Vooruitzichten iam i een 1 i van an De wereldbiermarkt vormt met zijn toenemende concurrentie en sterke concentratie binnen de industrie een grote uitdaging voor onze onderneming. Om onze positie op de mondiale biermarkt verder te verstevigen zullen wij op actieve en daadkrachtige wijze gebruik maken van de geboden kansen. Hierbij heeft het verhogen van het imago van de merken en van de afzet op lange termijn de prioriteit. Wij verwachten de nagestreefde groei in omzet en winst te realiseren door activiteiten te ontplooien in snel groeiende regio's binnen de wereldbiermarkt en door gebruik te maken van onze sterke merken in het groeiende en winstgevende premiumsegment, ook in die regio's waar de bierconsumptie zich stabiliseert. Hiervoor zijn voortdurend substantiële investeringen nodig, zowel in merken als in marktposities, met inbegrip van acquisities en nieuwbouwprojecten. Deze investeringen zijn een voorwaarde voor een toenemende afzet en groei van de winstgevendheid op de langere termijn. In 1995 zal het niveau van de vervangings- en uitbreidingsinvesteringen in materiële vaste activa rond de 700 miljoen liggen. De financiering hiervan zal plaatsvinden uit de cash flow en de aanwezige liquiditeiten. In landen waarin dit om valutaire of andere redenen voordelen biedt, zullen wij echter lokale financieringsmiddelen aantrekken. Daarnaast zullen enkele honderden miljoenen guldens worden besteed aan acquisities en andere financiële vaste activa, waaronder is begrepen de in begin 1995 gerealiseerde acquisitie van Interbrew Italia. Afgezien van wijzigingen in de omvang van de consolidatie, verwachten wij dat het personeelsbestand een lichte daling te zien zal geven als gevolg van efficiency-verhogende maatregelen, zowel in Europa als elders. Weersinvloeden, overheidsmaatregelen en algemene economische ontwikkelingen maken een betrouwbare prognose van de winstgroei op korte termijn niet mogelijk. Wel is te verwachten dat de waardevermindering van de dollar ten opzichte van de gulden een ongunstig effect zal hebben. Indekking tegen koersfluctuaties is maar tot op zekere hoogte mogelijk. Onze export genereert een omvangrijke inkomende dollarstroom en daarnaast zijn een aantal werkmaatschappijen werkzaam in landen met een aan de dollar gerelateerde munteenheid. Op dit moment kan daarom over de in 1995 te behalen toename van de winst uit gewone bedrijfsuitoefening geen concrete uitspraak worden gedaan. Voor de lange termijn zijn wij onverminderd positief over de winstgroei van de onderneming. Amsterdam, 9 maart 1995 Vuursteen Drost Ruys 37

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 38