W. J. VAN VOORST f F. TH. WIJNTIES^f VAN ONZE VERENIGINGEN 13 Op Ii9 Juni j.l. werd te Amersfoort ten grave gedragen het stoffelijk overschot van de heer W. J. van Voorst, gepensionneerde van ons kantoor te Rotterdam. De perso neelsleden van de oudere H. B. M.-;generatie zullen zich deze sympathieke persoon onge twijfeld herinneren. De heer van Voorst heeft zich steeds doen kennen als iemand met sterk collegia- litaitsgevoel en uitnemende plichtsbetrach ting; hij was een op de voorgrond tredende figuur, die bijl bijzondere gelegenheden gaarne en op bekwame wijze het woord voerde namens het kantoorpersoneel. Na 43 dienstjaren1 heeft hij nog achttien jaren van een welverdiende rust mogen genieten, waarbij zij opgemerkt, dat hij voor de laat ste drie weken van zijn welbesteed leven nimmer ziek is geweest! Een deputatie uit het personeel heeft de H.B.M. vertegenwoordigd bij de uitvaart. Op 1 Augustus j.l. overleed op 63-jarige leeftijd de heer F. Th. Wijnties1, werkzaam op de afdeling Expeditie van ons kantoor te Amsterdam. De heer Wijnties was door zijn lange diensttijd zoals dat heet een H.B.M.-er van de oude stempel. Aanvankelijk onder- stalbaas, werd hij later controleur bij de expeditie, terwijl de laatste jaren zijn werk op de afdeling Fustencontrole lag. Al deze functies heeft hij plichtsgetrouw vervuld; helaas liet zijn gezondheidstoestand al ge ruime tijd te wensen over. Hij ruste in vrede. AMSTERDAM SPORTCLUB H.B.M. Na het zo geslaagde jaarfeest is de Sportclub gro tendeels haar zomerslaap ingeschoten. De voetbal lers speelden samen met HBBA de laatste wedstrijd tegen Rotterdam, waarover de heer Hollander elders in dit blad enthousiast verslag uitbrengt. De Kla ver jascompetitie is gebeurd, evenals de t.afeltennis- competitie. Wel speelden de tafeltennissers nog enige vriendschappelijke wedstrijden. De schermers hebben vacantie en zo kan alles zich concentreren op het belangrijkste feit van de maand Augustus, nl. de Jaarvergadering, die op Dinsdag 29 Augustus a.s. zal worden gehouden. Hier zal het voornaamste punt van behandeling zijn de verkiezing van een nieuwe voorzitter en een nieuwe secretaris, aange zien de heren v. d. Zwaai en Gimbel na vele jaren trouwe dienst gemeend hebben, zich te moeten terug trekken. Zij stellen zich voor een bestuursfunctie niet herkiesbaar. S. EN O. „H.B.B.A." Er zijn alweer enige maanden verstreken sinds U ons laatste clubnieuws onder de ogen kreeg; helaas door een fout onzerzijds. Dit komt natuurlijk niet meer voor. Redactie Vers van 't Vat, bedankt voor de tip!! Allereerst dan een zeer hartelijk bedankje aan onze Rotterdamse vrienden voor de in alle opzich ten prachtige en geslaagde dag, die zij ons bereid hebben. De voetbalwedstrijd werd, ik zou haast zeggen natuurlijk, volkomen verdiend door Rotterdam met 41 gewonnen en zo verloren wij de beker defini tief. Het leukste was, dat beide voorzitters elkaar haast verdrongen in het toezeggen van een nieuwe wisselprijs, zodat, zoals zij beiden betoogden, deze jaarlijkse sport- en ontspanningsdag nooit verloren zal gaan. Enfin, wij houden het op voorzitter Was- sili en ontvangen volgend jaar onze Rotterdamse vrienden met een nieuwe wisselprijs. Voor het eerst speelden in de Amsterdamse ploeg ook kantoorvoetballers mee en al was het succes op het groene veld er niet groter door, de stemming was beter dan ooit. En nu ontvangen wij op 13 Augustus 1950 weer Rotterdam voor een veteranenmatch. U weet wel, krakende en piepende karkassen, die minstens veer tien dagen onherstelbaar van slag zijn. Eén ding is zeker, Amsterdam wint, want onze krakende voet balhelden zijn vol sombere wraakgevoelens. Rotter dam, opgepast dus! Onze jaarvergadering, slecht bezocht als altijd, bracht weinig nieuws, en het bestuur werd in de oude formatie herkozen, een teken dat zij het toch niet zo heel erg beroerd doen. Gefeliciteerd, heren! Attentie, Dames en Heren der H.B.B.A. Ons 10-jarig bestaan nadert met rasse schreden. Grote tournooien voor biljarten, klaverjassen en ook voetbal vragen binnenkort Uw aandacht. Mogen wij erop wijzen, dat ieder lid te allen tijde hartelijk wel kom is op de wedstrijdavonden en -middagen. Kosten noch moeite worden gespaard om al deze wedstrijden tot in de puntjes te doen slagen, alleen is natuurlijk de medewerking van ieder lid gewénst, maar dat komt in de bus, nietwaar? Nog even een apart bedankje aan ons guitaar- ensemble „The Happy Players". Dames en Heren wat U in het afgelopen jaar gepresteerd hebt, was af. En nu met volle zeilen op ons 10de jaarfeest af. Dit moet een onvergetelijk monument in onze club geschiedenis worden. Let op de aankondigingen op het bekende publi catiebord en nogmaals, ieder kan en moet medewer ken, dan slaagt het zeker. Tot het volgende verse vat! Secretaris. P.S. Gevraagd voor onze gramofoon-installatie enige platen met Kruis-Polka's e.a. ouderwetse dan sen. Opgaven aan J. J. M. Hollander, Albert Cuyp- straat 168II, Amsterdam-Zuid. P.S. 2. De revanche is genomen en de wraak was zoet: 30 voor de Amsterdamse veteranen. De Rotterdammers zeiden wel, dat ze hadden laten winnen omdat nu Amsterdam aan de beurt was, maar u begrijpt het al: de druiven waren zuur. De heer Honig deed de aftrap van deze wedstrijd, die in de stromende regen werd gespeeld. Na afloop was er in de Schermzaal het bekende „gastvrij onthaal" waarbij een enkel glaasje bier werd gedronken.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 13