y— C<-s-t Bericht van de Voorzitter vervolg Marketeer van het jaar f World'-platform brengt nog steeds nieuwe ideeën voort die tot de verbeelding van de consument spreken. Een goed voorbeeld hiervan is de campagne 'The City'. We hebben meer dan 1 miljard flessen gemaakt met de namen van 50 steden op het etiket. Deze campagne geeft een verdere impuls aan de groei van Heineken® in 's werelds belangrijkste steden, van New York tot Lagos en van Mexico City tot Shanghai. Onze andere wereldwijde biermerken zijn met dubbele cijfers gegroeid. Desperados, Sol en Affligemzijn in de loop van het jaar met succes op de markt gebracht in respectievelijk 18,10 en 11 nieuwe landen. Onze lokale topmerken, zoals Tecate, Zywiec en Tiger, hebben hun sterke prestaties voortgezet. Overal ter wereld biedt cider veelbelovende mogelijkheden. Cider is een snelgroeiend segment met een groot potentieel en HEINEKEN is wereldwijd marktleider. We hebben Strongbow Apple Ciders in vijf nieuwe landen met succes op de markt gebracht en een aantal smaakinnovaties voor Strongbow en Bulmers gecreëerd. Daarnaast hebben we gevestigde merken, zoals Old Mout uit Nieuw-Zeeland, op de dynamische Britse cidermarkt geïntroduceerd. Wij zijn niet de enigen die aandacht besteden aan het cidersegment. Dat is goed nieuws: hoe meer merken meehelpen het verhaal van cider te vertellen, des te groter de cidermarkt zal worden. Een onderdeel van onze bedrijfsvisie is 'de wereld verrassen met onze merken'. We zijn niet alleen een uitstekende bierbrouwer, maar ook een merkenbouwer. We waren dan ook heel blij toen HEINEKEN in november op het Cannes Lions International Festival of Creativity werd uitgeroepen tot Creative Marketer of the Year 2015. Deze onderscheiding wordt toegekend voor creativiteit over een langere periode met een aantoonbaar commercieel resultaat. Deze toekenning getuigt van het uitstekende werk dat door onze marketingmensen wordt verzet en van onze bereidheid om grenzen te verleggen en risico's te nemen. We spelen onze rol in maatschappelijke kwesties Op bedrijfstakniveau en in alle markten waarin we actief zijn, voeren we overleg met betrokken groepen over kwesties die samenhangen met de wijze waarop we onze producten maken, de manier waarop we onze producten aanprijzen en de manier waarop de consument van onze producten geniet. Via ons initiatief Brewing a Better World richten we ons op de kwesties waarop wij de grootste invloed kunnen hebben. HEINEKEN blijft nieuwe manieren verkennen om de houding ten opzichte van overmatig drankgebruik op een positieve manier te beïnvloeden. In een aantal belangrijke markten hebben we 10 procent van het mediabudget voor het Heineken® merk geïnvesteerd in de campagnes 'Sunrise' en 'Dance More, Drink Slow' voor verantwoorde alcoholconsumptie. Tegelijkertijd vinden we voortdurend nieuwe manieren om minder energie en water te verbruiken bij het brouwen van onze producten. En in het kader van onze commitment aan inclusieve groei helpen onze lokale sourcingactiviteiten, met name in Afrika, meer dan 100.000 boeren om te investeren in betere processen, hun opbrengsten te verhogen, nieuwe inkomstenstromen aan te boren en te bouwen aan een beter leven voor hun families. Trots op onze bedrijfstak Als brouwers is het onze verantwoordelijkheid dat we het complete verhaal van onze producten vertellen. Niet alleen over het plezier dat onze producten bezorgen aan de overgrote meerderheid van de mensen die bewust bier of cider drinken, maar ook over de waardevolle rol die onze bedrijfstak speelt op vele niveaus van de samenleving. De brouwerijsector genereert rechtstreeks een substantiële economische waarde voor de mensen die in onze sector werkzaam zijn en voor de bedrijven waarmee we samenwerken. Er is ook een indirecte economische waarde, vooral door onze bijdrage aan de wereldwijde horecasector, een van 's werelds grootste werkgevers voor jonge mensen in hun eerste baan. Als bedrijfstak hebben we ervoor gekozen zelf het initiatief te nemen, samen te werken met belanghebbenden en ons verhaal in een brede context te vertellen. Dit is een langlopend traject, waaraan HEINEKEN zich volledig heeft gecommitteerd en waarbinnen wij een leidende rol op ons nemen. Toenaderingspoging doorSABMiller In september zijn we door SABMiller benaderd in verband met een mogelijke acguisitie van HEINEKEN. HEINEKEN heeft overleg gevoerd met haar meerderheidsaandeelhouder, Heineken Holding N.V., en heeft op basis van dit overleg besloten dat het voorstel "non- actionable" was. De familie Heineken, als uiteindelijk controlerende saandeelhouder, heeft de intentie uitgesproken het erfgoed en de identiteit van HEINEKEN als zelfstandig bedrijf te behouden. Dit besluit weerspiegelt het vertrouwen dat de familie Heineken en het management van Heineken N.V. hebben in ons blijvend vermogen om groei en aandeelhouderswaarde te genereren. Het besluit heeft ook onze vastberadenheid versterkt om ons te blijven focussen op het vergroten van de effectiviteit en de efficiëntie van ons bedrijf. Dankwoord Zoals elk jaar wil ik ook nu weer al mijn collega's overal ter wereld danken voor hun professionaliteit en inzet. Het is een voorrecht om met deze dynamische en diverse groep mensen te mogen werken en om leiding te geven aan deze uitzonderlijke onderneming. Dit jaar wil ik met name eer bewijzen aan René Hooft Graafland. Na een carrière van meer dan 30 jaar bij ons bedrijf, en 13 jaar als lid van de Raad van Bestuur, zal René in april 2015 uit de Raad van Bestuur terugtreden. Zijn gedrevenheid, intellect en leiderschap zijn van onschatbare waarde geweest voor de transformatie die ons bedrijf de afgelopen tien jaar heeft doorgemaakt. Gedurende onze tijd als collega's heb ik zijn raad en zijn vriendschap steeds op prijs gesteld. Verder wil ik al onze consumenten bedanken voor hun keuze voor onze merken, onze zakenpartners voor hun voortdurende hulp en alle overige betrokkenen voor hun bijdragen aan onze activiteiten. Jean-Franqois van Boxmeer Voorzitter van de Raad van Bestuur/CEO Amsterdam, 10 februari 2015 2 Heineken N.V. Jaaroverzicht 201A

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 4