Verslag van de Overzicht Raad van Bestuur Jaaroverzicht Overige Omzet Geconsolideerde omzet Netto gerealiseerde verkoopopbrengsten. Groepsomzet (beia) Geconsolideerde omzet plus het aan HEINEKEN toe te rekenen aandeel in de omzet van joint ventures en deelnemingen. Operationele winst Geconsolideerde operationele winst Resultaat uit bedrijfsactiviteiten. Operationele winst van de groep (beia) Geconsolideerde operationele winst (beia) plus het aan HEINEKEN toe te rekenen aandeel in de operationele winst (beia) van joint ventures en deelnemingen. Alle in dit verslag genoemde merknamen, ook wanneer deze niet met een zijn gekenmerkt, vertegenwoordigen geregistreerde handelsmerken en zijn wettelijk beschermd. Een regio is gedefinieerd als de indeling van landen in geografische segmenten conform de management- en interne rapportagestructuur van HEINEKEN. Volume Geconsolideerd biervolume 100 procent van het biervolume dat door geconsolideerde ondernemingen is geproduceerd en verkocht. Groep biervolume Geconsolideerd biervolume plus het aan HEINEKEN toe te rekenen aandeel in het biervolume van joint ventures en deelnemingen. Groep totaalvolume Totaal geconsolideerd volume plus het aan HEINEKEN toe te rekenen aandeel in het volume van joint ventures en deelnemingen. Heineken® volume 100 procent van het biervolume van het Heineken® merk dat is verkocht door geconsolideerde ondernemingen, joint ventures en deelnemingen of dat in licentie is geproduceerd en verkocht. Heineken® volume in premiumsegment Heineken® volume exclusief het Heineken® volume in Nederland. Licentieproducten en niet-bieren volume Volume van andere dranken dan bier (ciders, frisdranken en andere dranken) verkocht door geconsolideerde ondernemingen, joint ventures en deelnemingen plus het volume van merken van HEINEKEN dat in licentie is geproduceerd en verkocht. Derdenproducten volume Volume van producten van derden verkocht via geconsolideerde ondernemingen, joint ventures en deelnemingen. Totaal geconsolideerd volume 100 procent van het volume geproduceerd en verkocht door geconsolideerde ondernemingen (inclusief bier, cider, frisdrank en andere dranken), het volume van producten van derden en het volume van merken van HEINEKEN dat in licentie is geproduceerd en verkocht. Vrije operationele kasstroom Dit vertegenwoordigt de totale kasstroom uit bedrijfsactiviteiten en de kasstroom uit operationele investeringsactiviteiten. De totale winst van de Groep voor aftrek van minderheidsbelangen. Winst per aandeel Gewoon Nettowinst gedeeld door het gewogen gemiddelde van het aantal (gewone) aandelen gedurende het jaar. Verwaterd Nettowinst gedeeld door het gewogen gemiddelde van het aantal aandelen (verwaterd) gedurende het jaar. Heineken N.V. Jaaroverzicht 2014 15

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 17