Verslag van de Raad van Bestuur I Operationele ontwikkelingen vervolg 14 Heineken N.V. Jaaroverzicht 2011 Investeren in andere wereldwijde merken HEINEKEN is zich volledig bewust van de groeikansen voor merken met een wereldwijd bereik. Dankzij onze marketingcapaciteiten en wereldwijde aanwezigheid verkeren wij in een unieke positie om wereldwijde merken te lanceren en op te bouwen. Om deze reden hebben we een aantal merken geselecteerd die naar ons oordeel een groot potentieel hebben om de consument aan te spreken en op langere termijn uit te groeien tot echte internationale of wereldwijde merken: Strongbow Gotd, een cider dat voorziet in de consumentenbehoefte naar een verfrissend alternatief voor bier. In 2011 hebben we in Italië een geïntegreerde marketingcampagne gevoerd om het merk op de markt te brengen. In 2012 wordt Strongbow Gold ook in andere landen geïntroduceerd. Desperados, een bier met teguila-smaak, is in verschillende Europese landen met succes op de markt gebracht. Het merk is met dubbele cijfers gegroeid en wordt in 2012 in nog meer landen geïntroduceerd. Sol is een echt Mexicaans merk met een 'fun' uitstraling en een geschiedenis van meer dan 100 jaar. Voor dit merk is een geïntegreerde marketingcampagne ontwikkeld die in 2012 in geselecteerde Europese landen zal worden gevoerd. Amstel, opgericht in 1870, heeft in Griekenland en Rusland een nieuwe merkvariant op de markt gebracht: Premium Pilsener. De eerste resultaten zijn bemoedigend. Innovatie Innovaties die op de consument gericht zijn en waarde toevoegen zijn een onmisbaar ingredient voor omzetgroei. In het afgelopen jaar hebben we onze innovatieve bedrijfscultuur verder versterkt, waarbij we de gehele organisatie in lijn hebben gebracht met een wereldwijd uniform innovatieproces. Door kennis en creativiteit uit te wisselen kunnen we dit proces ondersteunen, de consument verrassen met producten die een productcategorie verbreden en onze innovaties doelmatig inzetten in meerdere markten. Eind 2011 was onze innovatieratio 4.1 procent en lag het op schema om de doelstelling van 6 procent te halen die we onszelf voor 2020 hebben gesteld. Het PET Tapvat, een nieuwe wereldwijde innovatie, is in Nederland. Brazilië en Italië gelanceerd en zal later ook in Spanje Na verschillende geslaagde individuele marktintroducties zien we belangrijke kansen voor enkele alcoholvrije producten, zoals Cruzcampo Sin en Amstel Sin. Daarnaast hebben we Radler-bieren met vruchtenaroma op de markt gebracht in Centraal-Europa. Focus op consumenten en portfolio's Ook in 2011 hebben we het gestandaardiseerde 'Building Winning Portfolio'-proces toegepast en hiermee belangrijke concurrentievoordelen voor onze markten gecreëerd. Er zijn portfolio-evaluaties uitgevoerd in Frankrijk. Spanje. Ierland. Roemenië en Hongarije, terwijl begin 2012 nog eens drie evaluaties zullen worden afgerond. Nieuw in 2011 was de ontwikkeling van een wereldwijde methodiek voor consumentensegmentatie, waarmee de gemeenschappelijke groeifactoren voor op de markt komen. De David Green Special, onze energiezuinige tapbierinstallatie voor de horeca, komt in steeds meer landen op de markt. En de Orion, ons systeem voor de opslag van tapbier achter de bar, levert getapt bier van een betere kwaliteit en heeft bij veel verkooppunten de bieromzet met dubbele cijfers doen toenemen. In Slowakije, Tsjechië en Spanje hebben we hiermee een concurrentievoordeel weten te behalen.

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 16