Overige gegevens Accountantsverklaring Wij hebben de jaarrekening 1996 van Heineken N.V. te Amsterdam, zoals opgenomen op de pagina's 45 tot en met 68 van dit verslag, gecontroleerd. De jaarrekening is opgesteld onder verantwoordelijkheid van de leiding van de vennootschap. Het is onze verantwoordelijkheid een accountantsverklaring inzake de jaarrekening te verstrekken. Onze controle is verricht overeenkomstig algemeen aanvaarde richtlijnen met betrekking tot controle-opdrachten. Volgens deze richtlijnen dient onze controle zodanig te worden gepland en uitgevoerd, dat een redelijke mate van zekerheid wordt verkregen dat de jaarrekening geen onjuist heden van materieel belang bevat. Een controle omvat onder meer een onderzoek door middel van deelwaarnemingen van informatie ter onder bouwing van de bedragen en de toelichtingen in de jaarrekening. Tevens omvat een controle een beoordeling van de grondslagen voor financiële verslaggeving die bij het opmaken van de jaar rekening zijn toegepast en van belangrijke schattingen die de leiding van de vennootschap daarbij heeft gemaakt, alsmede een evaluatie van het algehele beeld van de beeld van de jaarrekening. Wij zijn van mening dat onze controle een deugdelijke grondslag vormt voor ons oordeel. Wij zijn van oordeel dat de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de grootte en de samen stelling van het vermogen op 31 december 1996 en van het resultaat over 1996 in overeenstem ming met algemeen aanvaarde grondslagen voor financiële verslaggeving en voldoet aan de wette lijke bepalingen inzake de jaarrekening zoals opgenomen in Titel 9 BW2. Amsterdam, 13 maart 1997 KPMG Accountants N.V. Winstbestemming Artikel 12, lid 4 van de statuten bepaalt: 'Van de winst wordt in de eerste plaats zo mogelijk zes procent dividend over het geplaatste deel van het maatschappelijk kapitaal uitgekeerd. Hetgeen daarna resteert is ter beschikking van de algemene vergadering van aandeelhouders.' Van de netto winst zal worden voorgesteld om 175.607.000 te bestemmen voor dividenduit kering en om ƒ479.744.000 toe te voegen aan de algemene reserve. Bijzondere statutaire rechten Artikel 7, lid 2 van de statuten luidt: 'De benoeming van de leden van de raad van bestuur en van de raad van commissarissen geschiedt door de algemene vergadering van aandeelhouders uit een bindende voordracht van tenminste twee personen, voor elke benoeming op te maken door de raad van commissarissen.' Heineken N.V. is geen 'structuurvennootschap'. Van de aandelen van Heineken N.V. wordt 50,005% gehouden door Heineken Holding N.V., een vennootschap genoteerd aan de Amsterdamse effectenbeurs. H E I N E K E 19 9 6 OVERIGE 68 69 N N.V. GEGEVENS

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 72