TOELICHTING basissalaris voor de CFO. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders wordt voorgesteld goedkeuring te verlenen aan deze aanpassing van de lange termijn incentive. Punt 5a: Herbenoeming van de heer M. Das tot lid (en gedelegeerd lid) van de Raad van Commissarissen. In overeenstemming met de statuten van de vennootschap stelt de Raad van Commissarissen voor de heer M. Das met ingang van 23 april 2009 te herbenoemen tot lid van de Raad van Commissarissen voor een periode van vier jaar. Tevens wordt voorgesteld de heer Das te herbenoemen tot gedelegeerd commissaris. De Raad van Commissarissen stelt voor de heer Das te her benoemen, gezien zijn brede (juridische) ervaring, zijn bij dragen aan de vergaderingen van de Raad van Commissa rissen, zijn voorzitterschap van de Remuneratiecommissie en zijn bijdrage aan de Selectie- en Benoemingscommissie. De heer Das bezit momenteel geen aandelen in de vennoot schap. In strikt formele zin geldt de heer Das niet als onaf hankelijk volgens de definitie in de Nederlandse Corporate Governance Code (111.2.2). Het maximum van drie benoe mingen voor de duur van vier jaar elk (Nederlandse Corporate Governance Code, 111.3.5) is niet van toepassing op de heer Das, aangezien hij lid is van de Raad van Beheer van Heineken Holding N.V. De heer Das (1948) is Nederlands staatsburger. Hij is in 1994 voor het eerst benoemd in de Raad van Commissarissen. Zijn laatste herbenoeming was in 2005. De heer Das is advocaat. Hij is voorzitter van de Raad van Beheer van Heineken Holding N.V., voorzitter van de Raad van Commissarissen van Greenfee B.V. en voorzitter van het Bestuur van L'Arche Green N.V. Hij is lid van de Raad van Beheer van de Stichting Administratiekantoor Priores en LAC B.V. De heer Das vervult geen commissariaten bij Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Punt 5b: Herbenoeming van de heer J.M. Hessels tot lid van de Raad van Commissarissen. In overeenstemming met de statuten van de vennoot schap stelt de Raad van Commissarissen voor de heer J.M. Hessels met ingang van 23 april 2009 te herbenoe men tot lid van de Raad van Commissarissen voor een periode van vier jaar. De heer Hessels bezit momenteel geen aandelen in de vennootschap en is onafhankelijk volgens de definitie in de Nederlandse Corporate Governance Code. De Raad van Commissarissen stelt voor de heer Hessels te herbenoemen, gezien zijn deskundigheid op het gebied van financiële zaken en de detailhandel en zijn bijdragen aan de vergaderingen van de Raad van Commissarissen en aan de vergaderingen van de Audit Commissie. De heer Hessels (1942) is Nederlands staatsburger. Hij is in 2001 voor het eerst benoemd in de Raad van Commissarissen en in 2005 herbenoemd. De heer Hessels is lid van de Raad van Commissarissen van één Nederlandse beursgenoteerde onderneming: Koninklijke Philips Electronics N.V. (voorzitter). Daarnaast is hij voorzitter van NYSE Euronext, alsmede voorzitter van de Raad van Commissarissen van S.C. Johnson Europlant B.V. De heer Hessels is tevens voorzitter van het Nederlands Centraal Planbureau (CPB). Punt 5c: Benoeming van de heer Ch. Navarre tot lid van de Raad van Commissarissen. In overeenstemming met de statuten van de vennootschap stelt de Raad van Commissarissen voor de heer Ch. Navarre met ingang van 23 april 2009 te benoemen tot lid van de Raad van Commissarissen voor een periode van vier jaar. De heer Navarre heeft de Belgische nationaliteit en is geboren in 1958. Sinds 2001 is hij President en CEO van de LVMH Wines Spirits Group. De heer Navarre is in 1997 bij de LVMH Group in dienst getreden. Hij begon zijn carrière in 1980 bij Continental Bank. Later maakte hij de overstap naar Exxon, waar hij binnen de Esso Group diverse verant woordelijke functies heeft bekleed op het gebied van marketing en verkoop. In 1989 ging hij naar Interbrew. Hier gaf hij leiding aan verschillende bedrijfsonderdelen, waaronder Brasseries Bellevue, Interbrew België (als CFO) en Interbrew Italia (als President), terwijl hij tevens strate gieën ontwikkelde voor de premiummerken en de introduc tie van innovatieve producten. In 1995 werd hij President van de Franse divisie. De heer Navarre bezit een graad in Bedrijfskunde van de Universiteit van Luik. De Raad van Commissarissen stelt voor de heer Navarre te benoemen, gezien zijn brede ervaring in de bier en gedistilleerd sector en zijn kennis op het gebied van marketing en financiële zaken. De heer Navarre bezit momenteel geen aandelen in de vennootschap en is onafhankelijk volgens de definitie in de Nederlandse Corporate Governance Code. De heer Navarre past in het profiel dat door de Raad van Commissarissen is opgesteld. Bezoek tevens www.heinekeninternational.com/agm De vergadering wordt uitgezonden via www.heinekeninternational.com/investors/webcast

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 6