vAn onze verenigingen AMSTERDAM 10 S.C. Op 29 Augustus j.l. werd de 30ste jaarlijkse algemene ledenvergadering der s.c. „H.B.M." gehouden. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de in betrekkelijk groten getale opgekomen leden. Hij liet de verschillende sporten de revue passeren en besteedde speciale aandacht aan de door de afdeling tafeltennis behaalde successen. De secretaris las daarna de notulen der 29e jaarlijk se algemene vergadering voor, welke evenals het jaarverslag van de secretaris ongewijzigd werden goedgekeurd. Het financieel verslag van de penningmeester en de begroting werden, behoudens enkele op- en aan merkingen, goedgekeurd. Hierna volgde de verkiezing bestuur. Reeds in het vorige nummer van Vers van 't Vat werd medegedeeld, dat de heren van der Zwaai (voor zitter) en Gimbel (secretaris) zich niet meer herkies baar stelden. Ook de heer Leef lang legde zijn functie neer. Nadat verschillende leden bij de aftredende bestuursleden er nog eens op hadden aangedrongen hun besluit te herroepen, dit in verband met hun bijzondere kwaliteiten, werd, daar hun pogingen geen succes opleverden, het volgende bestuur gekozen: Jac. F. Stap, voorzitter; H. Duiker, secretaris; A. Walop, penningmeester; A. Wilschut en W. C. Both, commissarissen. Daarna werden de verschillende commissies geko zen, welke thans zijn samengesteld als volgt: Elftalcommissie: Van Dam, Koenders (H.B.B.A.) en Rebel; Kaartcommissie: Duiker, Schuurman, Walop. Feestcommissie: Both, Duiker, Schuurman. Tafeltenniscommissie: Mej. v. d. Zee, Stap en Walop. Schermcommissie: Mevr. Visscher, Derksen en Walop. Kascommissie: Dammers, Lakeman, Versteeg. Hierna kwam nog de rondvraag, waarna de voor zitter de vergadering sloot. TAFELTENNIS Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur en naar aanleiding hiervan hebben wij half Augustus onze tafeltennisenthousiasten bij elkaar geroepen teneinde het programma voor de komende winter eens te bespreken. Circa 60% van de actieve tafel- tennisgroep heeft aan de oproep gehoor gegeven en, vergaderende aan een tafeltennistafel (wat is toepas selijker?), werd het volgende besloten: 1. Het komende seizoen met drie teams in de Ned. Tafeltennisbond-competitie mee te spelen, n.l. met twee herenteams resp. 3e en 4e klasse en één damesteam 4e klasse. 2. Voor de training voorlopig de heer van Zoelen weer uit te nodigen. De trainingsavond is bepaald op Vrijdag. 3. Aan de algemene vergadering der Sportclub „H.B.M." voor te stellen als tafeltenniscommissie te benoemen: Mej. C. v. d. Zee en de heer Jac. F. Stap. De tafeltenniscommissie is inmiddels in functie getreden; voor de deelname aan de competitie van de N.T.T.B. hebben wij ons opgegeven en de training is reeds aangevangen. Voor deze training bestaat grote belangstelling, want niet minder dan 15 spelers en speelsters nemen hieraan deel. Op deskundige wijze wordt getraind en de vruchten hiervan hopen wij met de competitie te plukken. Volgend jaar moeten al onze teams een klasse hoger zitten. Het ligt aan ons zelf. Serieus oefenen en in de komende wedstrijden voor 100 spelen met de wil om te winnen. De eerste wedstrijden zijn inmiddels alweer ge speeld. Een drietal van onze leden Mej. v. d. Zee en de heren Pronk en Stap namen deel aan het grote open tornooi, dat half September door de Verg. „Bloemenlust" te Aalsmeer georganiseerd werd. De heer Lakeman, die aanvankelijk ook ingeschreven had, was door ziekte verhinderd. Bij de heren-enkel- spelen werd Pronk, na zijn poule met vier deel nemers gewonnen te hebben, in de tweede ronde uit geschakeld, terwijl Stap reeds zijn poule niet door kwam. Meer succes boekte Mej. v. d. Zee. Uit de 94 deelneemsters in de 4e klasse bracht zij het tot de laatste acht. Een keurig resultaat voor onze enthou siaste tafeltennis„ster". Het herendubbel Pronk—Stap boekte na spannen de strijd een overwinning en een nederlaag, terwijl het gemengd dubbel Mej. v. d. Zee—Stap eenzelfde resultaat behaalde. Namen thans nog slechts de drie genoemde leden deel aan dit grote tornooi, een vol gende maal verwachten wij meer deelnemers(sters) teneinde ook buiten Amsterdam de naam van de Heineken's Brouwerij hoog te houden. Enige weken later nam ons eerste herenteam (Dammers, Pronk en Stap) deel aan het de Bussy- tafeltennistornooi, een tornooi, uitgeschreven naar aanleiding van het eerste lustrum van de „de Bussy''- sportclub. In de eerste ronde speelden wij tegen het team van de klaverjasvereniging en wonnen met 100. De Associatie-Kassa, die „de Bussy" met 91 had uitgeschakeld, werd onze tegenpartij in de finale. Ook hierin bleken onze vertegenwoordigers belang rijk sterker en wonnen met 91, hiermede beslag leggend op de fraaie, voor deze wedstrijden beschik baar gestelde beker. Voor ons dus een prima opening van het seizoen 195051. Ons, damesteam (Mevr. Seger, Mej. Martens en Mej. v. d. Zee) speelde als krachtmeting voor de 4e klasse een wedstrijd tegen het derde team van de „Shell", dat het afgelopen seizoen op de tweede plaats geëindigd was. Ook hier na een aardige strijd een H.B.M.-overwinning en wel 73. Dat belooft wat! Voor de komende wedstrijden in de N.T.T.B. wen sen wij onze teams „alt the best". TETECEE.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 10