TOELICHTING behorende bij de agenda voor de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van Heineken N.V., te houden op donderdag 23 april 2009 Punt lb: Besluit over de bestemming van het saldo van de winst- en verliesrekening en de uitkering uit ingehouden winsten. In 2007 is een nieuw dividendbeleid van kracht geworden. Het nieuwe beleid versterkt de koppeling tussen de divi denduitkering en de jaarlijkse ontwikkeling van de netto winst beia en biedt blijvende ondersteuning voor het streven van Heineken N.V. om zijn onafhankelijkheid te bewaren, een gezonde financiële structuur te handhaven en voldoende winst in te houden om het bedrijf zowel autonoom als door middel van overnames verder te kunnen laten groeien. De jaarlijkse dividenduitkering bedraagt 30-35 procent van de nettowinst beia. Het interim-dividend wordt vastgesteld op 40 procent van het totale dividend over het voorafgaande jaar. In het kader van het dividendbeleid wordt aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders voorgesteld het dividend over het boekjaar 2008 vast te stellen op 0,62 waarvan 0,28 reeds op 3 september 2008 is uit gekeerd als interim-dividend. Het slotdividend van 0,34 per aandeel wordt betaalbaar gesteld op 4 mei 2009. Het totale dividend bedraagt 304 miljoen. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders wordt voorgesteld te besluiten om het deel van het dividend dat de winst van 209 miljoen overschrijdt, zijnde 95 miljoen, uit te keren uit de ingehouden winsten. Punt 2: Statutenwijziging. Het voorstel tot wijziging van de statuten van Heineken N.V. betreft voornamelijk (i) de Wet van 29 mei 2008 inzake implementatie van de wijziging van de 2e EU richtlijn betref fende de oprichting van naamloze vennootschappen en de instandhouding en wijziging van hun kapitaal, die op 11 juni 2008 in werking is getreden en (ii) de Wet van 25 september 2008 inzake implementatie van de zogenoemde EU Transpa rantierichtlijn, die op 1 januari 2009 in werking is getreden. Volgens de Wet van 29 mei 2008 is het vennootschappen toegestaan (i) om eigen aandelen in te kopen tot maximaal 50 procent van het geplaatste aandelenkapitaal (voorheen was het maximum 10 procent van het geplaatste aandelen kapitaal), en (ii) om leningen te verstrekken aan derden met het oog op het nemen of verkrijgen door anderen van aandelen in het kapitaal van de vennootschap. Dergelijke leningen kunnen uitsluitend worden verstrekt indien is voldaan aan strikte wettelijke voorwaarden, waaronder goedkeuring door de Algemene Vergadering van Aandeel houders met een meerderheid van 95 procent van de uitgebrachte stemmen. Voorgesteld wordt de statuten van Heineken N.V. in lijn te brengen met de hiervoor genoemde wetgeving. De volledige tekst van de voorgestelde wijzigingen ligt ter inzage op het hoofdkantoor van de vennootschap in Amsterdam. Hier zijn ook kopieën van de tekst verkrijgbaar. De tekst kan bovendien worden ingezien op de website van de vennootschap (www.heinekeninternational.com/agm). Het voorstel behelst tevens een machtiging om de notariële wijzigingsakte te doen passeren. De statutenwijzing wordt van kracht zodra de notariële akte is gepasseerd. Punt 3a: Verlenging en wijziging van de machtiging van de Raad van Bestuur tot inkoop eigen aandelen. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders heeft de Raad van Bestuur voor het laatst op 17 april 2008 gemachtigd eigen aandelen in te kopen. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders wordt nu verzocht de machtiging van de Raad van Bestuur te verlengen en te wijzigen. Voorgesteld wordt dat de Algemene Vergadering van Aan deelhouders de Raad van Bestuur machtiging verleent om, gedurende de wettelijke maximumtermijn van 18 maanden, gerekend vanaf 23 april 2009, eigen aandelen in te kopen, onder de volgende voorwaarden en met inachtneming van de wet en de statuten: a. gerekend vanaf de wijziging van de statuten zoals genoemd in agendapunt 2, bedraagt het maximum aantal aandelen dat kan worden ingekocht het wettelijk maximum van 50 procent van het geplaatste kapitaal van de vennootschap en vóór de wijziging van de statuten blijft het maximum aantal aandelen dat kan worden ingekocht 10 procent van het geplaatste kapitaal van de vennootschap; b. de inkooptransacties moeten worden uitgevoerd voor een prijs die ligt tussen de nominale waarde van de aandelen en 110 procent van de openingskoers van de aandelen zoals vermeld in de Officiële Prijscourant van Euronext Amsterdam op de dag van de inkoop transactie of, bij afwezigheid van een dergelijke koers, de laatste daar vermelde koers; c. de inkooptransacties kunnen worden verricht ter beurze of anderszins. De machtiging voor het inkopen van eigen aandelen zal mogelijk worden aangewend in het kader van het Lange Termijn Incentive Plan voor leden van de Raad van Bestuur en het Lange Termijn Incentive Plan voor het senior management, maar kan ook worden aangewend voor andere doeleinden, zoals acquisities. De statuten schrijven

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 4