Aan de Algemene Vergadering van Aandeel houders, te houden op 22 april 1999, zullen bindende voordrachten voor de benoeming van twee commissarissen worden voorgelegd. De heer Mr J.H. Drost heeft per 31 december 1998 de onderneming op eigen verzoek verlaten. De Raad van Commissarissen heeft dit besluit gerespecteerd. De heer Drost is bijna 31 jaar aan de onderneming verbonden geweest, waarvan de laatste 10 jaar als lid van de Raad van Bestuur. Wij zijn de heer Drost zeer erkentelijk voor de vele bijdragen die hij heeft geleverd en wij danken hem voor zijn inzet en enthousiasme. De Raad van Commissarissen heeft in het verslagjaar zes maal met de Raad van Bestuur vergaderd. Buiten aanwezigheid van de Raad van Bestuur werd een keer vergaderd. In de vergaderingen met de Raad van Bestuur kwamen regelmatig terugkerende onderwerpen aan de orde, zoals financiële resultaten, beleids- en operationele plannen, de strategie, investe ringen, acquisities, evaluatie van gedane investe ringen, rente- en valutarisico's financieringen en de uitkomsten van de beoordeling door de Raad van Bestuur van de opzet van interne beheersingssystemen. De jaarresultaten werden in aanwezigheid van de accountants besproken. Daarnaast werd afzonderlijk aandacht besteed aan de activiteiten in Afrika en aan de lange termijn ambitie van de onderneming. De Voorbereidingscommissie heeft in het verslagjaar zes maal vergaderd. De Audit Commissie vergaderde in het verslagjaar twee keer, waarvan een keer in aanwezigheid van de accountants. De Raad van Commissarissen wil graag op deze plaats de leden van de Raad van Bestuur en alle medewerkers bedanken voor de in 1998 getoonde inzet. Dit geldt in het bijzonder voor al diegenen die hun taak in landen met politieke spanningen, onder vaak moeilijke omstandigheden, moeten uitoefenen. Amsterdam, 2 maart 1999 Hazelhoff Das Loudon Maas De Ruiter De Carvalho Van Vollenhoven HEINEKEN N. V. PREADVIES VAN DE RAAD VAN COMMISSARISSEN 19 9 8 7

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 14