Bericht van de Voorzitter Sociaal netwerken sinds 1864 Verslag van de Raad van Bestuur Verslag van de Overzicht Raad van Bestuur Jaaroverzicht Overige Links Jean-Franqois van Boxmeer Voorzitter van de Raad van Bestuur/CEO Rechts René Hooft Graafland Lid van de Raad van Bestuur/CFO 2014 was een uitstekend jaar. We hebben plezier aan onze consumenten over de hele wereld verschaft en tegelijkertijd zijn onze omzet en winst gegroeid. De groepsomzet groeide autonoom met 3,3 procent en de groepsomzet per hectoliter steeg met 1,4 procent. De operationele winst van de groep (beia) groeide autonoom met 7,8 procent. Onze sterke resultaten zijn een gevolg van het succes van onze strategie. We zijn blijven investeren in onze merkenportfolio en we hebben de uitvoering van onze commerciële processen substantieel verbeterd. Dit hebben we gecombineerd met overtuigende consumentenmarketing en een krachtige innovatieagenda, die EUR 1,5 miljard heeft bijgedragen aan onze omzet. Als gevolg hiervan is het Heineken® volume in het premiumsegment met 5,1 procent gegroeid en hebben enkele van onze wereldwijde merken een groei met dubbele cijfers gerealiseerd. Daarnaast hebben we focus gelegd op verlaging van de operationele kosten. 150 jaar HEINEKEN Het afgelopen jaar hebben we herhaaldelijk de tijd genomen om stil te staan bij de lange reis die 150 jaar geleden werd aangevangen door Gerard Adriaan Heineken. Het is duidelijk dat de normen en waarden die door hem werden geformuleerd toen HEINEKEN nog bestond uit één brouwerij in Amsterdam, nog altijd voortleven in onze 81.000 medewerkers in 178 landen. Het is deze passie voor kwaliteit, voor merken waar mensen van houden en voor plezier in het leven, steeds op basis van respect voor mensen en voor onze planeet, die mij alle vertrouwen geeft dat HEINEKEN zijn beste jaren nog vóór zich heeft. Voordelen van evenwichtige geografische spreiding De stappen die we de afgelopen tien jaar hebben genomen in onze geografische expansie, komen nu tot uiting in onze resultaten. In 2014 droegen opkomende markten in de regio's Afrika Midden-Oosten, Noord- en Zuid-Amerika en Azië-Oceanië 50 procent bij aan de omzet en 51 procent aan de winst. In West-Europa hebben de focus op innovatie en de hogere merkinvesteringen geleid tot een groter marktaandeel in vrijwel alle markten. De marktcondities in Centraal- en Oost-Europa bleven moeilijk, maar door onze focus op waarde boven volume en onze aandacht voor het premiumsegment verwachten we na verloop van tijd weer sterkere resultaten te kunnen realiseren. In alle regio's besteden we extra aandacht aan verbeterde uitvoering van de verkoopprocessen, het organiseren van proeverijen om nieuwe productlanceringen te ondersteunen, hogere investeringen in marketing en verbetering van de effectiviteit van promotiecampagnes. Parallel hieraan vinden we nieuwe manieren om onze schaalgrootte aan te wenden voor het verlagen van de operationele kosten en het efficiënter maken van onze supply chain. De kracht van innovatie Het afgelopen jaar is onze innovatieratio gestegen tot 7,7 procent. Dit is een uitstekende prestatie, die zorgt voor nieuwe belangstelling voor bier en cider. Overal ter wereld spelen we in op de wensen van de consument met heerlijke bieren zonder alcohol of met een verlaagd alcoholpercentage, zoals 0,0% MAXX en Radier 0,0%. Met nieuwe leveringssystemen verbeteren we de kwaliteit van het bier dat in het café of thuis wordt gedronken. Omdat goede ideeën overal vandaan kunnen komen, zijn we gestart met opensourceprojecten zoals Innovators Brewhouse, zodat we verzekerd zijn van een gestage toestroom van originele gedachten en ideeën. Brede premiumportfolio onder aanvoering van Heineken® HEINEKEN heeft zijn leidende positie in het premiumsegment verder versterkt. Het Heineken® merk heeft een uitstekend jaar achter de rug dankzij de uitvoering van wereldwijde campagnes. Het 'Man of the Heineken N.V. Jaaroverzicht 2014 1

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 3