3 Na deze vul- en kroonkurkmachine, zou de fles met bier rechtstreeks geëtiketteerd kunnen worden, maar de inhoud moet dan in drie we ken tijd geconsumeerd zijn. Voor tropische stre ken en voor landen, waar de afstanden heel groot zijn, is dit onmogelijk en men moet dus pasteuriseren. Dit kan gebeuren op twee manieren: ofwel volgens het korf-systeem, waarbij de bierfles sen gedompeld worden in een waterbak, die geleidelijk tot een temperatuur van 60 a 65° C. gebracht wordt, ofwel volgens het tunnel-systeem, waarbij de flessen zich voortbewegen in een steeds warmer wordende atmosfeer. gebottelde flessen per dag, alleen reeds op de twee nieuwe colonnes. Dit betekent, dat iemand die dagelijks de ronde om de aarde zou maken, een fles 30-cl Heinekens om de 72 meter zou kunnen uitdrinken! En als deze flessen nieuwe flessen zouden zijn, zouden wij iedere week 85 wagons flessen moeten ontvangen. Als wij dan de jaarlijkse productie van gebottelde flessen schouder aan schouder zouden zetten, kunnen wij de weg RotterdamNew York heen en terug bedekken! Maar zover zijn wij nog niet! BODART. Voordat wij iets zullen zeggen over de capaciteit van de botte larij, moeten wij vaststellen, dat de Nederlandse brouwers over het algemeen met inspanning van a1- hun krachten de outillage var hun bottelarijen op peil hebber- gebracht, waarbij de keus op Ameri kaanse machines is gevallen. De Heineken's Brouwerij te Rotter dam was echter de eerste en is ook thans nog de enige in Europa, die twee Amerikaanse colonnes bezit van het type, dat op de wereldmarkt a?.n de spits staat in snelheid. Veronderstellen wij eens, dat wij slechts één soort fles en één soort bier zouden bottelen (te mooi om waar te zijn) en dat wij dan in drie ploegen zouden draaien, d.w.z. 24 uur aan een stuk met een practisch ren dement van 80 van de theoretische capaciteit, dan komen wij op het in drukwekkende aantal van 570.000 Na het etiketteren kan er aan de bierfles nog een bijzondere versiering worden aangebracht in de vorm van capsules, papier-verpakking enz.; doch ook zonder dat is zij voor het gebruik gereed. Voorzijde der op de vorige bladzijde afgebeelde vulmachine; links de (reeds gereinigde) ledige flessen, rechts de gecapsuleerde gevulde flessen (nog ongeëtiketteerd).

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 3