Verklarende woordenlijst Inhoud Verslag van de Raad van Bestuur Jaaroverzicht Overige informatie Acquisitiegerelateerde immateriële vaste activa Acquisitiegerelateerde immateriële vaste activa zijn activa die HEIN EKEN alleen opneemt als onderdeel van de toedeling van de koopprijs na een acquisitie. Dit omvat onder meer merken, klantgerelateerde immateriële vaste activa en bepaalde contractgebaseerde immateriële vaste activa. Autonome groei Groei exclusief het effect van valutaomrekeningsverschillen, wijzigingen in de consolidatie, bijzondere posten en amortisatie van acquisitiegerelateerde immateriële vaste activa. Autonome volumegroei Toename van het volume, exclusief het effect van wijzigingen in de consolidatie. Vóór bijzondere posten en amortisatie van acquisitiegerelateerde immateriële vaste activa. Dividendpercentage Voorgesteld dividend als percentage van de nettowinst (beia). Winst voor rente, winstbelastingen en netto financieringslasten, inclusief het aandeel van HEIN EKEN in de nettowinst van joint ventures en deelnemingen. EBITDA Winst voor rente, winstbelastingen, netto financieringslasten, afschrijvingen en amortisatie, inclusief het aandeel van H EIN EKEN in de nettowinst van joint ventures en deelnemingen. Effectieve belastingdruk Winstbelastingen uitgedrukt als een percentage van de winst voor winstbelastingen, gecorrigeerd voor het aandeel in de winst van deelnemingen en joint ventures en bijzondere waardeverminderingen hierop (na winstbelasting). Bijzondere posten en amortisatie van acquisitiegerelateerde immateriële vaste activa. Gewogen gemiddelde van het aantal aandelen Gewoon Het gewogen gemiddelde van het aantal uitstaande aandelen. Verwaterd Het gewogen gemiddelde van het aantal uitstaande aandelen en het gewogen gemiddelde van het aantal aandelen dat zou worden uitgegeven bij omzetting van alle potentiële aandelen die tot verwatering zullen leiden, uit hoofde van de op aandelen gebaseerde beloningsregelingen van HEINEKEN. Innovatieratio De opbrengsten uit innovaties (nieuwe categorieën geïntroduceerd in de laatste 40 kwartalen, nieuwe merken geïntroduceerd in de laatste 20 kwartalen of andere innovaties geïntroduceerd in de laatste 12 kwartalen, met uitzondering van verpakkingsinnovaties) gedeeld door de totale opbrengsten. Kasconversieratio Vrije operationele kasstroom gedeeld door nettowinst (beia) voor aftrek van minderheidsbelangen. Kasstroom uit/(gebruikt voor) operationele investeringsactiviteiten Dit is de totale kasstroom uit verkopen en aankopen van materiële en immateriële vaste activa, opbrengsten en ontvangsten van leningen aan klanten en andere investeringen. Netto schuldpositie Langlopende en kortlopende rentedragende leningen en overige financieringsverplichtingen, voorschotten in rekening-courant en de marktwaarde van cross currency renteswaps, minus investeringen aangehouden voor handelsdoeleinden en geldmiddelen. Heineken N.V. laaroverzicht 2015

Jaarverslagen | 2015 | | pagina 15