Amerika's voorproever no. 1 'tBi/ de ctarwióóelincf 2 Wanneer in oude tijden aan een koning wijn werd voorgezet, verscheen allereerst de opperschenker, die in aanwezigheid van de vorst en het gehele hof de wijn voorproefde alvorens het koninklijk gezelschap een dronk nam. Zo is het ook thans nog in Amerika, waar meer nog dan ergens anders de klant koning is. Als een nieuwe zending bier uit Rotterdam in New York is aangekomen, roept de heer van Munching zijn staf bijeen en terwijl allen met spanning toezien, schenkt hij met kennershand zelf het eerste flesje leeg en keurt de inhoud van het gevulde glas. De foto op het titelblad heeft dit plechtige ogen blik in beeld gebracht en laat tevens zien, dat er geen bezwaar zal bestaan om de nieuwe zending ter stond met de meeste spoed in alle delen van de V.S. te gaan distribueren. Op de voorgrond zien wij tevens een afbeelding van een reclamekaart met de in Amerika reeds popu lair geworden „smiling waiter" (de glimlachende kellner), die ook in ons land zoveel bekendheid ge niet. 1 Hoewel het Heineken's bier in Amerika in omzet alle andere aldaar geïmporteerde bieren ver achter zich laat, hebben de heer van Munching en zijn staf de handen vol om er voor te zorgen, dat niets van het veroverde terrein wordt prijsgegeven. Andere Ne derlandse bieren en vooral ook Duitse bieren trach ten telkens weer op de Amerikaanse markt vaste voet te krijgen en zij laten hiertoe geen middel onbe proefd. Door persoonlijke toewijding en taaie volharding laten onze vertegenwoordigers in de V.S. echter niet alleen geen duimbreed verloren gaan, maar weten zij bovendien telkens de positie van het Heineken's te verstevigen en uit te breiden. Gaarne brengen wij hun bij het vervullen van deze belangrijke taak de beste wensen van hun Neder landse collega's over voor een aanhoudend succes. Om misverstand te voorkomen: Ons Pilsener bier wordt in Engels sprekende landen als Lager aangeduid. (Zie foto). [11 onze dienst traden: Rotterdam Ir. H. F. Bannink ass. bedrijfsleider Mej. P. J. v. d. Sluis fustbier stad Mej. M. H. Swinkels inkoop-afd. Mej. J. A. C. van Galen flessen-administratie Mej. J. M. Kleyngeld magazijn-administratie Mej. J. L. Mensert export-afdeling Onze dienst verlieten P. de Leeuw fabriek Amsterdam Mej. A. Verhey kantoor Rotterdam Mej. N. Schouten kantoor Rotterdam (Tijdelijk personeel is in dit lijstje niet vermeld.) Op 1 October is het nieuwe boekjaar van onze vennootschap ingegaan en bij dit feit willen wij hief even stilstaan. Wij hebben het twijfelachtige voorrecht in een tijdsgewricht te leven van zo grote onze kerheid, dat de aspecten op schier elk vlak van ons bestaan met de dag wisselen en ons voortdurend in spanning houden. Het gevaar van een dergelijke toestand is, dat men bij de dag gaat leven en niet alleen vaak de moed mist in de toekomst te zien, doch tevens verzuimt op het verleden terug te blikken. Met dit laatste zouden wij on recht doen aan het boekjaar 1949/50, dat ons vele goede dingen bracht. Het boekjaar 1948/49 zouden wij het jaar van de afzet- crisis kunnen noemen. Het afgelopen boek jaar daarentegen heeft zich gekenmerkt door een duidelijke opleving, welke zelfs het barre weer van de laatste maand, die alle records van zontekort en neerslagoverdaad met stuk ken heeft geslagen, niet teniet vermocht te doen. Aan recordverbetering hebben wij overi gens ook zelf het nodige gedaan. Zo heeft onze flessenbierproductie alle tot dusver behaalde toppen ver beneden zich gelaten en hetzelfde kan gezegd worden van onze export. Het is goed bij deze dingen even stil te staan omdat zij ons steun geven bij de moei lijkheden, die wij dagelijks ervaren, wij allen persoonlijk even goed als de onderneming waaraan wij verbonden zijn en die ons allen bindt. Het nieuwe boekjaar zal ons stellig niet toelaten even rustig uit te blazen. Integen deel, van alle medewerkers zal de volle maat geëist moeten worden, willen wij de koers kunnen houden, die in het afgelopen boek jaar ingezet is. Wij wensen allen die aan het Heineken's concern verbonden zijn, zowel hier te lande als overzee, in het nieuwe boekjaar de volle bevrediging van hun arbeid.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 2