Pre-advies van de Raad van Commissarissen Aan aandeelhouders De Raad van Bestuur heeft de over het boekjaar 1994 opgemaakte jaarrekening voorgelegd aan de Raad van Commissarissen. Deze jaarrekening, welke u aantreft op de pagina's 39 tot en met 62 van dit jaarverslag, is gecontroleerd door KPMG Accountants N.V. De afgegeven accountants verklaring is opgenomen op pagina 63. De Raad van Commissarissen adviseert u de jaarrekening vast te stellen en overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur het dividend te bepalen op 140.485.000 en het restant van de winst ad 521.606.000 toe te voegen aan de algemene reserve. Per aandeel van 25,- nominaal betekent dit voorstel een dividend van 3,50 waarvan op 19 september 1994 reeds 1,50 als interim dividend betaalbaar is gesteld. De heer mr M. Das werd in de algemene vergadering van aandeelhouders van 28 april 1994 benoemd tot commissaris van de vennootschap. In de buitengewone vergadering van aandeelhouders, gehouden op 2 juni 1994, werd de heer mr R. Hazelhoff benoemd tot commissaris van de vennootschap. De heer H.F.M. Coebergh heeft per 31 december 1994 de onderneming verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Coebergh is 36 jaar aan de onderneming verbonden geweest en maakte sinds 1983 deel uit van de Raad van Bestuur. Kenmerkend voor zijn optreden waren zijn betrokkenheid en enthousiasme. Wij zijn de heer Coebergh bijzonder erkentelijk voor de vele bijdragen die hij gedurende een zo lange periode heeft geleverd. In verband met het bereiken van de wettelijke leeftijdsgrens zal de heer dr A.H. Heineken in de op 27 april 1995 te houden algemene vergadering van aandeelhouders zijn functies van president- en gedelegeerd commissaris neerleggen. De heer Heineken is meer dan 50 jaar in verschillende functies aan de vennootschap verbonden. Hij maakte in totaal 25 jaar deel uit van de Raad van Bestuur en was in die periode 18 jaar voorzitter van dat college. Daarnaast was hij in totaal 19 jaar lid van de Raad van Commissarissen, waarvan de laatste zes jaar als president en gedelegeerd commissaris. De heer mr R. Hazelhoff zal de heer Heineken opvolgen als voorzitter van de Raad van Commissarissen. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders wordt voorgesteld de heer mr M. Das te benoemen tot gedelegeerd commissaris. De heren dr ir A. Maas en ir H. de Ruiter treden volgens rooster af als commissaris. Beide heren zijn terstond herkiesbaar. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders zullen bindende voordrachten worden voorgelegd voor de benoeming van twee commissarissen. 5

Jaarverslagen | 1994 | | pagina 13