het Leven in öe brouwgrij 36 In het begin van dit jaar hebben wij onze directeur Jhr. P. R. Feith wegens gezondheidsredenen geduren de zes weken moeten missen. Tot onze grote vreugde heeft de Heer Feith, inmiddels weer volkomen her steld, zijn werkzaamheden hervat. De doorlichting heeft in Rotterdam twee patiënten opgeleverd, in Amsterdam geen enkele. Een goed resultaat, dat echter ook het nut van de doorlichting nog eens op de voorgrond plaatst. In Amsterdam keerde uit Indonesië terug de mon teur A. Doderer, die eind Februari zijn werkzaam heden hervatte. Ook H. M. Riebeek, electriciën, die zijn militaire dienstplicht in Nederland vervulde, is sinds half Maart weer terug. Zijn jullie al weer helemaal ingeburgerd, mannen? A. Niemeijer (afd. Boekhouding) en J. G. 't Hart (afd. Magazijn) zijn na jarenlange afwezigheid wegens dienstplicht in de Oost weer in ons Rotterdamse be drijf werkzaam. Bij het ter perse gaan van dit num mer arriveerden ook M. Bosbom en J. Stil weer in Rotterdam. Laatstgenoemde werd inmiddels aange steld tot ass. bedrijfsleider van Heineken's Bier- handel Leiden Aan allen: hartelijk welkom in het oude nest. Op dertig April a.s. verlaten enige oude getrouwen in Rotterdam onze dienst. De heer Rogman de jonge Rogman, zoals zijn klanten deze 65-jarige ter onderscheiding van zijn vader, die vroeger eveneens in dienst van de brouwerij was, nog altijd noemen gaat met pensioen en dat zal deze vitale figuur onge twijfeld moeilijk vallen. Maar ook zijn afnemers staan verbaasd als zij horen, dat deze doorgewinterde H.B.M.'er de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt. Nog vele mooie jaren worden deze trouwe medewerker van harte toegewenst. Abonnementen Stadsschouwburg, Amsterdam Het komende toneelseizoen lijkt nog rijkelijk ver ver wijderd, doch reeds thans moeten de verschillende gezelschappen de nodige voorbereidingen treffen. Dit houdt in, dat voor de personeelsverenigingen weer de mogelijkheid is opengesteld om in te tekenen op de ..personeels-abonnementen". Zij bestaan evenals vorig jaar uit een serie van 6 voorstellingen in de Stads schouwburg, te verzorgen door Amsterdiams Toneel Gezelschap Haagse Comedie Rotterdams Toneel Nederlandse Opera. Het répertoire is nog niet volledig bekend. Wensen en bezwaren zijn op de gehouden vergaderingen van afgevaardigden der vele deelnemende verenigingen uit voerig besproken. Vast staat echter, dat het A.T.G. zal komen met „De dood van een handelsreiziger" (Death of a salesman) dat op 't ogenblik zowel in Amerika als in Europa een fabelachtig succes boekt. Voorts zou de Haagse Comedie het geestige blijspel „Knecht van twee meesters" vertonen, terwijl met de Opera besprekingen gaande zijn over de opvoering van „Die Fledermaus" in originele bezetting. Klachten over slechte plaatsen zullen er dit seizoen niet komen. Men heeft besloten, alle plaatsen, die onvol doende uitzicht geven op het toneel, radicaal van het bespreekplan te schrappen. De prijzen voor de zes voorstellingen zijn als volgt: De overigen, die in Rotterdam van hun welverdiende rust gaan genieten zijn de heren I. v. d. Hagen (chef garage), J. v. d. Weijden (chef schilderswerkplaats) en H. Kamps (laboratorium), alle drie figuren, die hun sporen bij Heineken ruimschoots hebben ver diend. In het laboratorium wordt nu de heer C. Vonk „aller steun en toeverlaat". Ook de heer J. Broeder, die op 29 Maart j.l. zijn 50-jarig jubileum herdacht, geniet thans van zijn pensioen. De populaire Amsterdammer P. van der Velde van de afd. Boekhouding zal emigreren naar de Ver enigde Staten. Wij wensen hem veel succes in de nieuwe wereld. In Amsterdam hebben wij nog een tweede afscheid te memoreren, de heer K. L. Buker is per half Maart met pensioen gegaan en als baas van de gistkelder opgevolgd door de heer A. F. J. Kruse, die al meer afdelingen onder zijn hoede had. De heer Buker zal zich ongetwijfeld evenals de anderen, nog aan de veranderde situatie moeten aanpassen, hetgeen hem, naar wij hopen, niet te zwaar zal vallen. Van deze plaats willen wij niet nalaten een groet te brengen aan E. de Hey, die nu al weer zoveel maanden in de Crooswijk barakken te Rotterdam ligt en daar vermoedelijk nog wel enige tijd zal moeten blijven voor herstel van gezondheid. De Amsterdammer J. Hottinga, die al anderhalf jaar op „non-actief" is, betrekken wij van harte gaarne in die groet. Uw geduld wordt wel op de proef gesteld beste vriend. Maar Uw jeugd geeft ons goede hoop op een definitief herstel waarvoor speciaal van Uw Amsterdamse collega's de beste wensen. De heer J. Verkerk (thans afd. magazijn Rotter dam) hoopt binnenkort een typisch biercafé te openen aan de Wagenstraat 52 in Den Haag. Wij wensen hem veel succes, dus tal van hectoliters. Rang Prijs per 6 voorst, in abon- nem. Gewone prijs Reductie Benedenloge Fauteuil de Balcon Boven Loge midden 18.— 25.25 ca 30 Benedenloge laatste rij Zij Fauteuil Balcon 2e rij 15.— 25.25 ca 40 Zij Benedenloge 2e rij 13.50 22.25 ca 40 Zij Bovenloge Zij Benedenloge 3e rij 12.— 19.25 ca 40 Ie Amphitheater 10.50 15.50 ca 30 Ie Gaanderij 2e Amphitheater 6.- 12.25 ca 50 2e Gaanderij 3.— 6.10 ca 50 Betaling vindt plaats in 10 maandelijkse termijnen, te beginnen 1 Juli 1950, door middel van zegels, die ver krijgbaar zijn bij de secretarissen der verenigingen. Dezen nemen ook de aanmeldingen tot deelname in ont vangst en wel tot en met 29 April a.s. Leden van de Sportclub wenden zich tot de heer Gimbel, leden van HBBA tot de heer Hollander. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer v. d. Zwaai, die zitting heeft in de door de deel nemende verenigingen gevormde contactcommissie.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 16