mm ineken Op muziekgebied worden wereldwijd tal van lokale activiteiten ontwikkeld. In Nederland is er bijvoorbeeld de Heineken Night of the Pronis, een concert waarin klassieke muziek en pop hand in hand gaan. Verder worden veel jazz- evenementen actief ondersteund. De verkopen van het Heineken merk in Centraal- en Oost- Europa ontwikkelden zich positief. De volumes zijn echter beperkt. In Polen werd een belang van 24,9% verworven in Zywiec, die over drie brouwerijen met een totale capaciteit van meer dan 1,3 miljoen hectoliter beschikt. Het aandeel in de Poolse biermarkt bedraagt 9%. Met het merk Zywiec Full Light bezit de brouwerij het sterkste Poolse biermerk. Verder werd in Polen een exportkantoor geopend voor de distributie van Heineken bier. Brewinvest, een 50/50% joint venture van onze Griekse dochteronderneming Athenian Brewery en de Hellenic Bottling Company, verwierf in Bulgarije een belang van 80% in de Zagorka-brouwerij. Zagorka is met een capaciteit van 1 miljoen hectoliter de grootste brouwerij van Bulgarije en heeft een marktaandeel van 20%. In de komende jaren zal veel worden geïnvesteerd in uitbreiding en modernisering van de produktie en in verbetering van de distributie. In 1994 werden vijf prijzen op het gebied van wetenschap en kunst uitgereikt, gefinancierd door de Heineken Stichting en de Stichting Alfred Heineken Fondsen. De tweejaarlijkse prijzen worden toegekend door de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. De Dr H.P. Heinekenprijs voor biochemie en biofysica is in 1994 uitgereikt aan dr Michael J. Berridge uit Engeland. Dr. Berridge kreeg de prijs voor zijn bijdrage aan het onderzoek van cellulaire signaalmechanismen en de rol van inositoltrisfosfaat hierin. De Amsterdamse Prijs voor de Geneeskunde ging naar professor L. Montagnier uit Frankrijk, de ontdekker van het virus (HIV), dat de ziekte AIDS veroorzaakt. Hij ontdekte tevens het nauw verwante virus (HIV-2), dat een sleutelrol heeft vervuld bij het onderzoek naar de oorsprong en evolutie van immunodeficiënte virussen. De Amsterdamse Prijs voor het Milieu werd in ontvangst genomen door Dr C. Bibby namens 'Birdlife International' te Cambridge, Engeland, voor het baanbrekende internationale wetenschappelijke onderzoek van deze stichting. De Amsterdamse Prijs voor de Historische Wetenschap ging naar professor P.R.L. Brown uit Engeland voor zijn studies over de overgang van de heidense Romeinse wereld naar de christelijke wereld. De Amsterdamse Prijs voor de Kunst werd toegekend aan de Nederlander Matthijs Röling voor zijn gehele oeuvre als schilder.

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 33