13 ONS TWEEDE. Ons 2e zette de competitie beter in dan het eerste en sloeg Hagero II met 32 in een aardige wedstrijd. De volgende week kreeg D.O.Z. 3 eveneens een nederlaag te slikken. Hier was de uitslag 13. H.B.B. II—D.C.B. II werd door H.B.B. II met 2—1 gewonnen. De strijd tussen no. 1 en 2 van de ranglijst Puttershoek IIH.B.B. II werd door onze jongens met 50 verloren. Puttershoek was veel sterker en scoorde met de regelmaat van een klok. Wat we tegen Puttershoek niet konden bleken wij in de volgende wedstrijd wel te kunnen, n.l. doelpunten maken. S.V.O. III ging er met 130 aan. Een monsterzege. Tegen Crooswijk III en S.V.D.P.W. IV wonnen we beide malen met 41, om daarna tegen Hagero II weer uit onze slof te schieten en met 113 te winnen. De wedstrijd tegen O.N.I.T. III bracht ons een gelijk spel: 22. H.B.B. IID.O.Z. III 111. In deze wedstrijd bleek weer de sehotvaardigheid van onze voorhoede, die met regelmatige tussenpozen 11 doelpunten fabriceerde, waartegenover D.O.Z. er slechts 1 kon stellen. S.V.D.P.W. IVH.B.B. II 05. Dit was een zeer geflatteerde uitslag, daar S.V.D.P.W. stellig niet zoveel minder speelde dan wij. Enige doelpunten waren nog buitenspel ook. Niettemin werd er vrij aardig gespeeld. Crooswijk IIIH.B.B. II 27. Tegen de storm in waren wij meestal in de aanval, doch slechts een doelpunt leverde dit overwicht op. Na de rust echter ging het gesmeerd en scoorden wij nog 6 doelpunten, tegen Crooswijk slechts 2. Varkenoord IIIH.B.B. II 10. Deze belangrijke wedstrijd is voor ons onfortuinlijk verlopen, daar wij met 4 invallers moesten spelen. Tegen de wind in hielden wij ons echter staande, zodat wij na de rust met wind mee een kans hadden. Onze voorhoede, die gehandicapt was, kon echter het doel niet vinden en bij een plotselinge uitval van Varkenoord scoor den zij zelfs het winnende doelpunt. Volgende week hebben wij gelegenheid ons te herstellen, daar wij dan Varkenoord thuis krijgen. BabberspolderH.B.B. 12. Ondanks het feit, dat Babberspolder onderaan staat hebben ze ons zo flink partij gegeven, dat wij slechts met de allergrootste moeite de zege hebben kunnen behalen. Reeds spoe dig stonden wij met 10 achter, welke stand tot de rust zo bleef. Na rust verdedigde Babberspolder zeer stug, zodat onze voorhoede, die wederom niet schot vaardig was, slechts twee goals kon fabriceren, daar mede de stand op 12 in ons voordeel brengend. IndexH.B.B. 03. De storm heeft aan deze wed strijd veel afbreuk gedaan. Tegen wind in konden wij één doelpunt maken. Met wind mee waren wij door lopend in de aanval doch de Index-verdediging hield goed stand. Nog twee maal wisten wij te scoren zodat de stand 30 werd. Een strafschop werd door ons gemist. H.B.B. 2Varkenoord 3 43. De returnwedstrijd tussen de nummers 1 en 2 is een zeer goede gewor den. Aan beide kanten werd aardig gespeeld, doch onze voorhoede kon het net echter niet vinden. Uit een snelle doorbraak doelpuntte Varkenoord, doch nog voor de rust maakten wij gelijk. Na rust pakten wij de zaken direct flink aan en maakten 2 doelpun ten. Varkenoord bleef dapper volhouden en een kwar tier voor het einde maakten zij 32. Uit een prach tige voorzet scoorde onze linksbuiten 42 en vlak voor het