eineKen qc oorsprong van Heineken N.V. ligt in Amsterdam, waar Gerard Adriaan Heineken in 1864 brouwerij De Hooiberg verwierf, die dateerde van 1592. Spoedig na de overname werd het werkterrein uitgebreid tot geheel Nederland en werd een begin gemaakt met activiteiten in het buitenland. Inmiddels is de onderneming de meest internationale brouwerijgroep ter wereld en actief in meer dan 170 landen." In 1996 werd onder toezicht van Heineken 70,7 miljoen hectoliter bier gebrouwen, waarmee de onderneming op de wereldranglijst de tweede plaats inneemt. Productie vindt plaats in meer dan 100 brouwerijen in ruim 50 landen. Heineken is in alle delen van de wereld actief door middel van belangen in brouwerij ondernemingen en exportactiviteiten, alsmede via licentiepartners; het zwaartepunt van de activiteiten ligt in Europa. De internationale merken van de onder neming zijn Heineken, Amstel en Murphy's. Deze merken worden aangevuld met en ondersteund door een groot aantal nationale en regionale merken. Heineken is het meest internationale biermerk ter wereld en het leidende merk in Europa. In de Verenigde Staten is Heineken het grootste geïmporteerde premiummerk. Onderzoek en ontwikkeling nemen binnen de onderneming een belangrijke plaats in. Deze activiteiten worden gecoördineerd vanuit het Research Development centrum in Nederland. Wereldwijd worden diensten op zowel technisch als technologisch gebied verleend aan gelieerde brouwerijen. Vooreen overzicht van werkmaatschappijen, deelnemingen en een aantal van de gevoerde merken zie de wereldkaart na pagina 41 van dit verslag. HEINEKEN N.V. 19 9 6 PROFIEL 2 3

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 10