LAGOS %)t'stelij!i bezoek COSTERMANSVILLE 8 Wederom ontving de Nigerian Brewery bezoek van een belangrijk inheems vorst. Thans was het de Oba van Yoruba, Adele II, die vergezeld was van 12 stam hoofden. Deze stamhoofden zijn te onderscheiden aan hun witte hoofddeksels en heten daarom „white cap chiefs". De Oba en zijn stamhoofden bleken hun bezoek bijzonder te waarderen en toonden buitengewone belangstelling voor de wijze van bierbrouwen in de tropen. Na de rondgang door de brouwerij, welke geleid werd door Ir. Lens van Rijn, werden de hoge gasten in het kantoor ontvangen, waar de Oba een zilveren bierbeker ten geschenke ontving. Hij bedankte voor de ontvangst in een redevoering, die even gees tig was als het „Star"-bier, dat hij juist uit zijn nieuwe beker had geproefd. De Oba tijdens zijn speech met links van hem de heer Scotland, de nieuwe Sales-promotor van N.B.L., en diens echtgenote. Het gehele gezelschap met in het midden mevrouw Lens van Rijn-van Peski; links van de Oba mevrouw en de heer Scotland, terwijl de heer Lens van Rijn geheel links is te zien. De Oba met een van zijn schoonvaders. Aan de zuidelijke uitloper van het Kivu-meer, dat U kunt vinden langs de Oostgrens van de Belgische Congo, ligt de stad Costermansville. De Brasserie de Léopoldville, die via de Belgische „Interbra" met het Heineken's concern is verbonden, heeft aldaar op 25 Augustus j.l. officieel een nieuwe brouwerij ge opend, waarbij redevoeringen werden gehouden door de Gouverneur en de heer P. Bodart Sr., die voor deze gelegenheid naar Costermansville was gereisd. De bierproductie was reeds op 31 Juli aangevan gen en hoewel verschillende gedeelten van de fa brieksgebouwen en de installaties nog een „finishing touch" behoefden, hebben de leiding en het personeel het klaar gespeeld, dat er reeds behoorlijke hoeveel heden bier van zeer goede kwaliteit werden verkocht, toen de officiële opening plaats vond. Wij brengen hulde aan de leiders, de bouwers en de technische staf van deze jonge brouwerij voor hun prestaties en wensen de nieuwe onderneming veel succes.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 8