einde verkleinde Varkenoord de achterstand tot 43, waarbij het bleef. D.C.B. 2H.B.B. 2 18. Een door H.B.B. prima gespeelde wedstrijd (ondanks het slechte veld). Onze voorhoede scoorde voor rust driemaal. Met wind mee maakten wij er nog 5 bij, waartegenover D.C.B. slechts 1 doelpunt kon stellen. De standen, bijgewerkt t./m. 10 April 1950, luiden: 3e klas B. j gesp. ptn. Res. 4e kl. R. gesp. ptn. R.V.V.B. 17 28 Puttershoek 2 16 27 Grijsoord 17 27 H.B.B. 2 15 25 H.B.B. 16 26 Varkenoord 3 15 24 Kortenaer 17 21 S.V.D.P.W. 4 15 15 Sportvogels 15 15 D.C.B. 2 15 14* Hagero 17 15 O.N.I.T. 3 13 13 P.S.B. 15 12 D.O.Z. 3 16 7 Rood Groen 16 12 Crooswijk 3 13 5* Babberspolder 18 9 Hagero 2 13 4* Index 14 6 S.V.O. 3 13 4 D.C.B. 16 5* 2 punten in mindering wegens niet opkomen. Nog een goede raad zou ik onze spelers willen geven om 's Woensdag regelmatig te komen trainen, daar dit een belangrijke factor is om het uithoudings vermogen te verbeteren. JEVE. BRIDGE CLUB „H.B.M." Rotterdam Toen tegen het einde van 1945 de bevrijdings feesten geluwd waren, zijn enkele leden van de H.B.M. begonnen een bridge-clubje te vormen: Om te zien tot welke prestaties zij in staat waren werd in Dec. '45 een wedstrijd gespeeld tegen de Incasso Bank, die prompt door ons werd verloren. Dit ont moedigde hen in 't geheel niet. Integendeel, zij hadden de wedstrijdsfeer te pakken. Om meer wed- strijdroutine te krijgen werden meerdere wedstrijden gespeeld, en ook kwamen steeds meer leden de bridge club versterken. Door deze wedstrijden kwamen wij in contact met de leden van de bridige-club van het assurantie kantoor „Van Marie" die al spoedig onze beste vrienden werden, en menige wedstrijd werd met wisselend succes tegen hen gespeeld. De laatste 3 jaar is het gewoonte geworden om als hoogtepunt van deze prettige samenwerking een paar dagen voor Kerstmi» een wild-drive te houden. Ook met Kerstmis 1949 was dit het geval. Onder de bezielende leiding van onze Voorzitter en wedstrijdleider, de Heer K. K. van Hoffen is dit weer een- prachtig feest gewor den: Er was een grote geïllumineerde en prachtig versierde Kersttafel ingericht met er op uitgestald de prijzen bestaande uit: 24 konijnen, 12 kippen en verdere prijzen. In totaal 72 prijzen voor 72 deelne mers verdeeld over drie groepen, n.l. een sterke, een middelmatige en een zwakke groep, zodat iedere speler een kans kreeg om een boutje te winnen. Er is dan ook met zeer veel animo gestreden. Onder het bridgen door, werden koffie, thee, Kerstkrans en bier met worst geserveerd. Onder het spelen maakte de Voorzitter even 'bekend' dat onze Directeur, de Heer Ir. Emroens, als extra prijs 2 hazen beschikbaar had gesteld (de Heer Emrnens is een groot jachtliefheb ber). Onnodig te zeggen dat hier een geweldig applaus op volgde. Toen de wedstrijd geëindigd was en de leiding zich voor de uitrekening terugtrok heeft ons lid de Heer Lodders zijn harmonica voor de dag gehaald en de gasten op heerlijke dansmuziek onthaald. Spoedig waren de tafels aan de kant en hadden de paartjes zich gevormd voor foxtrot of samba. Het was weer een echte H.B.M.-avond en ieder ging met een prijs en prettig humeur huis waarts. G.

Vers van 't Vat | 1950 | | pagina 13