voor dat een besluit van de Raad van Bestuur tot inkoop eigen aandelen moet worden goedgekeurd door de Raad van Commissarissen. Punt 3b: Verlenging van de machtiging van de Raad van Bestuur tot uitgifte van (rechten op) aandelen. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders heeft de Raad van Bestuur voor het laatst op 17 april 2008 gemachtigd tot uitgifte van (rechten op) aandelen. De Algemene Verga dering van Aandeelhouders wordt nu verzocht de machti ging van de Raad van Bestuur te verlengen. Voorgesteld wordt dat de Algemene Vergadering van Aandeelhouders de Raad van Bestuur machtiging verleent gedurende een termijn van 18 maanden, gerekend vanaf 23 april 2009, tot het uitgeven van aandelen dan wel het verlenen van rechten tot het nemen van aandelen. De machtiging is beperkt tot 10 procent van het op het tijdstip van uitgifte geplaatste kapitaal van de vennootschap. De machtiging zal mogelijk worden aangewend in het kader van het Lange Termijn Incentive Plan voor de leden van de Raad van Bestuur en het Lange Termijn Incentive Plan voor het senior management, maar kan ook worden aangewend voor andere doeleinden, zoals acquisities. De statuten schrijven voor dat een besluit van de Raad van Bestuur tot uitgifte van aandelen dan wel het verlenen van rechten tot het nemen van aandelen moet worden goedgekeurd door de Raad van Commissarissen. Punt 3c: Verlenging van de machtiging van de Raad van Bestuur tot beperking of uitsluiting van het voorkeursrecht van aandeelhouders. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders heeft de Raad van Bestuur voor het laatst op 17 april 2008 gemachtigd tot beperking of uitsluiting van het voorkeurs recht van aandeelhouders. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders wordt nu verzocht de machtiging van de Raad van Bestuur te verlengen. Voorgesteld wordt dat de Algemene Vergadering van Aandeelhouders de Raad van Bestuur machtiging verleent gedurende een termijn van 18 maanden, gerekend vanaf 23 april 2009, tot het beperken of uitsluiten van het voorkeursrecht van aandeelhouders in relatie tot het uitgeven van aandelen dan wel het verlenen van rechten tot het nemen van aandelen. De statuten schrijven voor dat een besluit van de Raad van Bestuur tot het beperken of uitsluiten van het voorkeurs recht van aandeelhouders moet worden goedgekeurd door de Raad van Commissarissen. Punt 4a: Aanpassingen van het remuneratiebeleid voor de Raad van Bestuur. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders wordt voorgesteld goedkeuring te verlenen aan aanpassingen in het remuneratiebeleid uit 2005, dat in 2007 voor het eerst is aangepast. Het beleid en de aanpassingen zijn in het jaarverslag opgenomen (pagina's 63 tot en met 66) en ter inzage op de website geplaatst. De aanpassingen in het beleid weerspiegelen de bredere internationale aanwezigheid van de onderneming en als gevolg daarvan wordt een nieuwe referentiegroep voor de arbeidsmarkt voorgesteld. Ook het aangepaste beleid is gericht op een beloning op mediaanniveau voor de Raad van Bestuur. Hoewel de mediaan in de nieuwe referentiegroep voor de arbeidsmarkt substantieel hoger is dan de basissalarissen van 2008, heeft de Raad van Bestuur in het licht van de huidige uit zonderlijke economische omstandigheden besloten om voor 2009 geen stijging van het basissalaris te accepteren. De Raad van Commissarissen respecteert dit besluit, maar is van mening dat de Raad van Bestuur behoort te worden beloond op het niveau van de nieuwe referentiegroep. De Raad van Commissarissen stelt de Algemene Vergadering van Aandeelhouders derhalve voor de nieuwe referentie groep voor de arbeidsmarkt en de hierbij behorende basis salarisniveaus goed te keuren. Omwille van aansluiting op de mediaan van de lange termijn incentive in de referentie groep voor de arbeidsmarkt wordt tevens voorgesteld de lange termijn incentive bij prestaties op targetniveau met ingang van 2009 te verhogen van 100 procent tot 150 procent van het basissalaris voor de CEO en van 75 procent tot 100 procent van het basissalaris voor de CFO. De mediaan van de korte termijn incentive als percentage van het basissalaris is in de nieuwe referentiegroep voor de arbeidsmarkt vergelijkbaar met de mediaan van de oude referentiegroep, zodat deze bonus op hetzelfde niveau blijft. In overeenstemming met de verschuivende prioriteiten van de onderneming zal de korte termijn incentive in 2009 voor 50 procent gekoppeld zijn aan de autonome nettowinst groei, voor 25 procent aan de vrije operationele kasstroom en voor 25 procent aan speciale jaarlijkse doelstellingen. Punt 4b: Hiermee samenhangende wijziging van het Lange Termijn Incentive Plan voor de Raad van Bestuur. In het kader van de aanpassing van het remuneratiebeleid voor de Raad van Bestuur wordt een wijziging aangebracht in de waarde van de toe te kennen voorwaardelijke rechten op aandelen, te beginnen met de toekenning over 2009. Bij prestaties op targetniveau bedraagt deze waarde 150 procent van het basissalaris voor de CEO en 100 van het

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 5