HEINEKEN'S MANNENKOOR ROTTERDAM .14 KLAVERJASCLUB H.B.M. Rotterdam. Bij het verschijnen van dit nummer willen wij gaarne gebruik me,kien van de gelegenheid1 om met een paar regels de klaverjasclu'b aan U voor te stellen. In Augustus 1945 werd de club opgericht als gevolg van een uitnodiging, ontvangen van personeel dei- firma Paul C. Kaiser. Na een paar wedstrijden H.B.M.P.C.K. toonden ook personeelsverenigingen van andere bedrijven belangstelling en aldus werd er uit zes bedrijven een competitie georganiseerd', ge naamd „De Zeskamp". Nauwelijks was deze compe titie aan de gang, of er meldden zich nog zes andere bedrijven aan. Dus werd er naast de zeskamp, ook nog een twaalfkamip uitgeschreven. Hierna zijn de aanvragen uit de Rotterdamse bedrijven zo toegeno men, dat het wenselijk werd een bond te stichten, die alle te Rotterdam gevestigde bedrijven zou omvat ten, Deze boni is opgericht 16 April 1947 onder de naam R.B.K.B. (Rotterdamse Bedrijfs Klaverjas Bond). Hij omvat thans ongeveer 70 bedrijven, terwijl er nu in de Bond met tientallen wordt gespeeld. De zeskamp, die met goedkeuring van de R.B.K.B. nog elk jaar plaats vindt, is juist beëindigd. Eindstand dezer Zeskamp, waarvan de prijsuitrei king plaats vond op 1 April j.l.: 1. Hermandad; 2. Tediro; 3. v. Nelle; 4. H.B.M.5. d' Oranjeboom; 6. P.C.K. De klaverjasclub H.B.M. is in de afgelopen com- pet.'i ie (Sept.Dec. 1949) kampioen van de 2e klas afd. D geworden en promoveerde naar de eerste klas. H.B.M. neemt verder deel aan een halve com petitie om de N.R.C.-wis'selbeker, tussen de kam pioenen der tweede 'klas en de bezitter van de beker, N.A.S.M. 2, die vorig seizoen naar die eerste klas pro moveerde. De clubs, die hieraan deelnemen zijn: N.A.S.M. 2, de Koning, Ervi.ro, R.E.T. 4 en H.B.M. IIIIIIIIIIIIIIIIIKIilllillMlllllllllltlllllH'illllllltllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIUIÜIÜIIIIililluilIbMIIIÜIMlIli, tI i1111111111111 i 111 111II i M1111St I1 iOii11 ii 11111111111111111111111111111111! 11 i 11111111111 f 11111111 i 11111111111111111111111II11II111II111111 i 11II111III i 1111 doet van zich spreken Tweede Kerstdag beeft ons mannenkoor, in samen werking met enkele solisten, voor de mannelijke en vrouwelijke 'gedetineerden van de strafgevangenis Noordsimgel een uitvoering gegeven. Daarmee werd wel een bijzonder goed werk gedaan en de diverse pragrammanummers werden door de toehoorders op hoge prijs gesteld'. Ook de pers gaf blijken van belangstelling; er werd zelfs een foto gemaakt, die bij bet Rotterdams Parool aan de Schiedamsesingel te zien is geweest. 19 Januari was er andermaal een uitvoering, nu een openbare in Lommerrijk. Medewerking verleenden het Dameskoor Charlois en het Hillegersbergs Vaude ville-Orkest. Wij willen ons als leken niet wagen aan een criti- sche beschouwing van de muzikale prestaties daar over beeft men trouwens in de dagbladen kunnen lezen maar hier alleen constateren, dat de vrij tal rijke aanwezigen genoten hebben van het gebodene. Men weet, dat dirigent Chris van Beek, die ook het Dameskoor onder zijn leiding had1, een waarborg is voor uitermate verzongde zang en zo was het ook nu weer. Wie beter op dreef waren, onze Heineken's mannen dan wel de dames van Charlois, valt moei lijk te zeggen: mogen wij in dit geval ,,1'honneur aux •dames" laten? Het Hillegersbergs Vaudeville Orkest onder leiding van de heer Hendriks mag zeker aanspraak doen gelden op een aparte vermelding. Pittig, meeslepend en beschaafd' van uiterlijk en opvatting, droeg dit ensemble met zijn goed1 gekozen gezellig repertoire in hcige mate bij 'tot het succes van de avond. Nog een enkel woord' over de belangstelling van Heineken's zijde. Hoewel de zaal niet slecht bezet was, hadden wij de indruk, dat de bezoekers veelal donateurs van ons koor waren, die op hun diploma toegang hadden, of „supporters" van Hillegersberg of Charlois. Maar wanneer wij buiten beschouwing laten onze inderdaad goed1 vertegenwoordigde staf wij merkten o.m. de heren Ir. J. Th. Berkemeier en Ir. J. A. Emmens met hun dames op, alsmede enkele procuratiehouders en bedrijfsingenieurs, eveneens vergezeld van hun ega's dan was het met de be langstelling van kantoor en fabriek maar zeer matig gesteld», ondanks de lage entreeprijzen. Jammer voor het bestuur van ons koor, dat zo voortreffelijk werk doet en op een wijze, die bewondering afdwingt voor cul turele ontspanning zorgt. Wij menen, dat bij velen een soort vooroordeel tegen koorzang be staat, mien voelt meer voor een bonte avond of een dansorkest. En al weer zeggen wij: dat is jammer. Want wij zijn overtuigd, dat velen als zij maar eens zo'n avond van het Heineken's mannenkoor hebben bijgewoond een volgende maal zullen te rugkeren. Het bestuur zorgt bij de diverse uitvoeringen voor vol doende variatie en nog nimmer spraken wij iemand, die spijt van zijn bezoek had. Mogen wij een volgende maal ook op U rekenen.? In een volgend nummer ho pen wij enige bijzonderheden te geven over de geschiedenis van het Koor.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 14