9 6 6 o Oorzaak:,... Regen! 3 O O O O O O O O O 0 1 O O O O 6 0 1 O O f O O AMERIKA V V vx vx O O O O O O O Opnieuw is ons bier een onderscheiding ten deel gevallen. Op 15 Juli hield „The Wine and Food Society of Southern California" een bij eenkomst in het Union Oil Company Recreation Park te Brea, Californië. Bij deze gelegenheid werden 28 bekende biermerken, afkomstig uit Amerika, Nederland, Denemarken, Duitsland, Engeland en Tsjecho-Slowakije aan een keu ring onderworpen. Het resultaat was, dat Heineken in deze competitie van bieren met een wereldreputatie, als No. 1 uit de bus kwam. Een bijzondere onderscheiding, die te hoger moet worden aangeslagen, omdat zich onder de 165 proevers geen belanghebbenden bij de bierhandel bevonden, zodat de keuring een zui ver onpartijdig karakter droeg. Onze Amerikaanse vertegenwoordiger en wij vernamen eerst van deze proever ij, nadat zij had plaats gehad. Zij is door ons dus noch uit gelokt noch op enigerlei wijze beïnvloed. O O O O O O O O O VX VXVXVXVXXXVXVX VX - Op die gedenkwaardige Septembermorgen van het jaar onzes Regens 1950 was ik als altijd redelijk vroeg opgestaan. Langs de ramen van mijn derde bovenhuis trok een overdrijvend wolkenveld en op mijn ven sterbank trachtten twee vliegen zich zwemmende te redden. Het was nl. aanzienlijk aan 't regenen, maar ik at gewoon mijn ontbijtbordje op en dronk mijn kopje vitriool. Het was weer best! Vervolgens nam ik een landmijn uit de kast, wikkelde deze netjes in een exemplaar van „Weer en Wind" en stapte welgemoed het raam uit. Beneden stond de Morris al met open dak op mij te wachten. Ik deed een muntje in de meter en gaf enige kubieke meters gas. Het was in middels iets harder gaan regenen en 784 vacantiegan- gers wierpen zich spontaan voor onze wielen. Wij stelden ons tevreden met een verkeersagent, een bordje-verboden-in-te-rijden en een stukje Solex. Versierd met de Restanten van deze drie voorwerpen reden wij opgewekt naar De Bilt, waar een grote toren, met allerlei weerverkrachtende instrumenten, kouwelijk stond te trillen in een matige tot krach tige, westelijke tot zuidwestelijke wind. Het was in middels ook iets harder gaan regenen en dus nam ik de landmijn uit de wagen en deponeerde deze voor zichtig bij één van de pijlers van de toren. Pluvius keek uit het raam, lachte vuil en draaide de kraan nog iets harder open. Om de knal van de landmijn te overstemmen schoot ik alle vier de banden van de Morris kapot en stak hem vervolgens zorgvuldig in brand (zie onder: auto-pyromanie). Daarna waste ik mijn handen in een lauw sopje en stapte een café binnen. Ik beklom behoedzaam een zeer hoge kruk en stak mijn parapluie op, want het was inmiddels iets harder gaan regenen. Indachtig aan een van de bier-is-best-advertenties bestelde ik een glas heldere zonneschijn, doch de kastelein keek mij meewarig aan en bracht een kop sterke koffie. Ik smeet hem die koffie behoedzaam in 't gezicht, er nauwlettend op toeziend, geen vlekken te maken op zijn witte over hemd. Het glas Heineken's, dat ik daarna bestelde, kreeg ik werkelijk en ik slokte het op met glas en al. Het was inmiddels iets harder gaan regenen en een Ierse en een IJslandse depressie vochten hun ruzie uit op de stoep van de zaak. Ik kwam tussen beide, verzoende hen en liet hen binnen. De zaak stond nu geheel blank en het was een dolvermakelijk gezicht, het buffet als een kruiser met zilveren pijp (zeer juist: de bierpomp!) over het kille nat te zien dobberen. De kastelein, die zijn einde voelde naderen, werd gul en ik sloeg hem tot ridder in de orde van de Goede Tempelieren en vervolgens tot mosterd. Het was inmiddels iets harder gaan regenen. Een de putatie van vrijzinnige vacantiegangers gooide onder grote hilariteit de ruiten in en trok vervolgens naar de burelen van „Vers van 't Vat" om de afdeling Weerberichten van deze instelling afdoende in de lucht te doen vliegen. Aangezien het inmiddels ook iets harder was gaan regenen en de lol van 't café er eigenlijk wel een beetje af was, 'stapte ik in de Amstel. Het water was weer walgelijk, maar het was inmiddels weer iets harder gaan régenen, zodat ik mijn hoofd niet boven durfde houden. Ik had nl. mijn goeie hoed op. Ik liep dus door naar de Munt, waar ik boven op de verkeers- preekstoel het waarschuwingsteken hees voor harde wind uit onbekende richtingen. Van de Munt naar het Weteringsplantsoen is maar een stap en ofschoon het inmiddels iets harder was gaan regenen ging ik onvervaard te voet. Ik had intussen kans gezien een drijvende bok van de Amsterdamse Droogdok Maat schappij van 20.000 ton te bemachtigen en sleepte deze onopvallend achter mij aan door de Vijzel straat. Het was mijn bedoeling, hiermee de Septem- berlijn van de bieromzet fiks omhoog te trekken. Door het optreden van verspreide buien, het gebrek aan thermiet, het opdringen van koude oceaanlucht en een actieve depressie boven vele bierpompen ging dat echter niet door. Het was inmiddels ook weer iets harder gaan regenen vdz.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 3