einekenprijzen In 1996 werden vijf prijzen op het gebied van wetenschap en kunst uitgereikt, gefinancierd door de Heineken Stichting en de Stichting Alfred Heineken Fondsen. De tweejaarlijkse prijzen worden toegekend door de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. Het totale geldbedrag gekoppeld aan de prijzen bedraagt f 1,1 miljoen. De Dr H.P. Heinekenprijs voor biochemie en biofysica is uitgereikt aan dr Paul M. Nurse, verbonden aan het Imperial Cancer Research Fund (ICRF) te Londen, Verenigd Koninkrijk. Hij kreeg de prijs voor zijn wetenschappelijk onderzoek, dat de basis vormde voor de huidige kennis van de regulatie van de deling van eukaryotische cellen en de moleculaire componenten en mechanismen die daarbij betrokken zijn. De DrA.H. Heinekenprijs voor de genees kunde ging naar prof. David de Wied, die gedurende vijfentwintig jaar als directeur en hoogleraar farmacologie verbonden is geweest aan het Rudolf Magnus Instituut voor Farmacologie van de Universiteit van Utrecht. De prijs werd toegekend vanwege zijl baanbrekende werk op het gebied van de neurofarmacologie en de gedragsfarmacologit van neuropeptiden De Dr A.H. Heinekenprijs voor milieuweten schappen werd toegekend aan prof. Herman E. Daly van de University of Maryland, Verenigde Staten. Hij werd gelauwerd voor zijn originele bijdragen aan het begrip van de sociaal-economische aspecten van de achteruitgang van het milieu. De Dr A.H. Heinekenprijs voor de historische wetenschap ging naar prof. Heiko A. Oberman, hoogleraar geschiedenis van de Middeleeuwen, Renaissance en Reformatie aan de Universiteit van Arizona, Verenigde Staten, voor zijn studies over de samenhang tussen godsdienstige en intellectuele denkbeelden van de late Middeleeuwen en vroege Reformatie. De Dr A. H. Heinekenprijs voor de kunst werd toegekend aan de grafische vormgever Karei Martens, hoofd van de ontwerp-afdeling aan de Jan van Eyck Akademie te Arnhem, voor zijn gehele oeuvre als veelzijdig ontwerper.

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 42