het Leven in öe brouwgrij 16 Op 20 September trad de heer A. Vrugteveen, ver tegenwoordiger afd. Winkelverkoop Rotterdam, in het huwelijk met Mejuffrouw J. H. Steenbergen. Wij wensen beiden van harte geluk. De heer F. C. J. Steenhorst, controleur te Rotterdam, zegt hartelijk dank aan Directie, personeel, bestuur H.B.B. en bridgeclub voor het medeleven en de ontvangen geschenken bij zijn 25-jarig ambtsjubileum op 3 September 1.1. Op 30 September 1950 nam afscheid van ons de heer P. Laning, vertegenwoordiger winkelverkoop voor de noordelijke provincies, die binnenkort naar Australië zal emigreren. Wij wensen de heer Laning, die goede resultaten voor ons wist te bereiken, een succesvolle loopbaan in zijn tweede vaderland. In de loop van September zijn tot het vrijwilligers corps Korea toegetreden de heren A. Noordergraaf en H. Pakker beiden van de bazenopleiding te Rotterdam. Wij wensen deze mannen een voorspoedige reis en behouden thuiskomst. De heren Chr. de Weerd en A. Ch. Heyt van onze brouwerij Amsterdam hebben de dienst met pensioen verlaten. Wij wensen beiden nog vele jaren van ongestoorde rust en de heer Heyt een spoedige ver betering van zijn gezondheidstoestand. Na ruim vijf jaren dienst als bankwerker bij Heineken Amsterdam werd de heer P. de Leeuw op eigen verzoek eervol ontslag verleend. Wij wensen hem in zijn nieuwe functie bij de B.P.M. veel succes. Wegens gezondheidsredenen ging de heer M. Du- valois van de afdeling Pekkerij Rotterdam op 1 Oct. met pensioen. Wij hopen, dat deze HBM-er nog vele jaren van zijn pensioen zal kunnen genieten en dat de rust tot een spoedige verbetering van zijn gezond heid zal leiden. De heer L. de Haas, bijrijder in Rotterdam, voor herstel van gezondheid vertoevende in Oranje Nassau- oord in Renkum, dankt directie, bazen en collega's hartelijk voor de blijken van medeleven. Spoedige beterschap zij onze patiënt ook dezerzijds toegewenst. Door een gebrek aan plaatsruimte moesten ver schillende bijdragen ongeplaatst blijven. Ilillllillllilllllllllllll iiiiiwiiiuüiiiüiimüimuiiiiiiii AMSTERDAM: 28 Augustus: Sophia Rudolphina van der Lee, dochter van J. F. van der Lee (auto-monteur). 29 September: Joseph de Bruyn, zoon van Joseph de Bruyn (bottelarij). ROTTERDAM 22 September: Johannes Banis, zoon van H. F. W. Banis (bottelarij). Een bierhuis in oud-Hollandse stijl. In „Eva", Het Rijk der Vrouw, vonden wij het volgende stukje: BIER ALS SHAMPOO Een perfect middel om krul te laten houden in haren, die moeilijk willen, zoals U wilt, is bier! Ja heus, doodgewoon bier. Nieuw is dit middeltje eigenlijk niet. Wel wéér nieuw. Onze betovergrootmoeders gebruikten het reeds met zeer veel succes voor het zetten van de over vloed aan glanzende pijpekrulllen, die U onge twijfeld wel eens op oude kiekjes of schilderijen zult hebben bewonderd. „Hoe kregen zij het zo zonder permanent", hebt U zich onwillekeu rig afgevraagd. Het was dus het weinig romantische bruine vocht, dat de dames uit vroeger jaren in deze gewichtige kwestie zulke goede diensten be wees. Bier bezit bovendien talrijke waardevolle b-vitaminen, die voor de hoofdhuid goed zijn. En het gist, dat er in aanwezig is, voorkomt te spoedig grijs worden.... Vindt U dit geen aardig nieuwtje? Inderdaad is dit gebruik van bier in brou werij-kringen bekend, zij het dan dat van een algemene bekendheid vermoedelijk niet kan worden gesproken. Wij willen geen propaganda maken voor de verkoop van ons product aan kappers, maar meenden toch dit berichtje onze lezers niet te mogen onthouden.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 16