Preadvies van de Raad van Commissarissen Aan aandeelhouders De Raad van Bestuur heeft de over het boekjaar 1996 opgemaakte jaarrekening voorgelegd aan de Raad van Commissarissen. Deze jaarrekening, welke U aantreft op de pagina's 45 tot en met 68 van dit jaarverslag, is gecontroleerd door KPMG Accountants N.V.. De afgegeven accountants verklaring is opgenomen op pagina 69. De Raad van Commissarissen adviseert U de jaarrekening vast te stellen en overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur het dividend te bepalen op ƒ175.607.000 en het restant van de winst ad ƒ479.744.000 toe te voegen aan de algemene reserve. Per aandeel van 25,- nominaal betekent dit voorstel een dividend van ƒ3,50 waarvan op 23 september 1996 reeds 1,50 als interimdividend betaalbaar is gesteld. In de algemene vergadering van aandeelhouders van 25 april 1996 zijn de heren M.R. de Carvalho en mr L. van Vollenhoven benoemd tot commis saris van de vennootschap. De heer mr A. Ruys is door de Raad van Commissarissen in september 1996 benoemd tot vice-voorzitter van de Raad van Bestuur. De heren jhr J. Loudon en mr M. Das treden volgens rooster af als commissaris van de vennootschap. De beide heren zijn terstond herkiesbaar. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders, te houden op 24 april 1997, zullen bindende voordrachten voor de benoeming van twee commissarissen worden voorgelegd. De Raad van Commissarissen heeft in het verslagjaar zes maal met de Raad van Bestuur vergaderd. In deze vergaderingen is bijzondere aandacht besteed aan de strategie van de onder neming en de productiviteit in de brouwerijen. Daarnaast is aandacht besteed aan geregeld terug kerende onderwerpen als financiële resultaten, beleids- en operationele plannen, investeringen, acquisities en financieringen. Door de Raad van Commissarissen zijn bezoeken gebracht aan enkele werkmaatschap pijen in Europa. De Voorbereidingscommissie heeft in het verslagjaar zeven maal vergaderd, de Audit Commissie twee keer. De Raad van Commissarissen wil graag op deze plaats de leden van de Raad van Bestuur en alle medewerkers bedanken voor de in 1996 getoonde inzet. Amsterdam, 13 maart 1997 Hazelhoff Das Loudon Maas De Ruiter De Carvalho Van Vollenhoven HEINEKEN N. V. 19 9 6 PREADVIES VAN DE RAAD VAN COMMISSARISSEN 4 5

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 12