Pre-advies van de Raad van Commissarissen Aan aandeelhouders De Raad van Bestuur heeft de over het boekjaar 1992 opgemaakte jaarrekening voorgelegd aan de Raad van Commissarissen. Deze jaarrekening, welke u aantreft op de pagina's 39 tot en met 62 van dit jaarverslag, is gecontroleerd door KPMG Klynveld Accountants. De afgegeven accountantsverklaring is opgenomen op pagina 63. De Raad van Commissarissen adviseert u de jaarrekening vast te stellen en overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur het dividend te bepalen op 140.485.000 en het restant van de winst ad 423.778.000 toe te voegen aan de algemene reserve. Per aandeel van 25,- nominaal betekent dit voorstel een dividend van 3,50, waarvan op 16 september 1992 reeds 1,50 als interimdividend betaalbaar is gesteld. Op 1 juni 1992 werd in kleine kring het feit gevierd dat de heer dr A.H. Heineken 50 jaar aan de onderneming was verbonden. In deze periode is het bedrijf uitgegroeid van een Nederlandse onderneming met internationale aspiraties tot één van de hoofdrolspelers in de wereldbiermarkt. In de op 22 april 1993 te houden algemene vergadering van aandeelhouders treden de heren drs J.D. Hooglandt en C .J. van der Klugt volgens rooster af als commissaris. Beide heren zijn terstond herkiesbaar. Tevens wordt voorgesteld de heer ir H. de Ruiter te benoemen tot commissaris. Wij zullen aan de algemene vergadering van aandeelhouders bindende voordrachten voorleggen voor de benoeming van drie commissarissen. Per 1 april 1992 werd de heer ir K. Vuursteen benoemd tot vice-voorzitter van de Raad van Bestuur. In september 1992 werd aangekondigd dat hij de heer drs G. van Schaik zal opvolgen als voorzitter van de Raad van Bestuur. De heer Van Schaik zal tijdens de komende algemene vergadering van aandeelhouders terugtreden uit de Raad van Bestuur. Hij trad in 1959 in dienst van de vennootschap en maakt sinds 1974 deel uit van de Raad van Bestuur, waarvan de laatste vier jaar als voorzitter. Hij heeft een bijzonder grote betekenis gehad voor de onderneming en wij zijn hem zeer erkentelijk voor zijn waardevolle bijdrage. Aan de algemene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld de heer mr A. Ruys per 1 september 1993 te benoemen tot lid van de Raad van Bestuur. Aan de vergadering zal daartoe door ons een bindende voordracht worden gedaan. 5

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 7