In de bedrijfsvoering werden aanzienlijke kostenbesparingen doorgevoerd. Het resultaat was echter lager dan in 1995, vooral als gevolg van hogere commerciële kosten die samenhingen met de introductie van Amstel. In het verslagjaar werd een boekwinst behaald op de verkoop van een minderheidsdeelneming in Coca-Cola Getranke. Slowakije De brouwerij van Zlaty Bazant wist de afzet aanzienlijk te vergroten in een licht stijgende biermarkt. De herintroductie van het merk Zlaty Bazant was succesvol. De exportactiviteiten van de mouterij leverden een positieve bijdrage aan het resultaat. In 1996 werd een organisatie-aanpassing doorgevoerd, gericht op kwaliteitsverbetering, hetgeen een positieve invloed had op het resultaat. De herstructurering van de mouterij kreeg gestalte door een nieuwe aanpak van inkoop, productie en verkoop. Overige landen De opbrengsten van Zagorka in Bulgarije werden beïnvloed door de devaluatie van de lokale munt eenheid ten opzichte van de gulden. Verder daalde de markt aanzienlijk als gevolg van de ongunstige economische omstandigheden. Het resultaat gaf een teruggang te zien. In de loop van 1996 werd een nieuwe flessenafvullijn in gebruik genomen. De biermarkt in Polen liet in 1996 een stijging van betekenis zien. Onze deelneming Zywiec slaagde erin het marktaandeel te vergroten. Het resultaat liep echter terug, mede als gevolg van herstructureringskosten, stijgende financierings lasten en hogere afschrijvingen, die samenhingen met hoge investeringen in de modernisering en uitbreiding van het productie-apparaat. De brouwerij behoort tot de modernste in Oost- Europa. Heineken wordt in het Verenigd Koninkrijk, de tweede biermarkt in Europa, in licentie gebrouwen door Whitbread. De verkopen van Heineken waren hoger dan in 1995. Met ingang van 1 januari 1997 heeft Heineken een kantoor in Londen geopend, om nauwer betrokken te zijn bij deze markt, zodat trends sneller gesignaleerd kunnen worden. De verkopen van Amstel gaven een toename te zien. Het licentiecontract met Ringness in Noorwegen voor het brouwen van Heineken bier is met ingang van september 1996 beëindigd. Per dezelfde datum wordt Heineken bier in Noorwegen geïmporteerd. De export van Heineken bier naar Portugal steeg sterk, terwijl die van Amstel stabiel bleef. De verkopen van Heineken bier in Duitsland stegen, maar zijn nog bescheiden in volume. Het aantal horecabedrijven dat Heineken bier verkoopt, bedroeg aan het eind van het verslagjaar 1400. Dat is een verdubbeling ten opzichte van 1995. De export van Heineken bier naar Oost-Europa vertoonde een flinke stijging. De opbrengst van de verko

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 35