De oorsprong van de onderneming ligt in Amsterdam, waar Gerard Adriaan Heineken in 1864 brouwerij De Hooiberg verwierf, die dateerde uit 1592. Al spoedig na de overname werd het werkterrein uitgebreid tot geheel Nederland en werd er een begin gemaakt met activiteiten in het buitenland. Thans is Heineken een internationale brouwerij onderneming die vooraanstaande biermerken produceert en distribueert. In meer dan 90 brouwerijen in de wereld, verdeeld over circa 50 landen, wordt bier gebrouwen onder toezicht van Heineken. Verkoop van onze produkten vindt plaats in meer dan 150 landen. Heineken is daarmee de meest internationale brouwerijgroep ter wereld. De concernmerken Heineken, Amstel, Buckler en Murphy's Irish Stout spelen een centrale rol in het merkenbeleid en worden ondersteund door een groot aantal nationale merken. Wereldwijd heeft Heineken brouwerijbelangen, licentie- en exportactiviteiten. Het zwaartepunt van de activiteiten ligt in Europa. De Europese werkmaatschappijen beschikken over brouwerijen in Nederland, Frankrijk, Spanje, Italië, Griekenland, Ierland en Hongarije. Heineken is het leidende biermerk in Europa. In de Verenigde Staten, de belangrijkste markt buiten Europa, worden bieren van Heineken uit Nederland geïmporteerd. Daarnaast heeft de onderneming op het Westelijk Halfrond een aantal deelnemingen in lokale brouwerijen. Ook in Afrika, Azië en Australië heeft Heineken, naast brouwerijbelangen, im- en exportactiviteiten. Onderzoek en ontwikkeling nemen in de onderneming een belangrijke plaats in. Deze activiteiten worden gecoördineerd vanuit de laboratoria in Nederland.

Jaarverslagen | 1992 | | pagina 2