn er voor H.B.M. nog vele mogelijkheden en is de stand heus niet om somber gestemd over te moeten zijn. Maar ja, klaverjassen is nu eenmaal een zeer wisselvallig spel, waarbij Vrouwe Fortuna een hartig woordje meespreekt. Tussen de competitiewedstrijden door speelden we mee in het klaverjastournooi, dat door onze zuster vereniging H.B.B.A. wordt gehouden ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Hieraan doen vele vereni gingen mee, dus was het voor ons verheugend, dat we, hoewel bij de eerste ronde van de 4 verenigin gen, die die avond meespeelden nog op de laatste plaats staande, na de 3e en laatste ronde met het hoogste aantal punten en het hoogste aantal marsen bovenaan stonden. Tot voor kort is het alleen de Amstel Brouwerij gelukt wat het aantal behaalde punten betreft, boven ons te komen. Hoewel er nog een paar keer door andere verenigingen gespeeld moet worden in dit tournooi, kunnen we er haast wel zeker van zijn dat we in de prijzen vallen. Bravo H.B.M.'ers. H. D. 1941 S. O. „H.B.B.A." 1951 Ons 10-jarig bestaan, ja dit komende evenement beheerst in alle opzichten nu ons clubleven, getuige de aan de gang zijnde tournooien der klaverjassers en biljarters. En direct springt bij dit heugelijk feit het 10-jarig bestuursjubileum van drie onzer be stuursleden in het oog, t.w. onze populaire en be kwame le voorzitter Rienus Wassili, de altijd zo ijverige 2e secretaris Jaap Koenders en de 2e schat kistbewaarder Ferry de Vinck. U ziet, dat ons jubi leum eigenlijk hun jubileum is en wat zij voor onze vereniging betekenen, dat weet u allen misschien nog beter dan schrijver dezes. Daarom vraag ik u allen, alle krachten in te spannen om dit 2e lustrum tot een onvergetelijk evenement te maken. Zet allen nu eens uw beste beentje voor, dat is en dat weet ik heel zeker het mooiste cadeau, dat u uw be stuur, en speciaal dan onze drie jubilerende bestuur ders, aan kunt bieden. Rienus, Jaap en Ferry, van ïarte gefeliciteerd en ik wens, dat het jullie gegeven moge zijn nog jaren en jaren in goede gezondheid je beste krachten aan onze club te schenken. Pro ficiat! Voor u, niet-leden der H.B.B.A., nog een enkel woord. Nu onze vereniging de sport en ontspanning voor uw collega's op de brouwerii 10 jaren heeft verzorgd en ik constateer met heel veel succes is voor u de mooiste gelegenheid aangebroken om toe te treden tot onze vriendenclub en zo mede te werken tot het smeden van een hechte band tussen alle employé's der Amsterdamse brouwerij. U kunt u natuurlijk aan alle bestuursleden melden, maar doet u mij een plezier en meldt u bij Rienus, Jaap of Ferry als cadeau van uw kant, het zal zeer op prijs gesteld worden, maar doe het vlug. Afge sproken? Nu ons clubleven en als eerst dan afdeling Voetbal. Pluvius heeft gezorgd, dat wij tot nu toe slechts vier wedstrijden hebben kunnen spelen, waarvan er één waarachtig werd gewonnen en dat nog wel met 30. Kijk heren, dat geeft de burger moed en als nu ook onze supporters, voor zover aanwezig, hun aan moedigingen iets luider willen laten klinken, dan komt alles dik in orde. De geest in dit gecombi neerde elftal is prima en dit is toch het voornaamste. Ook hebben wij een paar nieuwe aanwinsten, die het best doen en Toontje komt ook weer terug. H.B.M.- ers, zet 'm op. Dan afdeling biljarten. Deze heren spelen nu week in week uit voor het door het bestuur georganiseerde jubileumtournooi. Als attractie heeft ons bestuur voor elk der 10 deelnemende verenigingen een prijs beschikbaar gesteld, terwijl tevens 3 persoonlijke prijzen voor onze spelers aanwezig zijn. Op het mo ment, dat wij dit schrijven, zijn vijf der tien clubs aan de beurt geweest. De oudgediende verenigingen, Het Oosten, T.O.G. en Jan Wiemers, bewezen weer eens te meer, wat een prettige tegenstanders zij zijn. De twee nieuwkomers, Insulinde en Vriendenkring, hebben ook vinnig slag geleverd en van hen verdient Vriendenkring zeer zeker een grote pluim voor haar kundig biljarten en haar prachtige sportiviteit. Aals meerders, jullie komen ieder jaar bij ons terug, daar kun je op rekenen. Dan wordt onze Kerstavond met prijsbiljarten dit jaar op Zaterdag 23 December te 8 uur 's avonds gehouden, waarbij wij ook de dames der biljarters verwachten. Er is voor elk wat wils en de "Happy Players" zorgen voor de vrolijke noot. Biljarters veel succes en waardeer uw mooie biljarts en.luchtververser". Afd. Klaverjas. Ook deze dames en heren hebben hun jubileumtournooi en dat nog wel met 24 vereni gingen, elk 14 man sterk. U moet eens komen op een Donderdagavond. De gezelligheid viert hier hoogtij, het zijn gewoon feestavonden. 15 Clubs zijn nu ge weest en bovenaan staat de Amstelbrouwerij, op de voet gevolgd door onze zustervereniging de H.B.M., die tevens de meeste marsen op haar naam heeft staan. Dat wordt straks wat bij de feestelijke prijs uitreiking. Zo tussen ons tournooi door hebben de luitjes nog onze prijzenkast weer verrijkt met een paar fraaie bekers. Enfin van Biezen, je weet wat er van je verwacht wordt. Heren en dames klaver jassers, doet uw best en veel plezier. Dan de ontspanning en natuurlijk allereerst "The Happy Players". Ons guitaar-ensemble is nu weer geheel voltallig en getuige hun succes op onze laatste feestavond zijn zij er zeker niet op achteruit ge gaan. Happy Players, gaat zo voort, wij rekenen zoals altijd op uw zeer gewaardeerde medewerking. Voorts nog een enkel woord over ons St. Nicolaas- feest voor de kinderen van onze leden. De kleintjes hebben genoten van onze onvolprezen St. Nicolaas, meesterlijk vertolkt door de heer van Welzenis, be langeloos bijgestaan door de heer Burgers, die het muzikale gedeelte verzorgde. Heren, onze hartelijke dank en mogen wij voor de volgende maal weer op u rekenen? De grotere kinderen hebben, te oordelen naar hun luide bijvalsbetuigingen, genoten van de filmmiddag. Daarbij kreeg ieder kind nog een aardig pakket ver snaperingen, zodat het bestuur en feestcommissie volledig succes hebben geboekt. En nu naar het 2e lustrumfeest, heren! Mag ik deze regels besluiten met onze zieken, de heren Muys en Appel, een spoedige genezing toe te wensen en al onze leden, donateurs(trices) een pret tig jaareinde en in alle opzichten voorspoedig 1951. (Dit geldt dan ook voor onze brouwerij!). Lezers tot het volgend jaar. J. J. M. HOLLANDER, Secr.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 11